Jump to content

Klasična muzika


Preporučeni Komentari

Ovo je kolekcija 165 pesama klasične muzike, moj "best of klasika". Skidao sam sa interneta najpoznatije pesme velikih kompozitora i odabirao pesme koje su meni sviđaju. U pitanju su pesme koje skoro svi mi znamo.

Svaku pesmu koja mi se svidela sam onda skidao u svim mogućim izdanjima što ima na internetu. Tako da sam imao u nekim situacijama između 10-15 različitih izdanja (izdavača, izvođača...) od jedne pesme. Odabirao sam jednu po kriterijumu aranđmana / izvođenja (umetničkoj) i kako se ona tehnički čuje. Ovaj posao sam započeo pre tri meseca. U pitanju je bilo stotine preslušanih albuma. Mislim da je to dobra audiofilska kolekcija.

Kolekcija će stajati na serveru još 6 dana. Za više detalja sa kojeg albuma je skinuta pesma imate u tagu pesme. Prosledite dalje prjateljima link sa kolekcijom. Kolekciju možete skinuti direktnim downloadom sa servera (vdzele.rar) ili da izaberete preko torrenta sa istog servera. Rar file je velik oko 6gb. Ima snimaka i u visokim rezolucijama, mada oni su bili presudni za odabir.

Ko želi ovu kolekciju nek mi se javi na PM.

1    Aaron Copland - Fanfare for the Common Man
2    Amilcare Ponchielli - La Gioconda, Act 3, Dance of the Hours
3    Antonin Dvorak - Humoresques, Op.101 (B.187) - VII. Poco lento e grazioso
4    Antonin Dvorak - Serenade for Strings in E major, Op. 22 - II. Tempo di valse
5    Antonin Dvorak - Slavonic dances, Op. 46 - No. 8 G minor. Presto
6    Antonin Dvorak - Slavonic dances, Op. 72 - No. 2 E moinor. Allegretto grazioso
7    Antonin Dvorak - Symphony No. 9 in E Minor, Op. 95 ''From the New World'' - IV. Allegro con fuoco
8    Antonio Vivaldi - Guitar concerto in D major, RV 93 - I. Allegro
9    Antonio Vivaldi - Guitar concerto in D major, RV 93 - II. Largo
10    Antonio Vivaldi - Mandolin Concerto In C Major, RV 425 - I. Allegro
11    Antonio Vivaldi - The Four Seasons, Autumn - I. Allegro
12    Antonio Vivaldi - The Four Seasons, Spring - I. Allegro
13    Antonio Vivaldi - The Four Seasons, Summer - III. Presto
14    Antonio Vivaldi - The Four Seasons, Winter - I. Allegro Non Molto
15    Aram Khachaturian - Gayaneh, Lullaby
16    Aram Khachaturian - Gayaneh, Sabre Dance
17    Aram Khachaturian - Masquerade, Waltz
18    Aram Khachaturian - Spartacus suite, Adagio of Spartacus and Phrygia
19    Bedrich Smetana - My homeland - II. Vltava
20    Camille Saint-Saens - Introduction And Rondo Capriccioso in A minor, Op. 28
21    Camille Saint-Saens - The Carnival of the Animals - VII. Aquarium
22    Camille Saint-Saens - The Carnival of the Animals - XIII. The Swan
23    Camille Saint-Saens - The Carnival of the Animals - XIV. Final
24    Carl Maria von Weber - Invitation to the Dance (Arr. Berlioz), Op. 65
25    Carl Orff - Carmina Burana, Fortune, Empress of the World - I. O Fortune
26    Carl Orff - Carmina Burana, On the green -  VI. Dance
27    Claude Debussy - Suite Bergamasque -  III. Clair de lune
28    Claude Debussy - Two Arabesques - Arabesque No.1. Andantino con moto
29    Edvard Grieg - Peer Gynt Suite No.1, Op. 46 - IV. In the Hall of the Mountain King
30    Edvard Grieg - Peer Gynt, Op. 23, Act IV - Prelude_Morning Mood
31    Edvard Grieg - Piano Concerto In A Minor, Op.16 - I. Allegro molto moderato
32    Edward Elgar - Pomp and Circumstance Military Marches, Op. 39 - No. 1 in D major
33    Edward Elgar - Salut d'amour, Op.12
34    Edward Elgar - Variations on a Original Theme 'Enigma', Op. 36 - IX. Nimrod (Adagio)
35    Ennio Morricone - The Mission, OST, Gabriel's Oboe
36    Erik Satie - Gymnopédies, Gymnopédie No.1
37    Erik Satie - Je te veux
38    Erik Satie - Trois Gnossiennes, Gnossienne No.1
39    Felix Mendelssohn - A Midsummer Night's Dream, Op. 61 - II. Scherzo
40    Felix Mendelssohn - Songs Without Words, Op. 62, No. 6 in A major (Spring Song)
41    Felix Mendelssohn - Symphony No. 4 ''Italien'', Op. 90 - I. Allegro vivace
42    Felix Mendelssohn - Violin Concerto in E Minor, Op. 64 - II. Andante
43    Francisco Tarrega - Recuerdos de la Alhambra
44    Franz Liszt - Dreams of Love No. 3 in A Flat Major
45    Franz Liszt - Hungarian Rhapsody No.2
46    Franz Schubert - Swan song, D.957, No.4 Serenade
47    Franz Von Suppe - Light Cavalry Overture
48    Frederic Chopin - Etudes, Etude Op.10 No.3 in E major Tristesse
49    Frederic Chopin - Nocturne in E-flat major, Op. 9, No. 2
50    Frederic Chopin - Polonaise in A flat major, Op.53 'Heroic Polonaise'
51    Frederic Chopin - Waltz in C Sharp Minor, Op.64 No.2
52    Frederic Chopin - Waltz in D Flat Major, Op.64 No.1
53    Frederic Chopin - Waltz in E flat major, Op.18
54    Gabriel Faure - Pavane for orchestra and mixed choir, Op.50
55    George Frideric Handel - Messiah, HWV 56, Part 2, Hallelujah
56    George Frideric Handel - Music for the Royal Fireworks, HWV 351 - IV. La rejouissance
57    George Frideric Handel - Solomon, HWV 67, Act 3 - The Arrival of the Queen of Sheba
58    George Frideric Handel - Water Music, Suite No. 1 in F major, HWV 348 - III. Allegro - Andante - Allegro
59    George Frideric Handel - Water Music, Suite No. 1 in F major, HWV 348 - V. Air
60    George Frideric Handel - Water Music, Suite No. 1 in F major, HWV 348 - VI. Minuet
61    George Frideric Handel - Water Music, Suite No. 2 in D major, HWV 349 - II. Alla Hornpipe
62    George Frideric Handel - Water Music, Suite No. 2 in D major, HWV 349 - IV. Lentement
63    George Frideric Handel - Xerxes, HWV 40 - Largo (Arr. Reinhard)
64    George Gershwin - Rhapsody in Blue
65    Georges Bizet - Carmen Suite No. 2, Chanson du Toréador
66    Georges Bizet - Carmen Suite No.1, Intermezzo_Entr'acte Act III
67    Georges Bizet - Carmen, Act 1, L'amour est un oiseau rebelle
68    Georges Bizet - Carmen, Prelude
69    Georges Bizet - L'Arlesienne Suite No. 1, Op. 23 - I. Prélude
70    Gioachino Rossini - The Barber of Seville, Act I - Largo al factotum (Figaro)
71    Gioachino Rossini - The Thieving Magpie Overture
72    Gioachino Rossini - William Tell Overture
73    Giuseppe Verdi - Aida, Act II, Grand March
74    Giuseppe Verdi - Il Trovatore, Act 2, Vedi! le fosche notturne spoglie
75    Giuseppe Verdi - La Traviata, Act 1, Libiamo ne'lieti calici
76    Giuseppe Verdi - Nabucco, Act 3, Va pensiero, sull'ali dorate
77    Giuseppe Verdi - Rigoletto, Act III - II. La donna e mobile
78    Grigoras Dinicu - Hora Staccato
79    Isaac Albeniz - Suite Espana, Op 165, Malaguena
80    Isaac Albeniz - Suite espanola, Op. 47 - V. Asturias (Leyenda)
81    Jacob Gade - Jealousy 'Gypsy Tango'
82    Jacques Offenbach - The Tales of Hoffmann, Act III, Barcarolle
83    Jeremiah Clarke - Trumpet Voluntary (The Prince of Denmark's March)
84    Joaquin Rodrigo - Concierto de Aranjurez - II. Adagio
85    Johann Pachelbel - Canon and Gigue in D major, P. 37 Nr. 1
86    Johann Sebastian Bach - Brandenburg Concerto No. 2, F Major BWV 1047 - I. Allegro
87    Johann Sebastian Bach - Brandenburg Concerto No. 3, G Major BWV 1048 - I. Allegro - Adagio
88    Johann Sebastian Bach - Concerto for two violins in D Minor, BWV 1043 -  I. Vivace
89    Johann Sebastian Bach - Orchestral Suite No.2 In B Minor, BWV 1067 - VII. Badinerie
90    Johann Sebastian Bach - Orchestral Suite No.3 D Major, BWV 1068 - II. Air
91    Johann Sebastian Bach - The Well-Tempered Clavier, No.1 - Prelude and Fugue in C major, BWV 846
92    Johann Sebastian Bach - Violin Concerto No.2 in E major, BWV 1042 - I. Allegro
93    Johann Strauss I - Radetzky March, Op. 228
94    Johann Strauss II - Artist's Life, Op.316
95    Johann Strauss II - Emperor Waltz, Op.437
96    Johann Strauss II - Tales from the Vienna Woods, Op.325
97    Johann Strauss II - The Bat Overture, Op 362
98    Johann Strauss II - The Blue Danube, Op.314
99    Johann Strauss II - Trisch-Tratsch Polka, Op. 214
100    Johann Strauss II - Vienna Sweets, Op. 307
101    Johannes Brahms - 16 Waltzes, Op.39, No.15 in A major
102    Johannes Brahms - Hungarian Dances, No. 5 in F Minor (Allegro-Vivace)
103    Johannes Brahms - Hungarian Dances, No. 6 In D Major (Vivace)
104    Johannes Brahms - Symphony No. 3 in F major, Op. 90 - III. Poco Allegretto
105    Joseph Haydn - Concerto for Trumpet & Orchestra E Flat Major, Hob.VIIe-1 - III. Finale- Allegro
106    Joseph Haydn - String Quartet in C, Op. 76, No. 3 (Emperor) - II. Poco adagio, cantabile
107    Joseph Haydn - Symphony in D, No.101 “The Clock” - II. Andante
108    Jules Massenet - Thaise, Act II, Meditation
109    Ludwig van Beethoven - Bagatelle No. 25 in A minor, WoO 59, 'For Elise'
110    Ludwig van Beethoven - Minuet in G major, WoO 10, No. 2
111    Ludwig van Beethoven - Piano Sonata No.14 in C sharp Minor, Op.27, No. 2 - I. Adagio sostenuto
112    Ludwig van Beethoven - Piano Sonata No.8 in C Major, Op. 13 - II. Adagio cantabile
113    Ludwig van Beethoven - Symphony No. 5 in C Minor - I. Allegro con brio
114    Ludwig van Beethoven - Symphony No. 6 in F Major, Op. 69 ''Pastoral'' - V. Allegretto
115    Ludwig van Beethoven - Symphony No. 7 in A Major - II. Allegretto
116    Ludwig van Beethoven - Symphony No. 7 in A Major - III. Presto
117    Ludwig van Beethoven - Violin Concerto in D Major, Op.61 - III. Rondo (Allegro)
118    Luigi Boccherini - String Quintet in E major, Op. 11, No. 5 - III. Minuetto
119    Manuel De Falla - El Amor brujo, Danza ritual del fuego
120    Marc-Antoine Charpentier - Te Deum, H146, Prelude
121    Maurice Ravel - Bolero, M.81
122    Maurice Ravel - Pavane pour une infante défunte
123    Modest Mussorgsky - A Night on the bare mountain
124    Modest Mussorgsky - Pictures at an Exhibition - I. Promenade
125    Niccolo Paganini - 24 Caprices for Solo Violin, No.24 In A Minor
126    Niccolo Paganini - Violin Concerto No.2 in B minor, Op.7 - III. Rondo
127    Nikolai Rimsky-Korsakov - Capriccio espagnol, Op. 34 - IV. Scena e canto gitano
128    Nikolai Rimsky-Korsakov - The tale of tsar saltan, Act 3 - The flight of the bumble-bee (vivace)
129    Pyotr Tchaikovsky -  Eugene Onegin, Op. 24, Act 3 - Polonaise
130    Pyotr Tchaikovsky - Piano Concerto No.1 In B Flat Minor, Op.23 - I. Allegro non troppo e molto maestoso
131    Pyotr Tchaikovsky - Romeo and Juliet, TH 42, Fantasy-Overture (Excerpt)
132    Pyotr Tchaikovsky - Swan Lake, Op. 20, Act I, Waltz
133    Pyotr Tchaikovsky - Swan Lake, Op. 20, Act II, Dance Of The Little Swans
134    Pyotr Tchaikovsky - Swan Lake, Op. 20. Act II, Scene Moderato
135    Pyotr Tchaikovsky - The Nutcracker, Op. 71, Act I, Marche
136    Pyotr Tchaikovsky - The Nutcracker, Op. 71, Act II, Candy Canes (Russian Dance)
137    Pyotr Tchaikovsky - The Nutcracker, Op. 71, Act II, Dance of the Reed Flutes
138    Pyotr Tchaikovsky - The Nutcracker, Op. 71, Act II, Tea (Chinese Dance)
139    Pyotr Tchaikovsky - The Nutcracker, Op. 71, Act II, Waltz of the Flowers
140    Pyotr Tchaikovsky - The Sleeping Beauty, Op. 66, Act I - Waltz
141    Richard Strauss - Also Sprach Zarathustra, Op. 30, Sunrise
142    Richard Wagner - The Valkyries, Act 3, The Ride Of The Valkyries
143    Robert Schumann - Scenes from Childhood, Op. 15, No.7 Dreaming
144    Samuel Barber - Adagio For Strings, Op 11
145    Samuel Barber - Agnus Dei
146    Sergei Prokofiev - Lieutenant Kije Suite, Op.60, Romance
147    Sergei Prokofiev - Romeo And Juliet, Act I, Dance of the Knights (Montagues and Capulets)
148    Sergei Prokofiev - The Love for Three Oranges, Op.33 - III Marche
149    Sergei Rachmaninoff - Piano Concerto No. 2 in C minor, Op.18 - I. Moderato
150    Sergei Rachmaninoff - Prelude in C sharp minor, Op. 3, No. 2
151    Sergei Rachmaninoff - Rhapsody on a Theme of Paganini, Op. 43,  Variation XVIII
152    Stanley Myers - Cavatina
153    Unknown - Romance Anonimo
154    Unknown - Skomraška Igra
155    Vaughan Williams - Fantasia on Greensleeves
156    Wolfgang Amadeus Mozart - Horn Concerto No. 4 in E flat major, K.495 - III. Rondo (Allegro vivace)
157    Wolfgang Amadeus Mozart - Piano Concerto No.21 in C Major, K.467 - II. Andante
158    Wolfgang Amadeus Mozart - Piano Sonata No.11 in A major, K.331 - III. Alla Turca - allegretto
159    Wolfgang Amadeus Mozart - Serenade No.13 in G major, K.525 'Eine kleine nachtmusik' - I. Allegro
160    Wolfgang Amadeus Mozart - Serenade No.13 in G major, K.525 'Eine kleine nachtmusik' - II. Romance. Andante
161    Wolfgang Amadeus Mozart - Serenade No.13 in G major, K.525 'Eine kleine nachtmusik' - III. Menuetto. Allegretto
162    Wolfgang Amadeus Mozart - Serenade No.13 in G major, K.525 'Eine kleine nachtmusik' - IV. Rondo. Allegro
163    Wolfgang Amadeus Mozart - Symphony No. 40 in G minor, K. 550 - I. Molto Allegro
164    Wolfgang Amadeus Mozart - Symphony No. 40 in G minor, K. 550 - IV. Allegro assai
165    Wolfgang Amadeus Mozart - The Marriage of Figaro, K.492, Overture

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tri sata torentovanja i dva sata slušanja (  za sada). :w00t:

Sve pohvale za trud da se ovakva kolekcija napravi i podeli sa nama.:clapping:

Sve pesme su čak i istagovane potpuno.:good: Mnoge imaju i sliku omota.(neki malu a neki veliku):artist:

Jedina zamerka što su neka dela pretstavljena samo najpopularnijim stavovima a ne u celosti ( Dvorak 9. simfonija samo IV stav npr) ali bi možda kolekcija bila prevelika ( ma nikad nije prevelika)

HVALA.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nisam neko ko aktivno sluša klasičnu muziku. Ja sam potpuni amater u tom delu muzike. Ali smatram da neko ko voli muziku da treba da zna barem ovoliko o klasici. Ja sam mogao i veći broj pesama da odaberem ali iskreno ja ne slušam toliko ovu muziku. Zato je vi proširite.

Kolekcija može da posluži nekom kao startna osnova za nešto drugo. Ona se može proširivati, menjati,.... Neko ko je entuzijasta može da stavi sliku albuma unutra. Mene je mrzelo i to da radim.

Nažalost kasno sam primetio da par pesama nisu tagovane. Posle me mrzelo da opet skidam mnogo albuma pa da utvrdim sa kojih su.

Primetićete da sam imena kompozitora - pesama dao u egleskoj verziji. Unutar taga imate original kako je autor nazvao na maternjem, njegovo puno ime i prezime, ko je izdao album sa kodom izdavača.

U prvom obraćanju sam slučajno izostavio reč nisu u " Ima snimaka i u visokim rezolucijama, mada oni su bili presudni za odabir. " treba " Ima snimaka i u visokim rezolucijama, mada oni nisu bili presudni za odabir. ". Posle dosta godina uporednih analiza, ja i moji drugovi, smo došli do zaključka da visoka rezulocija nije garancija uživanja. To je mogućnost, neka verovatnoća, da je snimak bolji od 16/44. U suštini se ispostavilo da ti snimci, barem kad su stari snimci u pitanju, ne daju očekivano. Za mene su oni ispod proseka. Muzička industrija pokušava nanovo da nam prepakuje ono što su nam oni već jednom prodali u drugom formatu. Pritom u većini slučajeva se ispostavlja da audio inženjer pokušava da snimak učini još prirodnijim, ili da ga nabudžii po današnjem "glasnijem" standardu.... Ova situacija je još gora kad je pop,rock, soul, disco, ... u pitanju. Kod klasike i jazza su se ipak malo više potrudili da toliko ne oskrnave original. Uglavnom ja kad vidim da je snima u visokoj rezoluciji mene to uopšte ne oduševljava, naprotiv. U pitanju su hiljade preslušanih albuma u raznim formatima cdrip, vinilrip, hires,.. pa smo ja i moji drugari došli do tog zaključka.

Već sam napomenuo da je kolekcija osnova nečemu. Može da bude podvrgnuta vašim testovima na čujnost. Pesme su ipak odabrane na mom sistemu, mojim ušima. Vi nađite bolje, imate odakle da počnete.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, skrstic said:

Išao si torrentom i tu ti je bila greška. Skidanjem kao zip je brže ovog puta.

...

Pa ne znam, meni estimated najbrže bilo preko torrenta. Ostavio sam torent aktivan, ako to svi urade biće i ubrzanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da to je jedna od pesama sa kojom sam imao problema koju da odaberem. Trebalo je naći verziju koja je najspojkojnija, najfluidnija, bez rogova, bez peak-ova. Nadam se da sam odabrao najbolju. Inače je čini me se juče bio film Platoon sa tom pesmom.

 

Ko ima "čuvenu" test kompilaciju od Siniše Rankova zna da ima na njoj jedna pesma od Vivaldija. Tu pesmu sam ja skinuo sa istog CD-a, poslušaj razliku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uz sve pohvale za classics to the people, ipak moram da primetim da klasičnu muziku ne bi trebalo slušati preko plej liste (kao ni bilo koju drugu muziku uostalom), već u kontekstu celokupnog dela.. izdvajanjem stavova iz celine se dođe tek do prvog nivoa (to je ono - baš mi se sviđa, lepa, romantična, melodična etc muzika), dok svi ostali ostanu neprepoznati.. plej lista slušanje mi je kao mahnito podlaganje peći novim cepanicama - hrana za uređaje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dozvolićeš da neko voli da sluša muziku i ovako. Meni je recimo dovoljno dobro da uživam samo u pojedinim stavovima kao što slušam samo neke pesme sa albuma drugih žanrova. Verujem da ti nebi volio da tebe neko uči kako treba da slušaš muziku kao šta ja radim.

Inače ništa novo nisi rekao da treba slušati kompozicije u celosti. Ostaje samo u sećanju ta malecna malicioznost u tom "classics to the people... cepanicama - hrana za uređaje "

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

uz sve pohvale za classics to the people, ipak moram da primetim da klasičnu muziku ne bi trebalo slušati preko plej liste (kao ni bilo koju drugu muziku uostalom), već u kontekstu celokupnog dela.. izdvajanjem stavova iz celine se dođe tek do prvog nivoa (to je ono - baš mi se sviđa, lepa, romantična, melodična etc muzika), dok svi ostali ostanu neprepoznati..

Upravo.

Hvala Vlado za mjuzu.

Dodatno, čovek je priložio celokupan info pa može da se skine ono što fali.

Odmah sam skinuo sva 3 dela klavirske sonate 14 od Beethoven-a - jbg, ako se sluša samo prvi movement (koji jeste najmilozvučniji), mnogo se gubi... kao da si pročitao samo prvo od tri poglavlja knjige: živeo car i imao 3 sina i bio bogat, i sinovi bili lepi, i to je to, završio sam knjigu.

Ali ok, što čovek reče - odlično štivo za početnike. Hvala još jednom :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

uz sve pohvale za classics to the people, ipak moram da primetim da klasičnu muziku ne bi trebalo slušati preko plej liste (kao ni bilo koju drugu muziku uostalom), već u kontekstu celokupnog dela.. izdvajanjem stavova iz celine se dođe tek do prvog nivoa (to je ono - baš mi se sviđa, lepa, romantična, melodična etc muzika), dok svi ostali ostanu neprepoznati.. plej lista slušanje mi je kao mahnito podlaganje peći novim cepanicama - hrana za uređaje

Da, svaka čast kolegi za uložen trud, al' i meni je žao što  dela nisu prezentovana u celosti ... ja ću u svakom slučaju gledati da ih kompletiram, ovako mi deluju nekako ''osakaćena''(bez uvrede vdzele, još jednom sve pohvale za trud i dobru volju). 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 months later...

Ponukan željom našeg kolege Milosava Groznog da i on dobije moju kompilaciju klasične muzike ja sam je ponovo stavio na server. Listu kompozicija imate na prvoj strani.

Ovu kompilaciju ću ponovo proslediti svim onima koji su mi bili redovni na listi neklasične muzike, bez obzira da li sam im slao pre ili ne - ne pamtim sve kojima sam slao.

Ko do sada nije dobio ovu kompilaciju može da je dobije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Javio mi se još jedan kolega sa foruma koji nije do sada skinuo ovu kompilaciju. Zbog njega sam je opet postavio. Listu kompozicija imate na prvoj strani.

 

Ko do sada nije dobio ovu kompilaciju može da je dobije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 11 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...