Jump to content

Dynaudio zamena kondova


no1livz4ever

Preporučeni Komentari

Poštovanje svima.

Imam Dynaudio Contour 1.3, u fabričkom stanju (zamenjeno je samo unutrašnje ožicenje bakarnom licnastom žicom prečnika 4mm2). Da li bi mi zamena polipropilena (mislim da su Solen u originalu), doneli neki boljitak? Mundorf, Janzen ...? Šta se preporučuje i da li imate još neki predlog za unapređenje?

Hvala i srdačan pozdrav.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

imas li koju fotku i semu skretnice , da postujes ovde ?

generalno , Solen predstavlja korektan kvailtet ..... no - po pitanju kondova - uvek ce postojati manja ili veca razlika u zvuku , koju neko cuje manje a neko vise

 

jednostavno - moras da probas i sam da odlucis

ono sto znam je da sigirno najveci dobitak dolazi menjanjem bass spulne , recimo flat foil ili slicnom , bitno da je kvalitetnija (prvenstveno manji Rdc) od originalne

sad je samo pitanje naci spulnu koja gabaritima ne urniše sistem ..... ono - da nije prevelika pa da krade i ono malo zapremine same kutije :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zen Mod said:

ono sto znam je da sigirno najveci dobitak dolazi menjanjem bass spulne , recimo flat foil ili slicnom

Jel može malo pojašnjenja na šta se tačno misli? Prerada originalnog drajvera ili ubacivanje novog woofera u igru?

1.3 je po meni lepo izbalansirana kutija i već dugo važi kao jedna od standardno dobrih kupovina u rangu cena ~800e

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

btw. balansirana ....... :rofl:

 

daj mi Contour i koju stotinu (zavisno koliko lepote trazis) , ce dobijes samostojecu kutiju od koje ce originalna da se sakrije u cosak .....

 

ono , da se zna - ne zato sto inzinjeri Dyn ne znaju da naprave bolje , nego zato sto bookshelf jednostavno ima svoja ogranicenja

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da oce da se pojavi par , u kombiju prijatelja koji valja kojecega iz austrija i slicno , a da su bagatela , ne bi ja njima oprostio

valjali , ne valjali ...... call me speaker sucker , ja prosto ne mogu ni da odolim ni da se suzdrzim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa solenom su zamazane mane drajvera jer je muljav. Sve kvalitetnije ce da to otkrije i upropasti zvuk. najbolje kutiju na oglas i napraviti pravu

Uz svo dužno poštovanje prema vašem znanju, ne bih se nikako složio da su Dynaudio bas drajveri "muljavi". Moje mišljenje je da njihove kutije ne opraštaju postavku u prostoru, tj zahtevaju mnogo (previše) mesta sa strane i iza kutija da bi svirale iskreno, bez muljanja i prenaglašenosti basa ...

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bookshelf ima svoja ogranicenja, ali isto tako i floorstander nije operisan od istih.

Elem, ja moje pentamyd kutije sam morao da raskantam i u delovima prodajem. Ta kutija je vrhunski uradjena i po originalnom projektu. S.V. je to spakovao svaka mu cast. Jedino sto me nikad nije nesto narocito dojmila zvukom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, no1livz4ever said:

Poštovanje svima.

Imam Dynaudio Contour 1.3, u fabričkom stanju (zamenjeno je samo unutrašnje ožicenje bakarnom licnastom žicom prečnika 4mm2). Da li bi mi zamena polipropilena (mislim da su Solen u originalu), doneli neki boljitak? Mundorf, Janzen ...? Šta se preporučuje i da li imate još neki predlog za unapređenje?

Hvala i srdačan pozdrav.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

1. zavisi koliko para mislis da ulozis

2. hoces da to svira max dobro, dobro, prosecno...

3. kakav zvuk hoces - cista rezolucija, prirodnost , obojenost, meksi zvuk...

Varijabli je bezbroj, uzgred taj solen je verovatno crni jeftini solen koji je ugradjivan u mnoge fabr. kutije prvenstveno zbog cene. Po Troelsu dobar za bas, i nizasta vise. S tim se slazem.Mozda nadjes put kojim idu dobri iz b&w , magico, a to je mundorf. Navodno i dyn je poceo da ih stavlja, doduse to sam samo cuo, ali nisam proveravao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ponavljam, nemojte menjati nista na skretnici. taj zvucnik je cenjen takav kakav jeste. bilo koja zamena komponenti u skretnici ce okoliti mane drajvera i moracete da se dobro pozabavite kutijom da je dovedete do slusljive. Cinjenica jeste da se dobija napredak ali ce Vam to pojesti zivce i na kraju cete ga se jedva resiti. ja bih pre 800 evra ulozio u Kairos od SB Acousticsa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...