Jump to content

Hi-Fi iz Vrsca


jorgoss

Preporučeni Komentari

Drugari,

pre izvesnog vremena u gostima kod jednog komsije sam slusao uredjaje proizvedene od meni nepoznatog proizvodjaca iz Vrsca. Uredjaji su bili veoma lepo elaborirani, uredno izradjeni i lepog zvuka. Tom prilikom sam poslusao jedno pojacalo u dual mono konstrukciji i preamp sa ECC82 u SRPP varijanti sa cevnim ispravljanjem. Ponavljam zvuk je bio odlican a ja sam ostao zacudjen da nikad nisam ni cuo za firmu, ali na stampi je stajala dekleracija da se radi o Fonel kompaniji za koju se secam da je iz Novog Sada, sve u svemu voleo bih neko razjasnjenje. Vlasnik je tvrdio da je pojacavac toliko dobar da je obrijao kako navodi pa sad listom sve masna imena hifi industrije sto me je kao jednog laika veoma zaintrigiralo...KOJA JE BRE TO SEMA?! pa da i ja imam nesto bolje od Mark Levison-a :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

nazalost nije, nisam bas toliko nepismen da ne ukucam u googlu, kazem u aparatu je bila zuta etiketa sa imenom i logom firme poreklo Srbija, Vrsac, seriski broj ali nema nista detaljnije itd. Hvala u svakom slucaju na trudu!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

otvaro mi vlasnik pa kad se zaviri pod haubu a ono baki....dve trafoze od cirka 300W i 2 X 4 mundorfa od 10.000 jedan par izlaznih trandza nisam mogo da vidim ali nesto u to-3p kucistu sve onako minimalisticki upakovano ali se vidi da moze da bljune lepu struju, visina kucista oko 10cm prednja ploca propisno debela, unutra se crvene blokovi itd, nisam vise u kontaktu sa covekom pa sam jako radoznao, imam neku pricu da popravim Yamahu 960 koja mi cuci u podrumu ili da nesto skutijam od pocetka da ima 100w na 8 oma itd, gledao sam pojacal od Bore J. i od Apexa ali nekako nemam neku preporuku sta napraviti a da odlicno radi...inace sam vec dugooo na F5 koji sam onako dobro napucao i ponekad mi fali snage pa bi baseve poterao sa nekim snagatorom a za F5 ostavio srednje i visoke. Ako nista ne uradim Yamaha me ceka. Bojim se da li ce neki snagator van A klase biti dostojan drug sa F5 jer jako dobro svira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aaaaa !!! jel to stvarno tako dobar amp u odnosu na konkurenciju, ja sam ga doduse nakratko cuo ali u tudjem sistemu a imam losu muzicku memoriju pa mi je zvucao odlicno ali nebih ga mogao klasifikovati. Recimo da mi znaci poredjenje sa F5 topologijom koja je fet u A klasi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam siguran da je milenium verzija. Nego neka Dekijeva izvedba? Znam da nesto modifikuje i da ih pakuje dual mono u jednoj kutiji i otprilike su to dimenzije koje su opisane?

I ja sam slusao ta pojacala sto Deki radi i meni su OK :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...