Jump to content

Kupujem Siemens ECC 82


Stradi

Preporučeni Komentari

48 minutes ago, ZZZ said:

Ma jeli moguce da u tih 26 stranica raznih ECC82 nema nijedna verzija cevi EI Nis?

To je zato što Ei cevi ništa ne valjaju, ali ništa.

Trafomatic npr, koji izvozi u N zemalja sveta naravno ne zna za to. Jade.

kb_01.jpg

A i Ei Niš nije nikada pravio 5693, tako da to nije tema. Ne offtopičari, drži se teme!:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stara produkcija EI je extra.Stradi, parkiraj kilometar od kuce,po mraku,udji kroz prozor,navuci zastore na prozore i polako zameni cevi i stavi te koje mislis da probas.ako ti se svide,tesko tebi,bez merenja da to radis.ukoliko te uhvate ni za zivu glavu ne priznaj da si to ti uradio.smisli nesto,doso dunavko nocu i promenio lampe ili slicno...ima ovde na forumu jos zlokobnih kriminalnih tipova koji mogu to da urade...pravnik si,snadji se,nisi zadjaba ucio skole.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

iz licnog iskustva znam da je stara produkcija Ei lampi strava.

ECC82 i ECC83.

ja koristim ECC82, 2 kom. u PP pojacalu i ne mislim da menjam firmu.

sto se tice ECC83, dosta mojih drugara u gitarskim pojacalima koristi 

iskljucivo Ei, i ne misle da stavljaju druge.

kazu za ton - to je to.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisu stigle 5814 vec 12au7 potpuno nove i to original verzija. (nije vojna varijanta,).

Kad malo budu radile da vidimo sta je bolje to ili Sylvania 12AU7A takodje sa zutom stampom ili Tungsram ili RTF ili Ei stara serija a mozda i Mini Watt pa najbolje za moj preamp ostaju u njemu ostale mogu na oglas.:D

DSC_0211_zpsassrhqfr.jpg

DSC_0210_zpsgeyclopg.jpg

DSC_0205_zpsxh1v0mdo.jpg

f874dc15-4391-447e-b6c6-79cb57d89bc3_zps

e9b40bf8-c878-4d9f-a1a7-f723508b8842_zps

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sada bi bilo dobro da se izmere karakteristike i da se prema njima koliko toliko nameste na najbolja mesta u preampu.ima ih 3 komada i treba pretpostaviti topografiju.koji je geter u njima,o ili cetvrtasti,ima i sa dve varijante anode,duze i krace.jel anoda glatka ili ima poprecne crte-ribed.vazna je i boja anode ,ima i crna i siva.i kolko vidim dva liskuna-mica.sve to ima na netu pa ne treba da se pravim pametan.kada ih izmeris i odaberes najbolje mesto na sasiji,mislim da treba neko vreme "usviravanja" pa ce posle toga verovatno bolje da se cuju.za mene period usviravanja litar vinjoze za 4 sata,ali to je individualno.ja imam napravljenu pomocnu sasiju sa 40 podnozja noval za ostarivanje cevi.u praksi se cesto dogadja da kada merim karakteristike nove cevi posle nekog vremena one se primetno promene i onda imam problema.kada ih ostarim ,jedno 10 sati mnogo su bolji rezultati ali onda se postavlja pitanje da ta cev nije nova jer je radila.jbg ne znas sta je gore a pogotovo farba za oznake smo je pipnes i ode...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, dunavko said:

sada bi bilo dobro da se izmere karakteristike i da se prema njima koliko toliko nameste na najbolja mesta u preampu.ima ih 3 komada i treba pretpostaviti topografiju.koji je geter u njima,o ili cetvrtasti,ima i sa dve varijante anode,duze i krace.jel anoda glatka ili ima poprecne crte-ribed.vazna je i boja anode ,ima i crna i siva.i kolko vidim dva liskuna-mica.sve to ima na netu pa ne treba da se pravim pametan.kada ih izmeris i odaberes najbolje mesto na sasiji,mislim da treba neko vreme "usviravanja" pa ce posle toga verovatno bolje da se cuju.za mene period usviravanja litar vinjoze za 4 sata,ali to je individualno.ja imam napravljenu pomocnu sasiju sa 40 podnozja noval za ostarivanje cevi.u praksi se cesto dogadja da kada merim karakteristike nove cevi posle nekog vremena one se primetno promene i onda imam problema.kada ih ostarim ,jedno 10 sati mnogo su bolji rezultati ali onda se postavlja pitanje da ta cev nije nova jer je radila.jbg ne znas sta je gore a pogotovo farba za oznake smo je pipnes i ode...

Hvala @dunavko.

Trenutno svira Sylvania 12AU7 A (zuta slova) na kanalima a baffer jer Mini Watt vec ima jedno 20 sati i generalno sam jako zadovoljan, mada je i konfiguracija predpojacala nova u odnosu na predhodnu i po lampama , ranije bila ecc 88 Siemens i po samoj arhitekturi uredjaja. Sa predhodnim sam zvucno bio jako zadovoljan da ne opisujem zasto ali mi je ponudjeno da probam nesto novo i navodno bolje (nezgodan pojam za audio ali da ne idem u sitna crevca)  U prvi mah mi se ucinil da ima nesto manjka visokih u odnosu na stari ali je bass bio daleko izazeniji precizniji i puniji ali kako se lampa usvirava taj manjak visokih se  dosta menja. Danas sam ga nosio kod prijatelja gde cesto idem da slusam i svoje i tudje uredjaje i moram priznati da smo obojica bili zadovoljni u globalu a i uporedjujuci ga sa preskupim firmiranim uredjajima se pokazao mogu slobodno reci sveobuhvatnije i mnogo preciznije u celom spektru. (mislim daleko je bolje zvucao ali ....) Sada cemo usvirati par dana WE 12au7 pa poslusati ponovo a onda i premeriti lampe . To je najkrace jer ipak je ovo tema oglasa pa da ne duzim sa pregledom.

Sto se tice toga da li sam dobio vise i realnije nego sam imao, jesam dobio, mislim (siguran sam) da je ovaj uredjaj bolji pa cu ga i zadrzati. (naravno kao svi zatucani audiphili dok ne cujem za bolje :) )

poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...