Jump to content

Prezentacija zvučnika Notax M

Preporučeni Komentari

• Odgovora 237
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni postovi

Prezentacija HiFi zvučnika Notax M. Pozivam sve audiofile na druženje i slušanje muzike.   Dobro došli. 

Ajmeee, sve pametniji do pametnijeg ... ako nemate para da kupite nemojte ni kupovati, ko ima i svidja mu se, nek kupi. Ko nema a svidja mu se, nek posudi ili nek baci cigare, smanji voznju automobilo

Ma ljudi bitno je da se nesto radi. Ako se proda, proda, ako ne, ne. Svaka roba ima svog kupca i svoju cenu. Samo nek se prave zvucnici, sa rupom ili bez nje...

Postovane slike

44 minutes ago, sir Oliver said:

Mnogo liče na Bowere.

B&W_DM302_550.jpg

Koji su u cenovnom razredu 250$

Ali baki meni neverica šta si ti napisao, jel samo želiš da budeš zanimljiv (na pogrešan način), ili se šališ (neukusno), ili si lud, ne razumem :rofl::rofl::rofl:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
35 minutes ago, Alex said:

Jebiga baki, pogrešan je ovo forum, pogrešno je ovo vreme... :rofl:

Ne vjerujem da je Boki imao ikakvo razmisljanje o prodaju ovdje na forumu, ovdje se tesko prodaje cim kosta :help: ... ovo je vise bilo ispunjenje svih "zelja" njemu upucenih o prezentaciji necega a ne samo terotisanju ... eeee sad imate konkretan proizvod, zacepljena usta i prazan dzep ...  :icon_mrgreen:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam šta  sam pogrešio. Zbog ove prednje četvrtaste bass reflex rupe  me neodoljivo potsećaju na B&W.  Cenu nisam komentarisao.

Nisam čak ni pratio svih 13 stranica teme. Jel neka frka oko cene?

Moja su iskustva da se ovde pljuje i proizvod koji je 200 pouta jeftiniji od inostranog.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Evo par redova iz jedne pesme. Mnogo mi ovo sve lici na tu pesmu... Boki ne brini za cenu, meni je korektna jer mene Scanovi sa clasic drajverima kostaju 1000 a sam sam radio

...Jer su neko vreme
Proveli na sceni

Bili su vitez
Ili gusar strašni
S životinjama pričali
Ko u pravoj basni

Ili milioner
U velikom svetu
Sa par novčića
U pocepanom džepu.

Grad utihne
I sve se utiša
Zavesa se spusti
Bez pravoga bisa

Maleni su opet
Svak u svome kutu
Al u oku iskra
Na prelepom putu.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
2 hours ago, crni said:

dayens studio monitori su koštali 1400e

boki je te monitore pravio i prodavao za 1200e...korektno

ove notax ne znam...drajveri su oko 500e, skretnica, kutija, znanje...za naše tržište mislim da može i treba jeftinije a za preko je 1700e prava cena

Eh....svašta čovek mora da demantuje.

Nikakve monitore ja nisam pravio i prodavao za 1200e. Moja jedina veza sa studio monitor je što sam Leonardu radio potpuno novu skretnicu za njegov primerak jer taj model nikada nije svirao kako treba.

Cena drajvera nije 500e, već znatno više. Kutija je sa stranicama u više slojeva, prednja ploča 40 mm, ostale 26 mm, unutrašnja ojačanja + mazanje za materijom na bazi kaučuka i katrana + prirodna vuna. Izrada para takvih kutija (drvenarija, ojačanja, mazanje, furnir, lar) izađe prilično. Cena kutija je šaljivo malo iznad troškova. Može ubuduće samo da bude veća.

P.S. Pozdrav, Sax. :lol:

P.S.2 Ah, da. Pozdrav i za Šucu....uz numeru - Imagination - Music and Lights. :lol:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

meni si nudio da mi napraviš monitore za 1200e

u stvari, ja te pitao za koliko bi mi napravio, ti si rekao 1200e i da će biti bolji nego dayensovi

nisam imao pare inače bih pristao

na brzaka sam našao tvitere za 350$ a midbasove za 250$. možda je to po komadu, ne sećam se...

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

To su godisnje plate ovdasnje sirotinje koju teoretski nazivaju srednja klasa. I sa tog aspekta je kuknjava opravdana.

Mislim da bi trebalo da se ostane na realnim kvalitetnim, a ne na fensi komponentama, za one koje zanima zvuk i kvalitet izrade.

Mozda bi neke detalje trebalo podici na visi nivo, mozda tip laka ili damping materijala, navodim, nabacujem kao primer, da bi to zaslo u neku tehnicku perfekciju i skupe repromaterijale.

Nazalost, visoke cene u audio tehnici su potkovane teskim lupetanjima i nebulozama, prihvacenim kao misticne istine. Sto ovi zvucnici nemaju kao argument. Nemaju ni aurimagicne kristale, ni vodice, ni praskove, ni stelarne drzace... 

Ako cemo industrijski, cena materijala pa puta 3, minimum 2,5 za razradjen proizvod. Napraviti zvucnike sa drajverima od 1000 evra, i prodavati ih za 300..to je neka cudna trgovina..vidim da se niko nije zapitao posto su drajveri u B&W, ako je cela kutija sa sve kartonom za pakovanje i papirom za garanciju 300$.

Ma nije ni vazno,toje ionako propaganda B&W, da se omasovi koriscenje zvucnika, pa ih dele kao privezak uz kesicu cipsa..

To sto imaju drajvere od 30 evra i 100 evra za znackicu cuvene firme..nema veze...

Sa dva aspekta, zvucnici vrede  za tu cenu, zbog cene drajvera, konstrukcije i rada(nema ni jednog amaterskog zahvata, dronjave izrade i diletantskih resenja, kao npr u onom  Dayens pojacalu, sto bese neka zaludna diskusija), i sto su zvucno pokazali dve stvari, da imaju odlican bas i da su nestali iz prostora...

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne može Boki, niko da te razume, ko ne pravi zvučnike...

Odnosno, svako ko je pravio, makar kao diy, a da to ispadne baš profi, zna koliko sve ispadne na kraju. Ja sad kada napravih kalkulaciju za Boenicke klon sam se frapirao... jeste, npr. bas drajver piše na sajtu 36e komad, ali dok to dojaše ovde ode na preko 120e za par... Slično je i sa onim "jeftinim" Fountecima, piše na sajtu 15 evra, a dok stigne do mog stana izađe na 50e za par. Pozadinski visokotonci su 14$ oba, a poštarina iz Solena je 85$ (nema nigde u Evropi da se nađu pa mora iz Kanade jer parts-express ne šalje u Srbiju), pa dodaj PDV carinu i muzički dinar... Dodati na to delove za skretnice, žice, konektore, drvenariju - stolar mi uzeo 30e samo da mi obradi jasen na datu debljinu, oblaganje iznutra, furnir, koža, lakiranje... prsteni od 3mm na CNC-u su tek posebna priča + eloksaža za njih. Sve to može u diy varijanti, ali da bi ispalo profi, da izgleda BOOM i da te nije sramota da prodaš nekome da stoji u njegovom životnom prostoru i izaziva divljenje + da svira sjajno... Izađe mnogo, mnogo više od sumirane cene drajvera.
A gde su ruka i uloženo znanje?

Realno, ovaj zvučnik npr. je u klasi Dayensovog Grande Piccolo-a - možda svira i bolje, možda svira i lošije, ali 100% sam siguran da su u istoj klasi i da su razlike među njima na nivou nijansi,

što će reći:

eb14cfca509f4f36807b029d30fc3f72.png

36 minutes ago, grau said:

malo je kume, pojacaj to....

Nisam mnogo pogrešio, verujem... :)

Ni ne pokušavajte da ga svrstate u klasu sa Sudio Monitorom, ili još gore Tizo-om...

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
2 hours ago, Mikorist said:

ali crni "nije imao pare" . . . 

a pukao za drajvere  1200$ :ninja:

kako li to tek izgleda kad ima para.:w00t:

hahahahahahaha

odo da radim nešto.:loleverybody:

hahaha...e bre miko, nisi razumeo :)

samo sam odgovarao na bokijevu konstataciju glede cene morela

'de ja da dam tolike pare za drajvere!

za te pare nazovem staina i eto meni panela za penziju...kakav notax, kakav dayens, kakvi bakrači...

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, Alex said:

...svako ko je pravio, makar kao diy, a da to ispadne baš profi, zna koliko sve ispadne na kraju

Zato sam ja rešio od sad nadalje i ubuduće...samo sirova ivera ! :D

A što se izgleda tiče, ako moju ženu nije sramota, nije ni mene...

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...