Jump to content

Prezentacija zvučnika Notax M


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

14 hours ago, Alex said:

Prema DVV-u - zajebite izvoz, ne može, nemojte ni da pokušate, a ako se usudite da pokušate znajte da ste osuđeni na propast - nećete uspeti sigurno. Verujte mu, on se time bavi već 14 godina, sve je propao.

Preterano s***š. Naravno da nije nemoguće, ljudi to  rade, izvoze Karan, NAT, Korato, izvozio sam ja 14 godina, a sigurno ima još ljudi. Poenta je bila da je to veoma veliki korak, ali i važan, zato ga ne treba uzeti olako, onako u prolatu, hajde da izvozimo, kao da je to šetnja u parku. To treba lepo priremiti, iako je sada situacija neuporedivo bolja nego 2002 kada sam počinjao. Sada možeš da šalješ pošiljke u izvozu čak i običnom poštom, i to po dosta atraktivnim cenama u odnosu na ostale metode. Kamo lepe sreće da sam i ja imao tu mogućnost, nisam ali sam ipak izvezao moje filtere u 28 zemalja sveta i  solidno živeo od te delatnosti. U slučaju konkretno Borisa, mogu sve da mu kažem i pokažem "na gotovo" i da ga upoznam sa kim treba da celu tu pripremnu fazu obavi bez većih muka što se organizacije tiče.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dayens studio monitori su koštali 1400e

boki je te monitore pravio i prodavao za 1200e...korektno

ove notax ne znam...drajveri su oko 500e, skretnica, kutija, znanje...za naše tržište mislim da može i treba jeftinije a za preko je 1700e prava cena

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajmeee, sve pametniji do pametnijeg ... ako nemate para da kupite nemojte ni kupovati, ko ima i svidja mu se, nek kupi. Ko nema a svidja mu se, nek posudi ili nek baci cigare, smanji voznju automobilom (ili ga proda, a motor zadrzi), ne ozeni se (ili se razvede) i ne pravi djecu ,... :)

 

Boki, tebi sve najbolje i da ih prodas bilion, sto ovdje, sto tu .... i ako mozes, dodaj i jos jednu 0 na kraju :)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bolje ne o ceni.

Boki je stavio koliko misli da treba, a na kupcu je da iskešira ili zaobiđe. Mnogo jednostavno.

Moje lično mišljenje, kada pogledam vani šta se sve prodaje i za koje pare... da uradi malo lepše estetski kutiju, može da progura za 5000-6000e.

Ako se ide u ezoteriju, pa se dodaju electromechanical parallel resonators stage II i quantum purifiers, pa onda Mundorf silver gold oil evo i ostale trte mrte drkanđe, lagano 10.000e, bez muke. I to da se pobiju, da ne postiže da napravi.

Evo ga S.Boenicke kakvu je atrakciju napravio, ni od čega. Ima porudžbine za godinu unapred.

A takvih je mnogo.

Kad krenem da čitam onaj 6monns - šlogiram se, šta se prodaje i za koje pare...

Naravno, to sve treba da ide kroz legalne tokove, firma, PDV, marže, takse, itd... Kao što već rekoh, ako nema toga, onda cena podleže komentarima mnogih, a onda ide i žalosno spuštanje iste... naša realnost.

Čik odi kod Audioprane ili na Stereodesk i pogađaj se :) Nećeš dobiti ni odgovor na mail.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, sir Oliver said:

Mnogo liče na Bowere.

B&W_DM302_550.jpg

Koji su u cenovnom razredu 250$

 

Ali baki meni neverica šta si ti napisao, jel samo želiš da budeš zanimljiv (na pogrešan način), ili se šališ (neukusno), ili si lud, ne razumem :rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, Alex said:

Jebiga baki, pogrešan je ovo forum, pogrešno je ovo vreme... :rofl:

Ne vjerujem da je Boki imao ikakvo razmisljanje o prodaju ovdje na forumu, ovdje se tesko prodaje cim kosta :help: ... ovo je vise bilo ispunjenje svih "zelja" njemu upucenih o prezentaciji necega a ne samo terotisanju ... eeee sad imate konkretan proizvod, zacepljena usta i prazan dzep ...  :icon_mrgreen:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam šta  sam pogrešio. Zbog ove prednje četvrtaste bass reflex rupe  me neodoljivo potsećaju na B&W.  Cenu nisam komentarisao.

Nisam čak ni pratio svih 13 stranica teme. Jel neka frka oko cene?

Moja su iskustva da se ovde pljuje i proizvod koji je 200 pouta jeftiniji od inostranog.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo par redova iz jedne pesme. Mnogo mi ovo sve lici na tu pesmu... Boki ne brini za cenu, meni je korektna jer mene Scanovi sa clasic drajverima kostaju 1000 a sam sam radio

...Jer su neko vreme
Proveli na sceni

Bili su vitez
Ili gusar strašni
S životinjama pričali
Ko u pravoj basni

Ili milioner
U velikom svetu
Sa par novčića
U pocepanom džepu.


Grad utihne
I sve se utiša
Zavesa se spusti
Bez pravoga bisa

Maleni su opet
Svak u svome kutu
Al u oku iskra
Na prelepom putu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, crni said:

dayens studio monitori su koštali 1400e

boki je te monitore pravio i prodavao za 1200e...korektno

ove notax ne znam...drajveri su oko 500e, skretnica, kutija, znanje...za naše tržište mislim da može i treba jeftinije a za preko je 1700e prava cena

Eh....svašta čovek mora da demantuje.

Nikakve monitore ja nisam pravio i prodavao za 1200e. Moja jedina veza sa studio monitor je što sam Leonardu radio potpuno novu skretnicu za njegov primerak jer taj model nikada nije svirao kako treba.

Cena drajvera nije 500e, već znatno više. Kutija je sa stranicama u više slojeva, prednja ploča 40 mm, ostale 26 mm, unutrašnja ojačanja + mazanje za materijom na bazi kaučuka i katrana + prirodna vuna. Izrada para takvih kutija (drvenarija, ojačanja, mazanje, furnir, lar) izađe prilično. Cena kutija je šaljivo malo iznad troškova. Može ubuduće samo da bude veća.

P.S. Pozdrav, Sax. :lol:

P.S.2 Ah, da. Pozdrav i za Šucu....uz numeru - Imagination - Music and Lights. :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni si nudio da mi napraviš monitore za 1200e

u stvari, ja te pitao za koliko bi mi napravio, ti si rekao 1200e i da će biti bolji nego dayensovi

nisam imao pare inače bih pristao

na brzaka sam našao tvitere za 350$ a midbasove za 250$. možda je to po komadu, ne sećam se...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...