Jump to content

Traži se šema za pojačalo


mancube

Preporučeni Komentari

Ovako,već imam trasformator od 300VA,2 elektrolita 10,000uF,i BR sklopljen.

Na ovaj način imam 2x42V (1x84V) jednosmerne na izlazu.

Tražim neku šemu za pojačalo, poželjno sa oko 100W sinusa na 8ohma, a da bi funkcionisala sa ovakvim napajanjem.

Znam da postoji dosta šema na internetu, i našao sam ih par ali rekoh da pitam ovde jer nisam bio siguran sta da izaberem.

Od nekih ideja imam:

Ovo,Ovo(post broj #1179)

Samo da je što prostije i pristojnog kvaliteta :)

Pozdrav i hvala unapred od jednog od mlađih članova foruma(mene) :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Ovako je naravno sve samo privremeno,tamo iza nove godine ce biti spremna i adekvatna kutija i preamp.

Za sad,iako je nabudzeno sve samo za probu,sve fino radi,oba kanala bez bruma ili icega slicnog.

:preved:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Po tom pitanju vec sad mogu da kazem da rade fino,povezao sam ih izmedju "DAC-a"(sonijev minidisk) i mog Technics-a koji ima selektor za direct dc ili tone control,prebacio na DC i direktno sa tonskih stelovao zvuk.Zvuk je dobar,dosta mesta za fino "namestanje" zvuka,nema nikakvih dodatnih izoblicenja(sum,brum,itd.) tako da ja mogu samo da mu dam jedan veliki :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja verujem da je ovaj moj Technics iz neke pismene serije,nadziveo je mene skoro 3 puta po starosti,jos uvek original kondovi i i dalje svira prelepo.

Link

Pasce i za njega neki recap,kada steknem jos iskustva a bogami i finansija :laugh1tooht:

Videcemo kako ce da se slazu tonske kontrole sa D14 kada bude sve gotovo :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Barem vise nije kuhinjska varijanta,poklonio ocu za rodjendan(doduse on ga je finansirao :pardon:),mozda nije lepo estetski(da se ne lazemo ruzno je :laugh1tooht:) ali svira lepo i radi to sto treba da radi :) 

IMG_0224.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S' obzirom da sam za ovo prvi put u zivotu sam busio lim,i za audio postao zainteresovan tek pocetkom ove godine,sama cinjenica da nesto sto sam napravio radi mi je bila najbitnija,radice se na ovome,promenice ovo jos dosta kutija,dok ne bude izgledalo kako valja.

P.S. Srecna nova godina i ostali praznici!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno, najbitnije je da si prvi posao funkcionalno priveo kraju..

Mozda jos nisi svestan velicine dogadjaja, na ovakvom forumu je 99% radisa, ali u realnom zivotu je procenat neverovatno mali..

Bar sto se tehnike tice, pravljenja rakije, tursije i kiselog kupusa svrstavam u drugu kategoriju kreativnosti. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...