Jump to content

Izrada plinta za Dual 1219


Fly carpenter

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 79
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

  • 4 nedelje kasnije...

Prilikom zadnje Prophet-ove posete zamenjen interkonekt i sada nema nikakvog bruma i za sada necu nista menjati na gramofonu. Međutim desio nam se peh sa headshellom koji je pukao i to je sanirano super lepkom.Pitanje je do kada ce to trajati pa ako neko ima saznanje gde mogu da nabavim drugi neka pise u ovoj temi.Hvala!

svastara 2 067.jpg

svastara 2 068.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, Fly carpenter said:

Prilikom zadnje Prophet-ove posete zamenjen interkonekt i sada nema nikakvog bruma i za sada necu nista menjati na gramofonu. Međutim desio nam se peh sa headshellom koji je pukao i to je sanirano super lepkom.Pitanje je do kada ce to trajati pa ako neko ima saznanje gde mogu da nabavim drugi neka pise u ovoj temi.Hvala!

svastara 2 067.jpg

svastara 2 068.jpg

ako te ne mrzi pregledaj KP na oglasima za gramofone, neki dan sam naleteo na prodavca, mislim iz Bg koji raskupusa starije gramofone i prodaje ih u delovima, i ima dosta i Dual- a u delovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super što nema bruma. U pitanju je originalni Philips kabl sa petopolnim DIN konektorom kakav je i kod tebe na ulazu u risiver. Kako zvuči sa ovim kablom u odnosu na prethodni (koji mi se nije dopao po izradi)?

Šteta je što nije sačuvan originalni kabl. Uopšte uzev, neko se poprilično nestručno poigravao sa tim gramofonom. Pre svega mislim na zamenu originalnog kabla nekim noname plastikanerom, zatim skidanjem oklopa koji je bio na mestu spajanja interkonekta i žički iz ručice. Očigledno je da se i kod prethodnog vlasnika javio problem sa brumom, pošto je (dosta rogobatno) pokušavao da izvede i ojača mase. I ono što je najveća misterija - na koji način je uspeo da polomi headshell? Poprilično stručno je polomljen a zatim totalno nestručno zalepljen. Ne znam kojim lepkom je to pokušao da sanira, tragovi istog se vide na vrhu ručke kao i na samom headshell-u. Poprilična muka je bila to ponovo zalepiti a da se pritom ne naruši geometrija. I veliko je pitanje koliko će to držati a da ponovo ne postane krto i razdvoji se.

Stoga u potragu za novim headshell-om, isplati se jer gramofon svira ko zmaj. Ko što reče @milovan1963 a nešto smo i sami gledali, mislim da to neće biti veliki problem. Btw, pomenuo si da si se čuo sa prethodnim vlasnikom i da ti je obećao novi headshell?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Čuo sam se sa čovekom jedan put i tada mi je rekao da nije problem da posalje headshell ,kao ima ih puno po fiokama ,a vec sledecih par puta se javila njegova supruga sa pricom da nije tu ,da je u inostranstvu i da ne zna kada ce da se vrati :huh:.Nema nista od toga! 

Probudim se jutros oko 6 i 30 , pada sneg, skuvam kafu ,pustim plocu ,uzivam! Kako to da do sada nisam bio svestan da matori svira odlicno i da nista ne treba da modifikujem ,samo da održavam postojece i nabavim novi headsheall ,bolju glavu i poklopac .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/28/2016 at 0:23 PM, Fly carpenter said:

budim se jutros oko 6 i 30 , pada sneg, skuvam kafu ,pustim plocu ,uzivam! Kako to da do sada nisam bio svestan da matori svira odlicno i da nista ne treba da modifikujem ,samo da održavam postojece i nabavim novi headsheall ,bolju glavu i poklopac .

Lepo... manje čitaj a više slušaj:D

Dobra je ta glava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Fly carpenter said:

Rezultat slika za broken headshell for dual 1219 

Ovako nekako, Prophet je video dok je menjao kabl,zalepio je i to trenutno radi ali je pitanje kada ce ponovo da se odvoji i napravi vecu stetu.

 

5 hours ago, prophet said:

Headshell , adapter je ok.

 

Mislio sam da je mozda adapter, ovo je relativno jeftino: https://www.kupindo.com/Audio-komponente/36032771_Grundig-Studio-1600a-Gramofon-Dual-1225-Radio-

pa reko da se skine odatle ako je adapter. Headshell je slican ali ne znam da li bi odgovarao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima.

Pošto sam nov na forumu, nisam hteo da otvaram novu temu, pošto je pitanje slično samo model gramofona različit.Skoro sam pazario Schneider 7050 P, lepo to sve šljaka, ali mi je nepotrebno i suvišno, pošto već imam pojačalo HK 6500, zvučnike koje sam sam pravio ali mi je potreban gramofon koji ću izvaditi iz ovoga Schneider 7050 P a on je Dual 1256.Pošto sam ja stolar a nisam elektroničar , zanima me kakav mi treba strujni adapter, imam već neki na kome piše sledeće: Input:230V-50hz , Output:12V-800mhA. Drugo pitanje je oko prepravljanja izlaza na činčeve, mada, mislim da ću se tu snaći i poslednje, da li mi treba predpojačalo neko gramofonsko ili to postoji na ovome Dualu već. Nisam ga još skidao, ako neko ima rad pomoći, mogu ga skinuti i slikati.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                                               

WP_20170106_004.jpg

WP_20170106_021.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...