Jump to content

29, 30 Oktobar. Da se bar tad družimo.


skrstic

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Vix said:

Nazalost, da. Delimicno sam sam kriv posto ne mogu prepoznati nekoga samo po nicku s'foruma i sa jednog fak-a....a isto tako ni oni mene. Steta. Mozda smo sedeli jedan do drugog...

Zato bi trebali da osmislimo neke bedževe ili akreditacija na FAK, ili uopšte na forumu, pa da se možemo prepoznati i u drugim prilikama i na drugim mjestima :D

Da, baš šteta. Bar da ste se preko foruma povezali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, bilo bi lepo i verovatno ne skupo napraviti bedzeve sa Diyaudio logom, zakacimo i eto.

Da, cuo sam i novi Dynaudio. Fino se cuje, ali je daleko od Harbetha-a :D

Za one kojima je bitnije da zvucnik ne bude veci od "bookshelf-a" i mogu si priustiti, Dynaudio moze da prodje...

Po, meni, to je mali zvucnik koji se cuje kao veci. Ipak, pri vecoj dinamici, izdaje ga velicina pa tu i tamo "posustaje"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio i video se sa:

Gidjgom, Ecijem, Lazarom, Groznim, SuperFi-jem, Vladcem, Neskorom...

A primetih i Vix-a kada sm sedeo u lobiju samo mi pobeze uz stepenice trkom da slucajno ne propusti nesto... :)

Meni je bilo je lepo, nisam se puno motao po prostorijama, vise od pola nisam ni obisao uglavnom pricao s ljudima i pio kafu...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvini Zzz. Sad mi je bas bedak :( Zajeb godine. Presao toliki put da se sretnem sa ljudima i na kraju  i na kraju se mimoisao. A oni koji su me mozda prepoznali, mogli su mi prici, ne ujedam :)

Zato pozivam voljne clanove da naprave po selfie, i mi posalju na Pp. A ja cu njina moj selfie. Necemo obracati paznju na fotogenicnost :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, prophet said:

 

 

Horne bi trebalo da su sa TAD 1601b i TAD 2001 drajverima izvesnog Zorana Mihajlovica. Singidunum Reference Mmonitor. Bez skretnice, samo jedan kond na kompresionom. Yuichi horna. -3db na 35Hz.

 

au, pa pisite nesto o tome

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, kan042 said:

Jel mi se čini ili niste uspjeli ni tako blizu, na malom prostoru da se skupite? :(

Izvinjenje ako nekog zaboravim. Nije namerno.

Grozni, Neskor, Eci, Lazara ne prepoznah (sramota me), Dj.Nik, VladaC, Bokioooooooooooooooo7, Zvu, Shoba, Stradi, Impuls, Šuca... uh stao mi mozak, imam utsak da sam još nekog video ali ne vredi.

@Vix da nisi bio sa suprugom kod Harbetha i zamilio promotera da pojača kad je bila neka klasika a buka iz leve sobe bila glasnija, on pogleda na tablet i ne pojača jer ide glasniji deo numere?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Vix said:

Ove su. Nije lose, mada su visoki imali neku ostrinu koja mi nije prijala. A zena mi ugleda flajer, i kaze "ovo su zvuchici??" te napravi facu...

20161030_114039-1280x720.jpg

jel yuichi horna celom sirinom prednjeg fronta ili su ovo tamno vertikalno sa obe strane usta te bas horne koja se pominje na papiru.

ne verujem da je bas ostrina u gornjem spektru, ljudi su nenavikli na tu analitiku koju ima TAD. ili se tako cuje ono sto je iza zvucnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma radilo je to sa MIR elekronikom odlicno i vise od toga. Samo sama prezentacija je bila lose osmisljena jer su uporedjivali i kablove a radili su i oni mali zvucnici tako da je cesto bilo promena a bilo je i dosta razgovora tokom slusanja muzike sto takodje ometa pa ko se nije vise zadrzao nije moga da stekne nekakav poseban utisak mozda.,, Pored njih za mene je Mek bio dobar i Harbeth takodje, najvece razocarenje sajma mi je soba sa Mark Levinsnom, ostalo vise nego prosecno bar po mom misljenju a zelim takodje da izrazim sve pohvale za Acoustic Invader, nisam mogao nesto ozbljnije da ga poslusam ali zato dizajn mi se jako dopao. U svakom slucaju podrska za domacu pamet i preduzimljivost.

Skrstic me upoznao sa dosta ljudi sa foruma sto mi je izuzetno drago, Zao mi je sto nisam upoznao i Zflazara (a Eci jesam) jer imamo zajednickog prijatelja u Zrenjaninu ali vise srece drugi put.

Takodje video dosta ljudi koje poznajem od ranije tako da sve u svemu lep provod u subotu popodne i samo da dodam da ja spadam u onu grupu ljudi koja podrzava manifestacije ovoga tipa i voleo bih da ih ima jos tokom godine kao i da im sobe u kojima izlazu tj prezentuju svoju opreme budu vece povrsine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel yuichi horna celom sirinom prednjeg fronta ili su ovo tamno vertikalno sa obe strane usta te bas horne koja se pominje na papiru.

ne verujem da je bas ostrina u gornjem spektru, ljudi su nenavikli na tu analitiku koju ima TAD. ili se tako cuje ono sto je iza zvucnika.

Nije celom sirinom, plus je modifikovan Yuichi. To sa strane su usta bas horne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio i ja...

Na mene najači utisak ostavio Harbeth 7(onaj manji jebem li ga) i tajwanski all in one player.

MBL sam prvi put cuo i to je neki poseban zvuk namenjen odabranoj klijenteli koja slusa samo klasiku i akustičnu muziku. Kada sam usao u sobu svirao je neki limunada jazz i zenski vokal je toliko bio "zrnast" i čudan da sam pomisio da je nesto pokvareno. Međutim, kada je čovek pustio par numera klasike shvatio zašto dosta ljudi gotivi takav zvuk. CD plejer im se propisno obrukao - par puta nije hteo da očita njihove CD-ove koje su pripremili za prezentaciju. 

Manger-slušao sam ga prošle godine i utisak je isti - Veoooma dobar zvuk, ali samo kada se nalaziš u strogom sweet spotu. Onaj njihov srednjevisoki fantastično radi, ali imam utisak da je woofer nedovoljno dobro uklopljen. Nedostajalo mi je malo frekvencija u midbasu, dok su najdublji tonovi bili solidni. Taj manger drajver pravi ogromnu zvučnu sliku i veoma je detaljan.

Dynaudio contour 20 - po meni premali za onoliku prostoriju. Korektno je svirao ali ništa više od toga. U sredini gde je sweetspot falilo dosta od donjeg spektra.

Sonus faber/musical fidelity - ništa specijalno vredno pomena. Malo muljanja u bassu, nedovoljno prozračnosti u srednjim i visokim.

Harbeth  7es3 + Lumin M1. Ovo je po meni najuskladjenije sviralo. Ničeg nije falilo i sweetspotu i sa strane. Dobro su pogodili prostoriju sa zvučnicima. Lumin M1 iznenadjuce dobra all in one sprava. Svira veoma dobro u paru sa ovim harbethima. Što reče kolega, moglo bi se živeti sa ovim zvukom.

Dayens- slušao ampino sa nekim malim towerima...vrlo korektno sviralo, ali bila neka cinci-linci muzika pa sam brze bolje pobegao. Mrzelo me da se kasnije vraćam na preslušavanje...

ATC - hiperdataljan i napadan zvuk. Bez subwoofera za mene praktično neslušljivo iako sam pobornik tranzijentnog i detaljnog zvuka. Falilo basa realno. 

Miraudio nisam nesto preterano slušao, male kutije su zvučale interesantno, ali je bilo previše priče i atmosfera je bila malo neozbiljna. Prezenter je istakao kako dac ima 8 DAC-ova, te 2 komada kao po kanalu (pretpostavaljam da je u pitanju bio ESS9018 koji je to sve u jendom čipu). Vrhunac je bio kada je prezenter istakako kako je u USB kabelu utkano desetine grama čistog zlata itd...

Najveće razočarenje sajma je bio JBL S4700 i Mark Levinson 585, uz MCintosh full sistem. Nešto su debelo zajebali kad takvi drajveri TOLIKO cepaju po ušima. Neslušljivo u onoliko maloj sobi...

Na žalost, nema slika - crkla baterija na telefonu. 

BTW nisam sreo nikog sa foruma :(

PS. došao kući i na brzinu izlemio telefonce plavo bele na skretnice i pustio mjuz (bilo nešto rashodovano, deca počupala:D

Možda zvuči malo prepotentno, ali mislim da se uopšte ne bih obrukao sa ovakvim zvukom u nekoj od onih soba :). Drago mi je da sam konačno došao do one faze kada sam prestao da balavim na sve one sprave i da pauziram nekoliko dana od slušanja muzike kod kuće da zaboravim kako je to sve na sajmu brutalno sviralo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...