Jump to content

Organizacija FAK , Baby BAF


Zen Mod

Organizacija FAK , Baby BAF   

19 članovâ je glasalo

  1. 1. Lokacija

    • Okolina Prestonice
    • Okolina Novog Sada
    • Juznije od Prestonice
  2. 2. Termin

    • Pre Nove Godine
    • Posle Nove Godine
  3. 3. Trajanje

    • Petak, subota
      0
    • Petak , subota,nedelja
      0
    • Subota, nedelja


Preporučeni Komentari

4 hours ago, Miloš 1210 said:

Kako dočekati? Nakupilo se dosta toga za sve ove godine, na oba foruma ;) Iza monitora ste heroji, ne sumnjam da je tako i u RL

Sent from my ASUS_T00P using Tapatalk

ejbg, ajd turi malo i moju sliku pliiiz.. ako može na oba foruma.. i meni je počelo da se skuplja.. teskoba neka.. nesigurnost.. ma nisam ja gori od ninje i groznog.. ajd budi drug pa me pronosaj malo 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, Zflazar said:

...da prste više tupite na lemilici nego na tastaturi a uši više na slušanju muzike iz svojih sistema i slušanju sagovornika bilo bi veće zadovoljstvo biti na forumu...

 

za ninju, ajd može i da prođe, ali probaj da zamisliš groznog i mene sa lemilicom :)

8 minutes ago, kan042 said:

Opet neka kriza na forumu? Teme većinom filozofske, totalna nezainteresiranost za konkretne projekte i druženje, a sad su počele i zadjevice. :dubbio:

ma kakva kriza, malo se zadevamo.. ni aber :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, kan042 said:

Opet neka kriza na forumu? Teme većinom filozofske, totalna nezainteresiranost za konkretne projekte i druženje, a sad su počele i zadjevice. :dubbio:

Da mi je da budem mod... makar minut dnevno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....... sto te opet ne sprecava da budes neurozan i na vorumu ........ :smesna:

 

@Alex ......... prakticno ostadoh jedini mod na forumu ..... a ako krenem nesto puno da modujem , s' obzirom koliko nas iole pise .........  ostadosmo na jednom aktivnom clanu :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Miloš 1210 said:

Nepodnošenje je uzajamno ;)

Imas puno visoko misljenje o sebi, nepodnosenje je jaka rijec... takav si kakav si i nemam ja nista protiv tebe. Samo, savjet je da se (jos)vise druzis sa mackama nego sa ljudima.

 

@grozni pustii ga, nije vrijedno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Zflazar said:

šta bi vam falilo?

ako sam ja naučio sa svojim prstićima za 20-30 godina (da citiram Anu Stanić) da švajsujem za svoje potrebe, mislim da bi vas dvojica savladali tehnički deo švajseraja brzinom kojom je Neo u Matrix-u naučio kung-fu!!!

 

Nista, ja se mucim. :heat:  Svakog dana u svakom pogledu sve vise napredujem :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ja mogu po nešto malo da pekljam onda možete ivas dvojica (W i G). Samo treba neko da vas motiviše. Mene je motivisao Groznijev komšija. Otkačio me par puta za lampuceru i to me nateralo da malo pekljam. Iskreno znam samo da ispravno povežem gotove pločice ali sad ima sve skoro završeno tako da i nije teško. Probajte. Veliko zadovoljstvo je kad nešto proradi. I kad spališ nešto izpsuješ se ko čovek pa ti je opet zadovoljstvo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, Ubledeli said:

...

2) lokacija mi nije bitna sve dok je na severu (juznije je tuznije)

...

Sublimat glavnog razloga propasti Švajserbala u Sisevcu. Jes da je lepo mesto i lokacija i ambijent ali je u Wild Texasu. Čak je i ona koliba u Vrdniku primamljivija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uzrok propasti bilo kakvog švajserbala je nedostatak želje, pameti i hrabrosti srpskih švajsera da organizuju pravi švajserbal sa sve posetiocima, izloženim rukotvorinama i osmišljenim prezentacijama

pošto se sve svodi na krkanluk i pivolokanje tako je kako je

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači ovogodišnji FAK organizovaće se sledeće godine. A sledećegodišnji, onetamo :P

 

E da vas podsetim na nešto: http://www.diyaudio.rs/topic/6974-organizacija-budućih-okupljanja-pravila-i-ideje/

Posebno post:

 

On 30.6.2014. at 9:12 PM, gaggia said:

aj bez zezanja sad - sta bi mislim takodje bilo od interesa mnogih i mnogima - prezentacije poucnog tipa:

- pokazna vezba merenja zvucnika

- pozicioniranje

- varijacije pc sistema kao transporta (instalacija, podesavanje)

to mi je bilo na pameti, a ne zahteva isuvise vremena ni resursa

 

Možda stvarno utanačiti te Boljevce kao zlatni standard, uz nekoliko tepiha, abzorbera itsl.

Napraviti malo neki program... neko da ponese malo nešto od merne opreme, generator fja, osciloskop, opremu za merenje zvučnika...

Da ne bude samo:

10 Sedim u popločanoj sali i slušam muziku
20 izađem protegnem se
30 žderem
40 Goto 10

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve zavisi od licnih aspiracija ;

npr. mene odavno ne zanima da slusam bilo sta kod bilo koga - 2 pesme su mi sasvim dovoljne da cujem koliko zelim , te da ne uvredim domacina (prvi put)

sledeci put dolazim samo ako steknem utisak da se nece uvrediti ako ne poslusam ni jednu pesmu

ogluvio , ostario i usporio ...... pa mi se evaluacija svodi na minimum nedelju dana zivota sa nekom spravom

sto se tice prezentacija , osnova je u samoinicijativi ...... ja licno cu sa zadovoljstvom saslusati i ispratiti i prezentaciju mikorfonskog pretpojacala sa 2 x BC109C ...... 

sa druge strane - meni ne pada na pamet da koristim FAK za aktivnu komercijalizaciju svojih uradaka (iz vise razloga koji nisu bitni) , ali pozdravljam svakoga ko ima dva para muda , malo mudrosti i posten pristup - da ucini to isto

moj jedini uslov za bilo ciju komercijalnu prezentaciju :  - sema i dovoljno detalja moraju biti Open Source , tako da je placen obol DIY zajednici .......  a sve preko toga nije moje da razmisljam o tome

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne razumem, niko ovde nije pominjao komercijalizaciju

Niti to treba da bude cilj faka.. niti u najavi. Naprotiv.

Da hocu ista komercijalno, ne bih se nikada ni upustio u diyu. Zao me samo sto ne mogu da lijem silicijum, inace ni fetove nikad kupovao ne bih :rofl:

Valjda se to i vidi iz mojih radova... sam motam trafoe, pravim kutije, plocice..

Prezentacija tipa merenje SAL zvucnika diy opremom i konstrukcija odgovarajuceg kabineta na osnovu dobijenih parametara

a ne sklopljen projekat sa ScanSpeak drajverima prema Troelsovom nacrtu, pa se prodaje. Ja tako ne vidim fak, ni u najavi.

p.s. sada videh tema o blok kondovima - recimo prezentacija kako se koji blok cuje, od wima mkp-a, preko mundorfa, do 30 paralelnih silken MKC-a. Otvori se skretnica i menjaju kondovi.

p.s.2: Npr zasmetalo mi je kada sam video da je valjda Stein doneo Dynaudio. Koja je poenta toga? Slusati komercijalni zvucnik na.. diy skupu :S Da me ne razumete pogresno, ali... U redu je da je na tom zvucniku unesena neka modifikacija u smislu poboljsanja, pa onda se slusa sa fabrickom skretnicom, a onda se ona izvadi i stavi custom diy skretnica i odslusa. Napomene se sta je odradjeno... cujemo nesto novo od nekog, naucimo nesto.
Tesko da se ista novo moze nauciti od slusanja fabrickog dynaudija osim kako zvuci fabricki dynaudio. To moze i da se ode u Player (ko vec diluje dynaudio) i da se odslusa tamo, zasto organizovati Fak...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

npr ja bih mnogo voleo da vidim merenje zvucnika necijom opremom, pa da onda ja izmerim isto to mojom opremom, pa da uporedimo rezultate - unutra

a onda to sve iznesemo napolje pa se izmeri napolju... pa se uporedi. Digne se zvucnik na visinu pa se izmeri, pa se uporedi..... igramo se jbg i ucimo.

Mozda previse ocekujem? Nemoguce je organizovati ovako nesto?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Alex

nisam tebe quotao , nego sam trebao quotati crnog, da bude jasno na sta odgovaram

crni je izneo svoje misljenje (nepotrebno reci - legitimno) i ja sam odgovarao na to otprilike ........ i jos malo oko toga

 

a sto se tice Steinikinog Dyn , don'o covek u paketu sta je imao/mogao doneti

sa druge strane , sto ne bi FAK bio i swap meet , pored ostalog ........ poneses vviskove , pa ili ih vratis kuci ili ih neko drugi odnese

cilj igre (foruma i svih aktivnosti oko ) je jasna ....... kontam da smo putem istog dosli u kontakt medjusobno ..... sto bi se malo teze drugacije desilo

daklem - vorum ti je nekad kao sex (sve je dozvoljeno ako ima konsenzusa) a nekad kao macji sex (nit manjeg kurca , nit vece dreke)

 

:smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...