Jump to content
Aleks

ВП-25 "Умка" (Vladino pojačalo, CMA CFA amplifier)

Recommended Posts

Alex,

Jako lijepo  ispalo ovo pojacalo, odlicna kutija i uredan rad. Hi fi zabavi nikad kraja, vazno je da se nesto mijenja, svaka promjena u zvuku dobro dodje, a sa njom i neko novo iskustvo u nasem hobiju. 

Da te u zdravlju sluzi :)

33 minutes ago, chakija said:

Amp je vrlo neutralan, brz i analitičan, ali takođe ta "analitičnost" zna da zasmeta na momente  - nešto slično kao sa ampovima u D-klasi starije generacije (ne novi hypex i TPA čipovi). Amp nije end-of-the-road kao što ga pojedinci pokušavaju predstaviti, ali kao osnova je zaista odličan za dalji fine tuning po ukusu. Ja bi lično više voleo malo sirupa u srednjima, masti u bassu i dubine zvučne scene. Mislim da mu baš treba neki lep tube amp da ga omekša...

Konkretan primer imam u kući - slušam Krell-a KSA50 i probao sam ga sa preampom i direktno sa DAC-a i bolje mi svira preampom.

Cenim mišljenje konstruktora, ali lično sam mišljenja da svako treba da prati lične afinitete, a ne da tarapana za nekim ko ga ubeđuje da je to u stvari ono što treba da mu se sviđa.

Mislim da bi u studijskom okruženju našao dosta obožavatelja...

Bravo Chak. Ne mogadoh da ti dam 10ak pluseva, pa samo jedan :)

Sve stoji.

Ta prevelika preciznost mi - meni lično - malo smeta. Mislim, amp je takav da bih mogao živeti sa njim - ali bih mu ipak dodao malo "šećera" u vidu nekog cevnog bafera... ili tako nešto.

Elem, večeras jednom prijatelju dah review ampa - i setih se Svaje Spijeve. Upravo ova dva su najsličnija, oba imaju svetao zvuk, oba su imuna na impedansu zvučnika, imaju identično precizan bas, oba su "analitična" - sa tim da Svaja ima u sebi malo tog "šećera" :) Da li zbog lateralaca, da li zbog bootstrapa, A klase, ali to je ono malo, ona nijansa koja daje uživački momenat.

I opet na kraju - lični ukus, lični stav, naravno ;)

p.s. Takođe, htedoh da dodam i da se složim da CMA vidim kao savršeni studio amp.

E da, "snimali" smo ga malo kod Goshe (kome se opet zahvaljujem na pomoći u rešavanju par grešaka tokom izrade):

četvrtka na 20khz:

DSC_0256.jpg

i na 50khz:

DSC_0255.jpg

Bio sam opisao sve u prvom postu... i onda mi je to forum nekako sve quotovao da nisam mogao da editujem, jedva sam - na volšeban način - uspeo da spasem prvi post, hteo sam da ga obrišem kako sam se iznervirao.. baš glup editor ima ovaj vorum.

Nacrt pločica je radio TDA, objavio na drugom forumu - uz njegovu dozvolu postaviću ovde, a može i on. Mada ova PCB ima par sitnih grešaka, on je to mislim već ispravio u novoj verziji...

Valja napomenuti da je od te prve verzije bilo jos cetiri sto nas dovodi do pet verzija od cega MK4 moze da izbaci cetvrtku na 1Mgz pri punoj snazi.

Amp je fantastican, ima pet literacija od cega je poslednja sa fetovima u izlazu i moze se pogurati u A klasu, pa kome se sta svidi.

Kostruktor tvrdi da nema zvucnih razlika u varijantama.

Možda guranjem u A klasu dobije malo u mesu basa. Valjalo bi to probati.

BTW MK5 mislim da je ovo:

CMA_mk5_sch.JPG

treba izvrsiti merenje THD spectre , i onda korigovati odnos 2. i 3. harmonika

'nako gledano , ovde garant ima viska 3-eg ....... tj. manjka 2-og

kako korigovati ....... namernim narusavanjem simetrije polovina sinusoide