Jump to content

6P6S (6V6GT) S.E.P. - 6J7 upgrade


чика-Брка

Preporučeni Komentari

pre dosta vremena dobio od kolege Dragana (Silent Bob) par 6J7.

stojale na polici, skupljale prasinu.

pokazivao gostima/kolegama, padale ideje ... a nikako realizacija.

imao sam razne seme u kojima se koristi 6J7 - sa 6V6, 2A3 ...

pre par dana narucim sa KP neke sitnice i uzmem par malih kapica.

nisu anodne, na 6j7 je kapica g1.

rupe za oktalna podnozja su vec bila na mojoj vecitoj eksperimentalnoj "sasiji".

na prvo slusanje - veoma me je iznenadila 6j7.

znao sam da ce zvuk biti dobar, otprilike kao sa EF86.

bogatstvo detalja. basovi su odlicni kao sto su i bili (zbog vrhunskih trafoa)

ali srednji i visoki - sasvim druga prica. ima nesto cega nije bilo sa 6N6P i 6SN7.

malo cu da eksperimentisem sa anodnim naponom ali u granicama normale,

sobzirom da je 6J7 u triodnom spoju.

pojacalo od kojeg sam uzeo semu je koristilo 6J7 u pentodnom spoju, ali je imalo

boju tona. posto meni ne treba boja tona, kao ni gain, vezao sam je u triodni spoj.

6J7 ostaje do daljneg.

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
36 minutes ago, крокодил said:

Ima li razloga bacii novce na ovo ( za 0,1 i 0,47 uF) ?

big-46640339_5951121eaf6304-37690534IMG_20150528_145732.jpg

big-46640339_5951121ef0e386-39366108cene.jpg

Mislim da ne vredi.

Jantzen Silver Z ili Superior Z uzmi (Marsaudio  - Slovenija), nema neutralnijeg niti boljeg od Silver Z za neke normalne pare.

Gde su predviđeni u tom kolu ti mali kapaciteti? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nebitno samo za estetiku, mada je mesing specificno lep, bar meni. Poenta je da se oklop moze uzemljiti kao sild, posebno ucvrstiti sto smanjuje vibracije komponenti, za nijansu je bolje termostatiran, uredjaj kada se otvori izgleda ozbiljnije..nekome i fascinantno..

Mada je folija najvaznija, zatim nacin motanja konda, a dodatna estetika uz nesto malo i prisutne tehnike je fini trud ekstra...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima jos testova na net, i to su ti Obbligato gold. 10 minus imaju ocenu. Obligato film oil su crbe konzerve. Jedino im manjka ako se stavljaju u crossover 2 way da budu tanki na nizim frekvencijama u odnosu na konkurenciju iz iste klase. Znaci sa Mundorf supreme i Jantzen superior Z.
Za te pare ja bih probao.
Nego, odakle je ovaj cenovnik u dinarima, ko je prodavac?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Njih je onaj Svajcarac, Nemac ili odakke vec, stavljao u original Boenicke koliko mi se cini. Nose oznaku MK nesto. Vrh ponude je sa Mundorf supreme gold MK zadnji.
Ono sto svi na velikom forumu kazu, best buy je Obbligato film oil. Mnogo jeftino, a daje dobar zvuk. Stim da se napravi razlika, da je to samo polipropilen u ulju. Nikakve folije. Najvise se koriste za PSU lampaska pojacala a i mogu za male novce da zamene vrednosti npr 3 way sisteme gde na srednjem delu postoji rez od 80-120uf.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, shonne said:

Njih je onaj Svajcarac, Nemac ili odakke vec, stavljao u original Boenicke koliko mi se cini. Nose oznaku MK nesto. Vrh ponude je sa Mundorf supreme gold MK zadnji.
Ono sto svi na velikom forumu kazu, best buy je Obbligato film oil. Mnogo jeftino, a daje dobar zvuk. Stim da se napravi razlika, da je to samo polipropilen u ulju. Nikakve folije. Najvise se koriste za PSU lampaska pojacala a i mogu za male novce da zamene vrednosti npr 3 way sisteme gde na srednjem delu postoji rez od 80-120uf.

Cenovnik, kao i slika je sa KP-a.

Ne znam ko je prodavac...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ulje se stavljalo za papir, odnosno celulozu, koja je odlican i jeftin dielektrik. Ali je vlaknasta, kao mreza, porozna, i te pore popunjava ulje ili vosak, da se obezbedi konzistencija dielektrika

Koj ce andrak ulje sa polimerom, koji je sam po sebi konzistentan i nepropustan, gurui ce ga znati :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Marketinski trik ili stvarno ima benefits...ko bi ga znao [emoji52]
Ono, ako se vec ne gadis previse na firmirano, i Mundorf u supreme verziju ima oil kategoriju, top ponuda, a i u srednjem segmentu sa EVO Oil..isto polipropilen [emoji3]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...