Jump to content

P.audio horne


Dacho

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, black coffe said:

Se razmem ! ne slušam W ... . ali ih i ne prodajem , nek bodu tu di jesu ! imam seldone xp2 i one tzv razglasne E 50 , i ni mi problem ;) .  Ne vrede niš , a  men su dragi ? :) Eto ! ? kako se veli ? smo razložni ljudi ! poštujemo napredak i prošlost na osnovu onoga što smo iz nje naučili . Stvarno veliki si entuzijast il kak to nazvat , al i znalac i i ne se kak se to pri nas veli ne se delaš VAŽAN  !!!!!! 

 

 

Kako sam neki dan rekao prijateljovoj ženi koji ima ogromne Mirage M1 zvučnike...

Kazem ja njoj sa vrata: Dudo, jesi čula kak sam velike zvučnike napravil, izmjerio sam od tvog muža pa sam ih namjerno išao napraviti par centimetara veće,...pa da vidiš tko ima većeg!!:D;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 2 months later...

Testiram nesto svoje kutije pa me zanima vase misljenje. Zvucnici su zamisljeni u biti kao 2-sistemci, oba 12" drivera pogoni jedno pojacalo sa rezom oko 1000 Hz na njima ostalo preuzima horna. Volumen gornje kutije je 60 litara a donje 80 litara. Gornja litraza je linearnija sve do 40Hz dok donja pokazuje malu grbu od cca 3db kod 45Hz neposredno prije pada.

Sada sam za probu slozio kao 3-sistemac.

Donja kutija do 180Hz

Gornja od 180 - 1200

Horna od 1200 -

Aktivna skretnica je samo 12 db

Mjerenja nisam radio ali zvucni rezultat je vrlo zanimljiv. Napominjem 12" driveri su identicni Sica.

Koja su vasa razmisljanja, 2 way vs 3-way u ovakvom konceptu?

20171115_180027.jpg

20171115_180231.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni ako imaš mogućnosti za 3 way bolje je da zadrzis tu konfiguraciju jer srednjak ne mora da kopa bass frekvencije. Ne znam kako se taj sica ponaša u kompresiji, ali možda bi valjalo u gornjoj kutiji zatvoriti br otvor i smanjiti zapreminu pa probati šta se dobija. 

Kako će se to fazi uskladiti je već drugo pitanje... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mala sugestija, prvo odradi merenje sa mesta slusanja da vidis na kojim freq. ti se nalaze dominantne sobne rezonance. BTW, meni se desilo, dva suba bila tjunirana na 19Hz a druga 2 na 30Hz. Posle utvrdim da mi je najgora sobna rezonanca upravo na tih 30hz, naravno, stavim druge cevke i pomerim tjun za 3-4Hz dalje. 

Moje a i iskustvo mojih poznanika koji su na aktivi je da je najbolji kompromis rez 24LR, 12dB msm da je suvise blago, neznam koje su 12-ice al imam utisak da sa ovim rezom zalaze u podrucje koje mozda i nije za njih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, damic said:

Mala sugestija, prvo odradi merenje sa mesta slusanja da vidis na kojim freq. ti se nalaze dominantne sobne rezonance. BTW, meni se desilo, dva suba bila tjunirana na 19Hz a druga 2 na 30Hz. Posle utvrdim da mi je najgora sobna rezonanca upravo na tih 30hz, naravno, stavim druge cevke i pomerim tjun za 3-4Hz dalje. 

Moje a i iskustvo mojih poznanika koji su na aktivi je da je najbolji kompromis rez 24LR, 12dB msm da je suvise blago, neznam koje su 12-ice al imam utisak da sa ovim rezom zalaze u podrucje koje mozda i nije za njih.

Ma ove skretnice sto imam su samo za probu. Uskoro stize komplet ugradiva elektronika sa DSP-om u sebi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...