Jump to content

P.audio horne


Dacho

Preporučeni Komentari

Pocetna skica...

Osnovne konture su izrezane po narudzbi u trgovini...

Busenje za tiple od 8mm. Preferiram tiple bez vijaka jer mi se pokazalo najlakse a i dovoljno cvrsto. Kada iscrtam konture stranica gdje ce doci tiple pozabijam tanke čavle i odsjecem ih na 2-3 mm duzine. Tada otisnem drugu stranu ploce ili stranice da bi se rupe utisnule i oznacile gdje treba busiti. Tako mi je najtocnije jer tiple ne oprastaju gresku ili pomak rupe.

20161024_125145.jpg

20161111_165204.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prije busenja su bocne i gornja strana ploca zaobljene i obrusene po zacrtanoj krivulji. Znaci stranice nisu paralelne niti su ravne nego zaobljene...

Zaobljenje bocnih rubova je vrlo specificno i nije izvedivo frezerom,....zato ovdje uskace najjaci CNC stroj koji se upotrebljava od doba egipćana...

20161118_171757.jpg

20161118_180643.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na zalost fazu špricanja nisam slikao jer sam imao pune ruke posla. Špric kit sam dva puta nanosio i brusio nakon par sati brusenja tako da sam dobio glatku povrsinu i spremnu za lakiranje.

Lakiranje sam ovaj puta radio sa sintetickom bojom koja se bolje razlijeva ali je i sklona curenju po kosinama i vertikalama tako da je zeznuto raditi sa njom. Lak sam nanosio 2 puta sa jednim finim brusenjem između dva lakiranja.

20161119_162807.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Br cijevi sam stavio od pvc fi 75 i malo se igram sa duzinom unutar kutije. Damping kutije cu naknadno raditi prema potrebi.

Sa straznje strane sam stavio nosace/resetke na kojima sa donje strane ima 4 siljka. Morao sam i sa prednje strane staviti jos jednu nogu zbog stabilnosti kutije.

Oko izrade same horne koja je u zavrsnoj fazi cu preko vikenda. Za sada kutije sviraju sa originalnom plasticnom.

20161121_195231.jpg

20161121_195007.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto bi rek'o mali crnogorac :

"Njesam ima sta prigovoriti ....... "

 

napravi bele mrezice (metalna za komarce , tanki okvir , napnes i nalepis , prespricas sve belo) , pa ce manje dominirati vizuelno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo o hornama....

Prvobitno je bilo u planu napraviti Yuichi ili tako nesto od pravog drveta, ali pokazalo se dosta komplicirano. Odluka je na kraju pala na Tractrix okruglu hornu. Proracune i kalkulator sam nasao na netu pa sam izcrtao geometriju. Usta su promjera 338 mm. Horna je 320 Hz uz preporucen preklop sa donjim driverom na minimum 600 Hz.

Najprije sam mislio sam tokariti od ljepljene sperploce ali se na kraju ponudio prijatelj da ce ih napraviti od stakloplastike.

Kalup je napravljen od medijapana koji je na kraju prekitan i zaglađen koliko se moglo. 

image-0-02-05-7f64fd812fada2ddc98bdf8f3a094d54f252a32d4397dbf209c092ebb9d37ebd-V.jpg

image-0-02-05-675f50c9077b69e7c7f2089d7fbbdd7dc48ae64f0b3bb5e8fff824f507bedbdd-V.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:svakatidala:

 

obrati paznju na ime ovog smajlija  :)

 

pricaj malo o orni - koja je tacno posluzila kao model , kako si napravio kalup i tako malo .......

 

nije se ovde puno pricalo o plasticarenju ........ dobar zanat , dakako

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...