Jump to content
Walter

Risiver sa ELL80

Recommended Posts

...zato se i divim lokalcima, koji nađu svoju meru u preradi/prepravci/osvežavanju!

Ako sam ja dobro upratio spot na jutjubu, pre faze zlatnih dugmića i lepih kablova se uradila zamena samo kondenzatora i isterivanje paukove porodice :)

tek posle je Zlatokosa naterala vlasnika da se investira u dugmad za manžetne i zulufe...

Zadnju plocu su izaljkavili, ubacili nepotrebstine...

Svako unapred ima svoju poentu prerade, da li ce da sacuva original, da li ce da ga doradi ili preradi, i u nekim sferama poboljsa, ili ce da odradi nesto vidnog fenseraja da se kao ubaci "ozbiljnost" i malo vise pomodarstvo.

Jako velike struje ce da liju iz 2x6W, svaki cas ce da se kace i prekacuju zvucnici dja 6  dja 16 oma...itd

Poenta je ideje, ali sam ja za one zdrave, logicne na izabrani nacin, ne za fenseraj pre svega

Dobro je da nije i vise, s obzirom kakvi su odnosi cena duplih tranzistora u odnosu na dva posebna.

ELL80 je u nekim slucajevima samo duplo skuplja od dve EL95, a ne deset puta, na suludom trzistu.

Mrezni elkici mogu da budu veci, posto je grec u pitanju, staviti vece i jaci grec, snabere na diodamairednu zavojnicu. 

Katodni kondovi na ELL80 mogu da budu 470uF umesto 80.

Onako,kao laksi budz koji mora da smanji brum.

Uzgred, brum moze da bude i iz tjunera, nalik na "motorboating", a tada je fino stelovanje mf-a neophodno.

Da li su svi  blokovi provereni, da nisu produvali, i proveriti da li im je dobar "polaritet" vezivanja na masu. Nozica spoljnog sloja ide na masu.