Jump to content
Walter

Risiver sa ELL80

Recommended Posts

12 hours ago, Zflazar said:

najbolje bi bilo znase kupiti dve NOS ELL80 a postojeću radnu ostaviti za rezervnu, no, ne zavirujem

nikom ni u buđelar ni u razum.

Upravo.

NAravno, a ona slika "zamenske" skalamerije je klasicna "dosetka", kako se snaci i prevazici situaciju i to uz uslov da se poseduje hardver, pa je jeftino, i da ne stoji u fioci.

Kao da je za potrebe nekog servisera, koji ce neukoj musteriji da "natera spravu da radi"

Elem, osim sto su signalne zice zdudane u kablic, cisto da bi bio zgodan, pride treba dosta lokalnog prostora da se nakaci onakav nosac. Ili dodati jos nosaca pa da prerada ide u 3D

Sigurno bi cika Brka istesterisao drugacije, pazeci na detalje, logicnija je varijanta na sasiji dodati jedno podnozje i preziciti, a postojece zameniti, to je ipak prerada koja se nece svaki cas revidirati.

Osim sto je meni ruzan "adapter", vrlo je specifian upotrebni momenat, privremene zamene jedne lampe. Zasto?

Mislim zasto privremeni, nema se sta slusati, pa mora momentalno da prosvira, a ako se planira intenzivno slusanje, onda odraditi trajnu zamenu.

Ali je to budzenje cudne vrste(spomenuta jedna od verzija cudnosti), bolje je uzeti original, i imati vintage spravu u pravom sjaju, kakvom takvom, a ne preradjenom na ruznije a sumnjivo da je bolje.

49 minutes ago, vladd said:

Mislim zasto privremeni, nema se sta slusati, pa mora momentalno da prosvira, a ako se planira intenzivno slusanje, onda odraditi trajnu zamenu.

Ali je to budzenje cudne vrste(spomenuta jedna od verzija cudnosti), bolje je uzeti original, i imati vintage spravu u pravom sjaju, kakvom takvom, a ne preradjenom na ruznije a sumnjivo da je bolje.

To je i moje je mišljenje.

Kada bude gotovo, pozvan si da dođeš i čuješ kako svira, ako želiš naravno (pošto smo komšije).

najbolje je original.

sa ELL80.

za povremeno slusanje ili za prodaju.

ali, za svakodnevno slusanje nije isplativo.

skupe izlazne lampe.

za svakodnevno slusanje obavezno EL95 ili 6P1P ruske.

sax, koliki je vek original ELL80?

...mislim i uz svakodnevno slušanje ako imaju dobar zvuk nećeš umreti od besparice ako daš 4-6-mesečni trošak za cigarete svakih 4-6 godina ako te baš taj risiver uveseljava ili grešim?

Samo napred momci, divim se vašem entuzijazmu kod oživljavanja ovakvih spravica!

Ovo je vec sasvim drugacija filozofija. Kako uzeti pare nekom audio fenseru. Zlatni dugmici na alu ploci momentalno asociraju na "skupo" :) 

Ima tu korisnih prerada,ali..u jednom trenutku se postavi pitanje, a cemu su uopste ostali trafoi i kuciste? :) 

Toliki trud, skupe komponente, ...