Jump to content

Risiver sa ELL80


Walter

Preporučeni Komentari

12 hours ago, Zflazar said:

najbolje bi bilo znase kupiti dve NOS ELL80 a postojeću radnu ostaviti za rezervnu, no, ne zavirujem

nikom ni u buđelar ni u razum.

Upravo.

NAravno, a ona slika "zamenske" skalamerije je klasicna "dosetka", kako se snaci i prevazici situaciju i to uz uslov da se poseduje hardver, pa je jeftino, i da ne stoji u fioci.

Kao da je za potrebe nekog servisera, koji ce neukoj musteriji da "natera spravu da radi"

Elem, osim sto su signalne zice zdudane u kablic, cisto da bi bio zgodan, pride treba dosta lokalnog prostora da se nakaci onakav nosac. Ili dodati jos nosaca pa da prerada ide u 3D

Sigurno bi cika Brka istesterisao drugacije, pazeci na detalje, logicnija je varijanta na sasiji dodati jedno podnozje i preziciti, a postojece zameniti, to je ipak prerada koja se nece svaki cas revidirati.

Osim sto je meni ruzan "adapter", vrlo je specifian upotrebni momenat, privremene zamene jedne lampe. Zasto?

Mislim zasto privremeni, nema se sta slusati, pa mora momentalno da prosvira, a ako se planira intenzivno slusanje, onda odraditi trajnu zamenu.

Ali je to budzenje cudne vrste(spomenuta jedna od verzija cudnosti), bolje je uzeti original, i imati vintage spravu u pravom sjaju, kakvom takvom, a ne preradjenom na ruznije a sumnjivo da je bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, vladd said:

Mislim zasto privremeni, nema se sta slusati, pa mora momentalno da prosvira, a ako se planira intenzivno slusanje, onda odraditi trajnu zamenu.

Ali je to budzenje cudne vrste(spomenuta jedna od verzija cudnosti), bolje je uzeti original, i imati vintage spravu u pravom sjaju, kakvom takvom, a ne preradjenom na ruznije a sumnjivo da je bolje.

To je i moje je mišljenje.

Kada bude gotovo, pozvan si da dođeš i čuješ kako svira, ako želiš naravno (pošto smo komšije).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sax, koliki je vek original ELL80?

...mislim i uz svakodnevno slušanje ako imaju dobar zvuk nećeš umreti od besparice ako daš 4-6-mesečni trošak za cigarete svakih 4-6 godina ako te baš taj risiver uveseljava ili grešim?

Samo napred momci, divim se vašem entuzijazmu kod oživljavanja ovakvih spravica!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je vec sasvim drugacija filozofija. Kako uzeti pare nekom audio fenseru. Zlatni dugmici na alu ploci momentalno asociraju na "skupo" :) 

Ima tu korisnih prerada,ali..u jednom trenutku se postavi pitanje, a cemu su uopste ostali trafoi i kuciste? :) 

Toliki trud, skupe komponente, ...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...zato se i divim lokalcima, koji nađu svoju meru u preradi/prepravci/osvežavanju!

Ako sam ja dobro upratio spot na jutjubu, pre faze zlatnih dugmića i lepih kablova se uradila zamena samo kondenzatora i isterivanje paukove porodice :)

tek posle je Zlatokosa naterala vlasnika da se investira u dugmad za manžetne i zulufe...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zadnju plocu su izaljkavili, ubacili nepotrebstine...

Svako unapred ima svoju poentu prerade, da li ce da sacuva original, da li ce da ga doradi ili preradi, i u nekim sferama poboljsa, ili ce da odradi nesto vidnog fenseraja da se kao ubaci "ozbiljnost" i malo vise pomodarstvo.

Jako velike struje ce da liju iz 2x6W, svaki cas ce da se kace i prekacuju zvucnici dja 6  dja 16 oma...itd

 

Poenta je ideje, ali sam ja za one zdrave, logicne na izabrani nacin, ne za fenseraj pre svega

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mrezni elkici mogu da budu veci, posto je grec u pitanju, staviti vece i jaci grec, snabere na diodamairednu zavojnicu. 

Katodni kondovi na ELL80 mogu da budu 470uF umesto 80.

Onako,kao laksi budz koji mora da smanji brum.

Uzgred, brum moze da bude i iz tjunera, nalik na "motorboating", a tada je fino stelovanje mf-a neophodno.

 

Da li su svi  blokovi provereni, da nisu produvali, i proveriti da li im je dobar "polaritet" vezivanja na masu. Nozica spoljnog sloja ide na masu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...