Jump to content

+- napajanja


elektrokarabatak

Preporučeni Komentari

  • 4 nedelje kasnije...

Pozdrav!

Uskoro ću praviti regulatore napona sa ultra-niskošumnim TPS7A4700. Regulacija će biti dvostruka, LT1963A + TPS7A4700, prvenstveno da se smanji disipacija na TPS7A4700. Pločice su stigle nedavno, čekam delove iz Digikey-a. MUR220 ispravljačke diode, Panasonic FR kondezatori, Samsung MLCC X7R keramićki kondenzatori... Ako nekome bude trebalo, možda ostane viška...

20161009_114813.jpg

20161009_114828.jpg

TPS7A4700.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne videh gorilu, ali ovo

http://www.ti.com/product/TPS7A47

mi je jasno, LT mi je u semi nejasan

http://cds.linear.com/docs/en/datasheet/1963fc.pdf

 

Za minus napajanje postoji fini TPS7A33

Ako je za opampove, jeftiniji je ekstra trafo  nego predregulator sa hardverom..pogotovo za dual napajanje..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TPS7A4700 može da daje 1A izlazne struje, ali recimo ako ti na izlazu treba 15V a na ulazu imaš 17V, to je 2W disipacije. Previše za malo SMD kućište. Zato je stavljen LT1963A da se njegov izlaz podesi na nekih 0,5V iznad izlaznog napona. Praktično, težak posao pada na leđa LT1963A.

Ako imaš transformator za razdvojenim sekundarima, pozitivni regulator možeš koristiti kao negativni ako njegov plus izlaz vežeš na masu. Onda je njegova masa zapravo minus izlaz, kao što se može videti na slici.

vreg-f11.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mda, samo je cvicer u pitanju.

Skapirao sam pricu, posto me zbunila fiksna opcija LT, varijabilni  ce da odradi posao.

Nego i sam Rod Elliott(od njega je sema ) preporucuje 317 337 za +- opciju napajanja, a i ovi mikrobi imaju negativni regulator.

 

Hladjenje malise je sa bakretom na ploci, dve zone  2x2 cm, ili koliko god bakra na ploci plus zalepljen ladnjak.

Ako se gura opamp ili vise njih, tesko moze da prebaci 200-300mA potrosnje..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...