Jump to content

Baterijsko napajanje za USB DAC


Lemur

Preporučeni Komentari

Dragi Forumasi,

 

Da li bi mogli da mi preporucite neko pristupacno resenje za baterijsko napajanje HRT Music Streamer II USB DAC-a koji inace koristi switchersko napajanje, odnosno napajanje od kompa.

U obzir naravno dolaze i DIY varijante...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nesto mi se javlja da sam negde citao da taj model ima converter napona napajanja .......

 

tako da bez vise informacija ne bi trebalo uletati u avanturu

nadje li da je nako probao externo napajanje i kakvi su rezultati ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj DAC ima galvanski odvojeno napajanje. Uzima 5V iz USB ali ima V-Infiniti DC-DC konvertor (5V na 5V koliko vidim po oznaci) koji je glavanski odvaja napajanje izlaza od ulaza. Baterija bi praktično napojila samo digitaliju na ulazu DAC-a. Ima više revizija PCB ali je taj konvertor na svakoj koju sam video.

BTW Ukoliko je planirano paralelno napajanje Power bankom prepravljenim USB kablićem on u sebi ima Li-Po bateriju 3,7V a 5V pravi prekidačkim step up DC-DC konvertorom pa i to nije baš čisto baterijskih 5V.

Ako neko proba ne bi bilo loše se iznesu utisci. Bila je nadavno tema na hi-files baš na ovu temu bez nekog konkrenog zaključka dok sam je pratio.

HRT-Music-Streamer-II-Print.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam kombinaciju M2Tech Hi Face Two sa powerbank povezanu preko modifikovanog USB Power/Data kabla I to definitivno donosi zvucni benefit, a da nije cisto baterijsko napajanje, zbog toga sto je ManicP u prethodnom postu objasnio, zaista nije. :huh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i sta kazu zvanicnici

 

In response to "Kawai_man" and specifically the comment "The only thing I dont like about the MS is that it uses USB power."  While true that all versions of our Streamer line don't use an external power supply, calling them USB powered is very inaccurate.  Let me attempt to explain.  All of our Streamers use a highly sophisticated and completely isolated power supply design.  The USB power is regenerated (not just filtered and regulated) via a completely isolated power stage.  There is no coupling mechanism between the computer (host) and the Streamer (device) side of the products.  In fact, there is isolation of both the power and the data to the DAC stage.  This isolation results in complete break in the conduction path.  Adding a battery (of for that matter, any other approach) would not result in any improvement as the device (Streamer) already provides this capability.

 

To go a step further, even if one did use a battery, but not our approach, the results would be considerably inferior as there would still be a connection between the computer and the audio sides of the product (as is the case in all other approaches).  If one is not inclined to simply accept the comment of a manufacturer, try this simple test.  Put a DVM or similar on the device and try to measure any conduction between the USB connector and the analog output.  We claim an isolation of greater then 20 Mega Ohm, which is true.  What isn't as obvious is how much greater than 20M this isolation is.  The fact is it is for all practical terms, infinite.  This is a significant performance advantage and one that is unique to our products. 

 

In conclusion, the closing statement by "Kwai_man", specifically "Im sure this would really increase the sound quality" would be true for any other USB DAC, but not for one of our Streamers.

 

Kevin Halverson

CTO

High Resolution Technologies, LLC

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nosio sam se i ja tvojom mišlju i raspitivao okolo. Pročitao sam i taj tekst ranije, bavio sam se čak i biografijom Kevina Halversona, čovek je skromni genijalac u toj branši i verujem mu na reč.

Onda odlučih da probam jedan šašavi tweak i mogu ti reći da se čuje, samo moraš imati uslove za takvu postavku jer je HRT II poprilično glomazan u odnosu na moj HRT microstreamer, ali raznim egzibicijama moguće je fiksirati i HRT II preko ovoga

281932779_411.jpg

Izbacuješ ''skupi'' USB kabal a dobijaš solidno bolji zvuk, zavisno od ostatka sistema.

Kevin mi je pre dve godine lično odgovorio na e-mail, da treba koristiti što kraći USB kabl, baš zbog toga što se strimeri napajaju preko USB veze i da su tu u stvari pravi dobici. Tako da sam ja potpuno izbacio kabl :Viannen_loungelizard:

Dobiješ nešto slično kao kod M2 Tech Hi Face DAC-a .

 

Ovo je samo moje skromno iskustvo, nikako me ne uzimati za ozbiljno, jer pojma nemam o elektronici i malim ljudima unutra .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo tako. USB kablovi postoje sa različitim presecima parice kroz koju ide napajanje, od mašala dimezionisanih do onih gde je pad napona toliki da neće da se puni telefon kroz njega (posedujem jedan takav). Potrošnja ovih audio uređaja nije baš zanemarljiva. Bila tema ovde na forumu, Mika menjao kabl na nekom Fiio headampu a Nešić je valjda posle pravio sebi nešto ozbiljnije.

Poželjno je da otpor (ili impedansa) napojne parice bude što manja, to se postiže skraćenjem parice ili povećanjem površine poprečnog preseka. Najbolje oba.

Morrison ga rešio svaka čast :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...