Jump to content

Resturacija Luxor 8071


glajman

Preporučeni Komentari

Za pocetak ti trebaju cetiri ruke, za postavljanje furnira. Srecom, pa karakter furniranja dozvoljava i "intarzije", pa sve rupe, nedoslednosti i propusti mogu naknadnoda se ubace, precizno, sajdzijski ali je izvodljivo. I u teksturi drveta prakticno nevidljivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Hteo sam da napravim post o tome dokle sam stigao. Verujem da ce neko vreme ostati ovako, dok ne sredim neke druge stvari u zivotu.

Doveo sam zvucnike u funkcionalno stanje. Nisam krenuo sa furniranjem jer bi mi to oduzelo dosta vremena, koje nemam ovih dana. Plus, hteo sam da cujem sta popravljam i da li ce imati vajde popravljati ih. Ispostavilo se da ima i to dosta :). Prosle nedelje sam ih sklopio i posle burnin-a (koj me je malo uplasio), dosta prijatno zvuce. Ja sam zadovoljan.

Originalni srednjetonac nisam uspeo naci, ali uz pomoc sax.hifi (kome se zahvaljujem ovom prilikom!) nasao zamenu u vidu Isophonovih srednjetonaca koji lepo sviraju. Odneo sam bas jedinicu da se zalepi i istom coveku sam dao da mi napravi skretnicu po originalnoj semi. Na ovaj nacin sam ubrzao proces i smanjio procenat gresaka na skretnici. Kutiju sam izolovao filcom od 8-10mm i lio vatom (gornji deo i odmah iza basa. Nisam slikao lio vatu i kako sam je postavio). Koristio sam se najvise Troels Gravesen skicama i crtezima. Nisam toliko dokumentovao proces izrade jer sam imao vikende za rad i bio sam pomalo nestrpljiv pa sam zaboravio.

Rezultat je kao sto rekoh, meni se dopada :) . U jednom trenutku bili smo spremni da bacimo kutije ili da ih poklonimo. Ovako su dobile novi zivot i meni vec dosta prijatnih sati slusanja (posebno uz knjigu :) ).

Hvala svima koji su mi pomogli i davali mi savete. Kada budem furnirao i bavio se izgledom, napravicu jos jedno azuriranje i da se tako pohvalim :). A do tada cu uzivati u njihovom zvuku. U nastavku su slike izrade i kako to sve izgleda na kraju, plus jedna slika pojacala i predpojacala. Slike izrade su losijeg kvaliteta jer su radjene telefonom.

 

1.jpg10.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/19/2016 at 1:28 PM, vladd said:

Za pocetak ti trebaju cetiri ruke, za postavljanje furnira. Srecom, pa karakter furniranja dozvoljava i "intarzije", pa sve rupe, nedoslednosti i propusti mogu naknadnoda se ubace, precizno, sajdzijski ali je izvodljivo. I u teksturi drveta prakticno nevidljivo.

Ne trebaju 4 ruke. pogledajte  https://www.youtube.com/watch?v=WkOO4bKmvUo od 17 minuta

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro uputstvo, ali je rad sa vecim, narocito za pocetika u stolariji, kakav sam ja i dobar deo diyera, da ne bi bilo greski i nezadovoljstva, bolja je laka pomoc.

Kada je furnir veci, nije ga lako i centrirati i uklanjati letve, pogotovo sto lepak voli da zalepi kada ne treba.

Nije nemoguce uraditi sa dve ruke, daleko bilo, ali je lakse, lepse i prijatnije kada je pomoc ukljucena. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, vladd said:

Dobro uputstvo, ali je rad sa vecim, narocito za pocetika u stolariji, kakav sam ja i dobar deo diyera, da ne bi bilo greski i nezadovoljstva, bolja je laka pomoc.

Kada je furnir veci, nije ga lako i centrirati i uklanjati letve, pogotovo sto lepak voli da zalepi kada ne treba.

Nije nemoguce uraditi sa dve ruke, daleko bilo, ali je lakse, lepse i prijatnije kada je pomoc ukljucena. 

Sve stoji, nema zbora da je lepo raditi u dvoje ali ovo je tako konforno raditi samostalno da sam ja prezadovoljan od kako sam otkrio ovo.Bez problema furniram stranice 50x100Cm. Mogu polako i precizno da namestim furnir i da ga postupno lepim tako da mi se nikada ne pojave mehurovi(pu,pu daleko bilo).

Samo lepljene traje 1min dok priprema traje oko 30minuta-spajanje furnira,mazanje lepkom povrsina cekanje da se lepak osusi 20min.

 

Pozdrav MIsa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, misa said:

Ne trebaju 4 ruke. pogledajte  https://www.youtube.com/watch?v=WkOO4bKmvUo od 17 minuta

 

Pozdrav Misa

Pogledao sam taj video kada sam istrazivao o furniranju :). Definitivno nije toliki bauk kao sto sam ranije mislio. Kada budem imao vise vremena i sredio jos neke stvari po kuci, onda bih krenuo u te pustolovine. Za sada su dosta neugledne, ali mi ne smeta( za sada ). Imam i originalne mrezice za njih, pa mogu privremeno 'zamaskirati' to sto je neugledno.

Projekat definitvno nije gotov u mojim ocima i drago mi je da trud koj sam ulozio u njih, daje jako prijatan rezultat :) .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka čast na trudu  :good:... pošto si vidim pratio troelsa i pokupio poneku njegovu , pogledaj i ovo :

http://www.troelsgravesen.dk/cables.htm

nisu preskupe a donose veliki napredak zvučno , awg 16 za mid i visoke a awg 13 za bas .Ja sam ih koristio u više navrata i definitivno vrijede svaku paru ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, ZZZ said:

Glajman koji je to materijal te sivkaste ploce koje si polepio unutra? I gde si nabavio?

4.jpg.a24248a56ee2c0ea3ef10cb6b1ac1832.jpg

To ti je tapetarski filc koji možeš kupiti u ulici Kralja Petra, ispod SBB imaš dve prodavnice  u neposrednoj blizini i jednu preko puta. Skoro sam video. Prodaju se na metar i mislim da je širina 1,5-2 m.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, mrcelavi said:

So far, so good! 

Fino to ide, polako ali sigurno. Što se furniranja tiče nije sramota prepustiti majstoru što naravno košta malo više, ali gubi se ono iščekivanje kako će ispasti i satisfakcija da si sam napravio. Kako god biće super zvuje.

 

Da, voleo bih ja da ih furniram. Voleo bih da prodjem kroz to i ako se pazljivo radi ne deluje toliko komplikovano.

 

1 hour ago, ZZZ said:

Glajman koji je to materijal te sivkaste ploce koje si polepio unutra? I gde si nabavio?

 

 

 

Filc je u pitanju, duplo zalepljen skupa debljine 8-10mm. Cale je uspeo da uzme sa posla. Ne bih znao gde ima da se kupi, ali vidim da predragm kaze da ima u Kralja Petra neposredno ispod SBB-a.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

8 minutes ago, AZZURO said:

I ja bih rekao da je azmafon :good: , interesantno je da se dampiranjem unutrašnjih zidova s azmafonom dobija osjetno dublji bas za razliku od akustičnog sundjera i sonofil-a , probao i uvjerio se. Kako i šta se tu dešava nemam pojma :blink: .

 

Hteo sam Azmafon da koristim u slucaju da ne nadjem filc. Video sam da mozes preko interneta da narucis i da ti stigne na adresu. Sto je super.

Za zice isto nisam znao sta da uzmem. Ali covek koj mi je pravio skretnice, je stavio i zice, pa mi je na neki nacin odlucio. Sto mi odgovara, jer sam hteo da cujem sta popravljam. Sada zamena stvari za bolje nije toliko tesko, kada znam sigurno gde je cemu mesto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, glajman said:

 

 

 

Hteo sam Azmafon da koristim u slucaju da ne nadjem filc. Video sam da mozes preko interneta da narucis i da ti stigne na adresu. Sto je super.

Za zice isto nisam znao sta da uzmem. Ali covek koj mi je pravio skretnice, je stavio i zice, pa mi je na neki nacin odlucio. Sto mi odgovara, jer sam hteo da cujem sta popravljam. Sada zamena stvari za bolje nije toliko tesko, kada znam sigurno gde je cemu mesto.

Važno je da si zadovoljan što je i najbitnije ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...