Jump to content

Burson V5 Recenzija ( review )


Alek05

Preporučeni Komentari

Pre nego sto bih ista napisao o Bursonu, zelio bih da se zahvalim timu Bursona na ljubaznosti i svim odgovorima na moja pitanja.. Na strpljivosti i na kraju modifikaciji modela V5, koji je uneo radost u mom sistemu.

 

Test:

 

Mozda je glupo uporedjivati Burson V5 sa fabrickim OPAMP N5532A koji se nalazio u mom Teac UD501, ali svrha ove nadogradnje je bila postici bolji rezultat.

Opisacu moj utisak o OPAMP-u Burson V5, necu ga uporedjivati sa N5532A jel je razlika neverovatna. Pre nego sto mi je stigao modifikovani V5, ja sam probao jos nekoliko opampo-ova, to je smesno u poredjenju sa Bursonom V5, .. neki strucnjaci su tvrdili da LME49720NA je nesto najbolje, ja kupim i taj opamp i naravno, to je bilo ocajno.. ali dobro..

Teac UD501 nakon nadogradnje sa Burson V5 je svirao kao drugi uredjaj.

Nakon vise od 30 sati slusanja u prekidima, ja sam i dalje iznenadjen i odusevljen kako Burson V5 svira u mom sistemu.. Vec na prvo slusanje se cula ta kako bih ja rekao fantazija u srednjem tonu, sa puno prirodnosti, puno prostora izmedju instrumenata, vokali savrseni, ton bassa je dobio pravu notu bez umaranja i nezeljenih vibracija u donjem spektru. Visoki tonovi su manje izrazeniji ali veoma cisti, svaki ton je na svom mestu, veoma velike impresije je ostavio Burson V5 na mene.

Nota klavira, saksofona, gitare i ostalih instrumenata se cuje tako lepo, cisto, svaki ton ima svoju tezinu i muzikalnost. Bass bubanj zvuci prelepo, za mene je to jedini ton koji se najteze postize, da ima definiciju, cvrstinu a da pritom ne izgubi muzikalnost. Pokusavam da moje impresije docaram na sto bolji nacin.

Prostor i scena zenskih i muskih vokala je fantasticna, cistina, detalji, pozornica, prateci vokali u pesmama sa veoma mnogo prostora izmedju glavnog vokala.

 

Rezime:

 

Za Burson V5 sam cuo od prijatelja. Nakon citanja komentara o njima, odlucio sam se probati kao ce to zvucati u mom sistemu. Ja nisam pristalica nadogradnje fabrickih uredjaja, ali ovo je bio moj prvi poduhvat nadogradnje za boljim zvukom i nisam se pokajao. Burson V5 bih preporucio svima koji su u mogucnosti da kupe i probaju u svom sistemu, bice odusevljeni zvukom. Prvi utisak odaje visoka cena za nase uslove, ali isto tako pravdava svaki ulozeni novac. Moram napomenuti da Burson daje Dozivotnu Garanciju na OPAMP-ove.

 

Na ovom Diy Audio forumu sam procitao dosta toga o nadogradnji uredjaja, i zbog toga sam zelo ovo iskustvo podeliti sa vama, nekome ce sigurno koristiti. Inace ovi Burson V5 opampovi zamenjuju dosta modela opampova, koji se nalaze u mnogim uredjajima, CD Player-ima, muzickim karticama itd..

Verovatno cu pokrenuti temu o nadogradnji mog DAC-a sa kondezatorima, ali sada mala pauza i uzivanje u muzici.

 

O detaljnim informacijama i karakteristikama mozete sve pronaci na njihovom zvanicnom sajtu Burson Audio.

 

https://www.bursonaudio.com/products/supreme-sound-opamp-v5/

 

Timu Bursona zelim uspesnu buducnost i zahvalio bih se svima na ovom fantasticnom zvuku.

 

 

 

DSC_3608_Fotor.jpg

DSC_3612.JPG

DSC_3618.JPG

DSC_3620.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisi probao neki ozbiljniji opamp tipa OPA1612(ili popularniji 2132), ili LME49990, LT1128, znacajno su jeftiniji a veoma ozbiljni.

Mislim, nije neka pohvala porediti bilo sta sa poprilicno ostarelim i prevazidjenim opampovima.

 

Meni se licno ne svidjaju neke njihove pausalne tvrdnje na sajtu,ali recimo da je to marketing.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Burson je oko 80$ i više, N5532 ispod 50 dinara, ostali pomenuti su u stotinama, možda lt1128 nije, nebitno, razlika u ceni je ogromna pa i razluka u zvuku mora da bude veoma čujna.

Ipak je ovo čudna ljubav gde se ogromne pare daju a da ne trepneš. Merkam i ja bursona i veoma rado bi probao, poslušao, stereo verziju. Na žalost ovde mora da se kupi da bi se uporedilo a meni je pločica DACa koštala kao Burson tako da za samo probanje nema logike davati toliko. :(

Hvala na prenesenim utiscima i uzivaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala na inf. Ali da nije kod tebe u pocetku bilo problema sa istim, tj. crkavali su brzo, posle par nedelja, pa je bilo prepiske sa firmom...Bilo je o tome reci na onom forumu. Navodno je to posle uradjeno kako treba. Ako je to bilo kod tebe, ako moze malo vise inf. o tome.

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi su jako dobri http://www.soundskulptor.com/uk/products.php?cat=2 testirani su sa morem klasicnih i diskretnih op ampova i bili su medu prva 3. Bili su skuplji, sada vidim da su kitovi jeftini. Ali imaju veliko podnozije koje je isto standardno... Ovo je stara firma a njihovi odlicni diskretni OP su prosli neazapazeno jer nemaju hajp na drustvenim mrezama... U support linku pa onda technical doc. ima i shema u PDFu za jos par diskretnih OP ampova.

Jos jedan diskretni OP amp dezijan je prosao skoro neprimetno, I to od Ing. ciji su ostali nacrti neverovatno puno izradjivani,  a odlican je. To je Pass-ov diskretni mosfet op amp. Ja sam u dokolici propustio u pspajsu i da oje neverovatno dobre rezultate. Google.

Ostali diskretni OP ampovi koji su odlicni pored ovih koji se sklopljeni prodaju na trzistu su :

J.L. Hood, stri dizajn a li specifican i veoma dobar. google

Scot Wurcer (na DIY), postoje nacrti i za plocice... google

...

Ima naravno i jos jsko dobrih diskretnih op ampova. Ovde je kljucna rec diskretnih. I ne bi ih trebalo uporedjivati direktno sa malim fabrickim OP ampovima nego sa OP ampovima njihove klase. A postoje odavno cak i tube OP ampovi. I danas se mogu nabaviti u kompaktnom pakovanju sa samo jednim noval podnozijem :)

Sto se tice NE55xx to je mozda jedan od najzastupljenijih OPampova ikada u audio opremi. Po mom misljenju samo Signetics-ova (Signetics logotip na pakovanju) retka i prva verzija ovog OP ampa vrlo dobro radi. I TI ali SMD pakovanje (mora da sam naleteo na original...) ostale verizije nemaju veze sa zivotom...

...

Medjutim kod primene diskretnih OP ampova u vec postojecim uredjajima velicina i dimenzije mogu biti od presudnog znacaja. vrlo cesto se jednostavno ne daju fizicki postaviti...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, skrstic said:

Burson je oko 80$ i više, N5532 ispod 50 dinara, ostali pomenuti su u stotinama, možda lt1128 nije, nebitno, razlika u ceni je ogromna pa i razluka u zvuku mora da bude veoma čujna.

Ipak je ovo čudna ljubav gde se ogromne pare daju a da ne trepneš. Merkam i ja bursona i veoma rado bi probao, poslušao, stereo verziju. Na žalost ovde mora da se kupi da bi se uporedilo a meni je pločica DACa koštala kao Burson tako da za samo probanje nema logike davati toliko. :(

Hvala na prenesenim utiscima i uzivaj.

Razumem vas u potpunosti o cemu govorite, zato sam i rekao da je besmisleno testirati Burson V5 sa NA5532, ali ubedjenja nekih je bila da razlika ne postoji ili je neprimetna.. JA cu se potruditi da Burson V5 donesem u nasoj zemlji po nekoj pristupacnoj ceni, tj, ako nista vise bez carine i postarine. Razlika u zvuku je neverovtna, Burson V5 je magija zvuka.. Moj prijatelj je kupio 3 komada Burson V5 dual i ugradio u muzickoj kartici, skuplje su ga kostali Bursoni nego zvucna kartica, ali zvuk je za 3 klase bolji, kao i kod mene i nije mu bilo zao ni jednog dinara koji je dao za burson. Isplati se nadogradnja Bursonom V5, ako ste u mogucnosti, to je prava stvar.. Kontaktiralo me dosta ljudi za Burson, pa mozda mozemo uraditi grupnu nabavku ili tako nesto.. rado cu izaci u susret svima da sto jeftinije dobiju Burson V5.. ali moramo se strpiti jos par dana, da vidim sta ce oni reci. Za sve informacije mozete me kontaktirati i u PP..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, milovan1963 said:

hvala na inf. Ali da nije kod tebe u pocetku bilo problema sa istim, tj. crkavali su brzo, posle par nedelja, pa je bilo prepiske sa firmom...Bilo je o tome reci na onom forumu. Navodno je to posle uradjeno kako treba. Ako je to bilo kod tebe, ako moze malo vise inf. o tome.

Pozdrav

.. da, u pravu ste, nakon 10 dana je prvi model crkao, ipak V5 nije mogao da izdrzi struju od 15V i pregrevao se, moje licno misljenje. Nakon malo vise od 30 dana, dobio sam modifikovan V5, koji sam i opiso u review, pise da je testiran modifikovan model V5, koji se razlikuje po boji unutrasnjosti mase, kojom je punjen, na starom modelu je zuta masa, a na novom crna. Ja sam bio razocaran kada je crkao V5, tada sam poceo da lutam sa opmpovima, probavao sam LME49720NA, pa veoma skupe Sparkos sam dobio na probu, ma sve je to bilo ocajno u odnosu na Burson V5, na kraju sam probao i V5i opamp, lepo je on svirao, muzikalan, sve na svom mestu, ali kada pustite V5 to je vec magija zvuka. Na moju srecu, nakon malo vise od mesec dana burson mi je javio da imam dozivotnu garanciju i da su mi poslali modifikovan V5 koji nece imati problema. Mojoj sreci nije bilo kraja, jel sam u jednom trenutku zeleo da prodam ceo sistem i kupim genius 5.1.. Ovih dana uzivam u zvuku Bursona V5, stvarno radi fantasticno, uradicu nadogradnju i sa kondezatorima, ali me cekanje novog modela malo umorilo i bio sam u neizvesnosti da li ce naci resenje, tako da cu malo uzivati u muzici i nista necu dirati do zime, pripremacu kondezatore polako.

Za svaku pomoc o Bursonu stojim vam na raspolaganju, meni je zao sto ne mogu priustiti probu u sistemu.. Ako nadjem resenje za to, ja cu javiti. Burson pored toga sto daje dozivotnu garanciju, vraca i novac u slucaju da vam se ne svidi kako rade, ali to se nece desiti sigurno. Moja topla preporuka za Burson V5.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, vladd said:

Nisi probao neki ozbiljniji opamp tipa OPA1612(ili popularniji 2132), ili LME49990, LT1128, znacajno su jeftiniji a veoma ozbiljni.

Mislim, nije neka pohvala porediti bilo sta sa poprilicno ostarelim i prevazidjenim opampovima.

 

Meni se licno ne svidjaju neke njihove pausalne tvrdnje na sajtu,ali recimo da je to marketing.

Uvek ste dobrodosli na testiranje u mom sistemo. Ako ti opampovi budu svirali priblizno kao Burson V5, ne bolje, samo priblizno, ja cu vam pokloniti ceo moj sistem. Ja kumuniciram sa mnogi ljubiteljima audio zvuka u inostranstvu, sve smo probali i testirali, svako je probao razlicite opampove i razliciti testovi su radjeni, naravno, svi smo koristili, tj. svi koristimo Teac UD501 DAC, ni jedan opamp nije dorastao Bursonu V5, govorim samo o onome sto sam cuo i u sta sam siguran, nikakva nagadjanja i pretpostavke.

Svako ko je u prolazu ka Kraljevu i stvarno ima zelju da cuje Burson V5, uvek je dobrodosao.. Ponestite vas DAC, testiracemo i cuce se sve..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Komentar lika koji ih je ugradio u Karan preamp:

Burson Audio V5 OPA-D

All lenses lard must look away a few lines now for the following lines are not scientifically confirmed

Immediately after the exchange was perceived sound clearly different and something livelier, a little higher gain, it was probably too. Maybe a little oborstat with grusigare top but not as soft and relaxed.
After a few hours changed the sound and the "darkened" and that the sound fell back slightly.
Now, after around 50-70 hours of gameplay I can only give Burson-modules my warmest recommendations.
Karan KA L went from being a good sounding preamp, not the most lively but safe and quiet, something that really play in a different league. This is probably the most affordable improvements I have experienced in recent years!
The modules will cost in a 500 apiece plus shipping O overhead.
(Karans own discrete would go in about 2500: - each, but I doubt that they would give the same improvement per krona)

One week of pleasure turned into disappointment. One of Burson-modules has developed a fault resulting in distinct "pop" and language on one channel.
Well, there is a lifetime warranty on them so it will all sort itself smoothly ...

In other words, it is Embla who pays the piper again! And although the quality of the preamp section is really good race she was unfortunately not in the same league as Karan, FFA as Karan commissioned recently.
And the biggest difference is how Karan has treated the analogue signals, where Tom Evans Microgroove received better working conditions through Karan.

Well, will have to see how good customer service Burson IAF.

http://www.hififorum.nu/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77031&whichpage=25

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Alek05 said:

Uvek ste dobrodosli na testiranje u mom sistemo. Ako ti opampovi budu svirali priblizno kao Burson V5, ne bolje, samo priblizno, ja cu vam pokloniti ceo moj sistem. Ja kumuniciram sa mnogi ljubiteljima audio zvuka u inostranstvu, sve smo probali i testirali, svako je probao razlicite opampove i razliciti testovi su radjeni, naravno, svi smo koristili, tj. svi koristimo Teac UD501 DAC, ni jedan opamp nije dorastao Bursonu V5, govorim samo o onome sto sam cuo i u sta sam siguran, nikakva nagadjanja i pretpostavke.

 

Hvala na celindzu, ali ipak odbijam. Em sto nije moj stil, jos vaznije je sto bi smo poredili subjektivne utiske..a to je balgo receno besmisleno.

Ja jesam ljubitelj dobrog zvuka( i svega dobrog :) ),ali mi je veci izazov diy audio i elektronika.

Pa ne bih da se mesam u butik komponente, meni je lepsi izazov da napravim bolji diskretni pojacavac nego da kupim bolji diskretni pojacavac..  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

konkretno ovaj model 5 se razlikuje od ostalih citiram sa fotografije "input and output matched jfets"

kuciste je sot-23 i tuu tom pakovanju ne postoji bas veliki izbor komplementarnih jfetova. A i svi su obelezeni "SG"

velika je verovatnoca da su svi N kanalni jfetovi i na ulazu i na izlazu a to znaci nekomplementarna topologija,

(mada je vecina novijih jfetova simetricna u odnosu na gate) pa se mogu koristiti i kao N i kao P uz veoma male korekcije. tome u prilog ide i mali trim-pot, koji nije neophodan kada su tranzistori zaista upareni.

model 5 deluje manji, jednostavniji i sa manjim brojem elemenata od ostalih burson modela? Koji su uglavnom sa BJT komplementarnim tranzistorima.

Toliko od mene sa kratkog pogleda na minimalne informacije uglavnom sa fotografija... :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S obzirom koliki je izbor opampova, samo treba naći optimalni i onda je to bolje od petljanja sa diskretnim opampovima. To je jedan od razloga zašto ja ove svoje još nisam upotrijebio.....

 

BTW u taj Teac je šteta bilo što staviti kad se za 150-200 dolara može kupiti JLS koji je za ovog svemirski brod. :) DIY!

 

Da se malo podsjetimo:

http://www.diyaudio.rs/topic/8171-jlsounds-pomoc-pocetniku/#comment-234614

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ni jedan uredjaj nisam potcenio, niti rekao svoje misljenje o njemu a da ga nisam cuo.. Tako bih molio ostale clanove, da vezano za ovu temu ne pisu nesto sto nisu culi i kako njihov DIY proekat svira ne znam kako bolje od bilo kog DAC-a, a da to nisu culi ili uporedo testirali.. Meni je drago ako

Quote

zbotic

ima DIY DAC koji bolje svira od ostalih DAC-ova, zato ste i pravili DAC, da dobro svira.. Svako od nas ce se potruditi da za sto manji novac postigne dobar rezultat.. ja za sada nisam uspeo a da za to ne platim malo vise..

vladd bih molio da mi pogne oko intervencije, ako vec zna kakva bi se trebala izvrsiti, ili samo nagadja, da bi trebalo izvrsiti nekakvu intervenciju pre ugradnje V5 opampova? Tvrdnje nekih clanova su bez dokaza.. samo nagadjanja i ne razumem o kavom marketingu je rec, ako pozivam licno da se uverite u moju tvrdnju da Burson V5 nema konkurenciju.. Dal smo svi mi gluvi, pored svih vas koji niste ni culi kako svira V5.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada iskusni samograditelj (poželjno i elektronički obrazovan) vidi modul koji ima 12 tranzistora od čega dva feta na ulazu i dva feta na izlazu (kako kažu) vrlo lako je konstatirati da se radi o elementarnom opampu kakvog je taj isti samograditelj sastavio barem desetak puta. Nije audio biokemija da se išta pametno dogodilo u posljednjih dvadesetak godina na polju pojačala i sl. Zato mi i ne možemo ostati zabezeknuti, samo mrtvo hladno konstatiramo činjenice . NHF (ne zamjeri i uživaj) :).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj AD8620, eto......... :)

 

Kao LP filter u DAC-u je odličan, a može ti se desiti i 0VDC na izlazu pa onda idu vani i kondezatori.....itd.......

 

 

(Taj opamp nije baš puno razvikan jer mu je radni napon 13VDC pa ga nekad ne možeš samo uštekati, a i SMD je tipa). That's the secret. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Alek05 said:

Ni jedan uredjaj nisam potcenio, niti rekao svoje misljenje o njemu a da ga nisam cuo.. Tako bih molio ostale clanove, da vezano za ovu temu ne pisu nesto sto nisu culi i kako njihov DIY proekat svira ne znam kako bolje od bilo kog DAC-a, a da to nisu culi ili uporedo testirali.. Meni je drago ako

nekako je normalno da na diy forumu članovi pišu o svojim diy projektima.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Woland said:

nekako je normalno da na diy forumu članovi pišu o svojim diy projektima.. 

woow..kakav komentar.. nemam ja nista protiv Diy projektima.. nego o komentarima bez dokaza.. imao sam nekoliko Diy projekata i slusao sam dosta istih.. Sve to lepo svira.. Samo mi koji smo culi jedno i drugo, zovemo stariji zvuk i noviji zvuk.. dok ostali tvrde da se nista nije promenilo u proteklih 20 godina.. Naravno, postujem svacije misljenje..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...