Jump to content

Koji Linux


H. Simpson

Preporučeni Komentari

Još jedan trik ko instalira NVIDIA POP OS

sudo nvidia-settings --assign CurrentMetaMode="nvidia-auto-select +0+0 { ForceCompositionPipeline = On }"

pa zatim otići direkt u config nvidije

Screenshot_2021-04-09_02-40-21.png

pa Save to X Configuration File

Nikad bolju sliku ninačemu nisam imao.:msn-rofl:

 

p.s.

Ima i veča rezolucija za ovaj TV - 1920x1080 ... privremeno je ova :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da ne treba praviti hype tamo gde ne treba. Instaliran Ubuntu i to je to. Nista vise, nista manje i eto. Cak i ceo kernel je cist Ubuntu. Mislim ne treba preterivati bas da je to najbolje za multimediu. Cak i ti sto napravise Pop rekose da se za development :D Znaci, jedna lepo ispeglana distribucija sto se UI tice. 

Isto i sto se grafike tice. nVidia config je sasvim normalna UI alatka. Sve ono sto i X -configure izgenerise. 

Pop probao pre 2-3god kada je i izasao. Ubuntu sa lepom temom i fancy izgledom. 

Quote

“Isn’t it just a re-skinned Ubuntu?”

This is a common question to come up, and one that makes our engineers cringe. Yes, Pop!_OS has been designed with vibrant colors, a flat theme, and a clean desktop environment, but we created it to do so much more than just look pretty. (Although it does look very pretty.)

To call it a re-skinned Ubuntu brushes over all of the features and quality-of-life improvements that Pop! developers work diligently to create. For an in-depth look at the effort and manpower that goes into updating and maintaining Pop!_OS, take a look at our Roadmap documentation and the This Week in Pop! series on Pop!_Planet. Below, you’ll find a general list of improvements that make Pop!_OS stand out.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iza PopOs stoji system76. Ideja je da naprave OS za njihov hardver.

Bilo bi lepo da ima više proizvođača kompova koji bi prodavali Linux certified proizvode.... 

Inače pogrešno je od neke distibucije linuxa očekivati bilo šta revolucionarno, bitno je da bude stabilna i bez iznenađenja za prosečnog korisnika. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ama znam sam da napravim distribuciju from Scratch. Iz sastavnih delova....Tako da se ne vezujem za imena. Posebno ne ono gornje i sektu... :buehehe:

Ovo je vise bio savet za trazitelje... a koji ja sistem imam na svom licnom *(radnom) racunaru nema niko.Meni fakticki GUI ni ne treba....samo terminal.

Sve ostalo me usporava i odvlaci paznju kad radim...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9.4.2021. at 23:49, silentbob reče

pogrešno je od neke distibucije linuxa očekivati bilo šta revolucionarno

Čak nisam ljubitelj babuntu kernela....sve zavisi šta mušterija oće...čime se bavi (sem što surfuje po internetu i njake po forumima)

liquorix je moj favorit među kernelima. Recimo da je liquorix oduvao mainline na nekim high end rigovima za mining.....po hašu...:jump:

Ima i bolje (od liquorix) ali što da odajem sve tajne...to košta....i to 10-200 satoshi po minutu:msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da....

a evo razlika na primeru *(na slici je jedan jedini rig)

Screenshot_2021-04-11_10-20-16.png

od 6-8 ide sa uobičajenim (generic) kernelom ...od 10-12 mainline ...12-14 Liquorix...14-16 nešto drugačije podešeni  XanMod da ubzava JIT;)

(pitanje je energetske isplativosti - svejedno koja je svrha - jer troši struju + greje se ko looodo...ko ima mini centralu baš ga mnogo briga)

p.s.

Zna Žika šta valja :jump:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 1 year later...

Definitivno Debian 11 .... I to odavde napravljen iz FAI

https://fai-project.org/FAIme/

Ubija:D

 

p.s.

NAPOMENA (Pazljivo sa ovim)

Kad se ovaj ISO nareze ili postavi na USB pa pokrene - gazi sve redom*(formatira) na prvi disk koji naidje.....

Znaci nema nista da kliknes - za idiote napravljeno - full automatska instalacija - sledece sto vidis je instaliran Debian kad se reboot masina. 

Preporuka je da se otkaci SSD/HDD na kojem su vazni podaci a da se samo stavi predvidjen za instalaciju - kako ne bi slucajno pregazili vazne podatke....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9.4.2021. at 0:43, Mikorist reče

Još jedan trik ko instalira NVIDIA POP OS

sudo nvidia-settings --assign CurrentMetaMode="nvidia-auto-select +0+0 { ForceCompositionPipeline = On }"

pa zatim otići direkt u config nvidije

Screenshot_2021-04-09_02-40-21.png

pa Save to X Configuration File

Nikad bolju sliku ninačemu nisam imao.:msn-rofl:

 

p.s.

Ima i veča rezolucija za ovaj TV - 1920x1080 ... privremeno je ova :D

 

Ovo može i ne mora na Debian 11  - 5.10.0-19-amd64 - kernel. Radi kao sat sad Nvidia drajver. 

Nema gličeva više.....Radi isto kao pod Windows/MacOS definitivno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...