Jump to content

Pise Mile al pise i Hund


grozni

Preporučeni Komentari

Danas sam imao ogromno zadovoljstvo da su mi u gostima bili Eci, Zoltan i Doktor. Slusao se Bryston by Coter MKII ( zato i ono Mile-Hund) step up. Setali smo ga po plocama referentnim zvukom, izvodjenjem ili onim koje jednostavno volimo, totalno neoptereceni nicim sem mesinom, dunjom i pivom.

Stepapovi uglavnom predstavljaju sredstva koja nekim ljudima omogućuju da zvuk iz tačke A (u sredini izmedju tacki B i B1-zvucnici i tacke D- licne usi, kakve takve, al nase, pa ...bes ga referentne) bude oplemenjen svim lepotama svetog grala tj. Gramofona ( koji uzgred nije tacka nego brate samo gramofon). E sad one, tj. nase usi u tački D, koja se nalazi onako ispred B i B1, često se pitaju šta je to tako lepo u tački A kada toliko usiju zudi da se nadje u njoj i šta je to tako lepo u tački D kada toliko tonova i svega drugog u smislu magije, iz tačke A žudi da se nadje u D.

Jel Vam jasno....naravno da NE!

E tako meni bi danas sa Ecijevim Bryston ( tj Koterom MKII) stepapom. Nista mi nije jasno, il bar nije ko pre. Imam dva stepapa. Sauter i Ecijevu Iskru. I jedan i drugi mnogo lepo rade , al onda doslo ono zlo od Kotera i razvalilo stvar ( sistem). To ne radi, rade Iskra i Sauter.... Koter isporucuje cistu magiju. Nisam verovao koliko samo jedna spravica i to mala, mala, mala, unosi zivota u sistem. Doduse, neko bi pomislio.... seli tipovi, radili po dunji ( i bio bi u pravu delimicno), al ovo nema veze niti sa destilatima plemenitim, niti sa bilo cime sto poslusah u ovom mom malom zivoticu. Sve drugacije.... verujte ne preterujem.

Posebno mi je drago sto sam uvideo prave domete svog sistema. Po prvi put sam imao sve na mestu i sve odgovarajuce. Od kablova preko preampa, ampa, DA konvertora, zvucnika, gramofona, dunje.... ma milina jedna. Ne secam se da sam ovoliko uzivao. Posebno sto me sistem bas onako ispunio ponosom. Nadam se da je Lazar bradersima i Doktoru bilo bar upola lepo ko meni. Eci hvala za mogucnost slusanja Kotera, Zoltane i Slobo hvala na fenomenalnim plocama i predivnom danu. Dobrodosli ste uvek.

O tehnikalijama ne bih ja da pisem, bolje ce to Eci. Znam samo da u svetu ima samo 50 primeraka Mile-Hund stepapa tj. Bryston-Kotera. Malo li je na ovu glad. I onda se jedan nadje u ovoj nasoj Srbijici. Pa jos ga ja poslusam u svom okruzenju. Divota. Ovakvih dana treba da je vise.

pozdrav 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem 

Amp - F3 by Impuls Gidjga ....

Preamp - By Impuls, ( isti ko Wolandov al kompaktniji  namerno ne kazem manji, ce me....)

DAC Yang - tek treba Neskoru da ga isplatim, a onda napajanje plus... Fala Neskoru na poverenju

Zvucnici - Cudo by Dimovski ( oni sto veci od Wolandovih drajvera), Altek, Neo Cd2

Kablovi zlo i naopako by FTA  svi do jednog plus nadrkani gramofonski

Phono - Sreder, Premotek motor, Csaba regulacija, Rasko napajanje,  Rondo Red, Iskra i Sauter step up...

E da i specijalna peruska 

 

Odprilike to je to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sjajno popodne. 

Lazar Bros. doneli pozitivnu energiju iz Zr. :)

LP lot od "Brace" - Cuo sjajnu mladu fado pevacicu, notirao za wanted vinil listu. 

Gisela Joao.

 

Po ko zna koji put potvrdio sebi da ruska "Melodia" LP izdanja zvuce vrhunski/

Igor Ojstrah i Paganinijeva kaprica.

Pijanistkinja Natalija Zercalova se pokazala kao vanserijski muzicki saradnik Igoru. 

Audio sistem balansiran, prijatan, realistican.

Bryston/Cotter je poseban SUT. Ezoterija u pravom smislu reci.

@grozni - veliko Thnx na gostoprimstvu. :shakehands:

 

igor.jpg

gisela.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, grozni said:

Elem 

. . . 

DAC Yang - tek treba Neskoru da ga isplatim, a onda napajanje plus... Fala Neskoru na poverenju

. . . 

Odprilike to je to

Kao neko ko nikada i nije ozbiljno "zagazio u digitalne vode " mogu slobodno reci da je veoma prijatno iznenadjenje za mene juce bio i DAC Yang.

Kod Groznog sam se naslusao vise desetina DAC-ova cenovnog razreda od . . . xxx, do . . . . xxx, ali nikada do sada u njegovom sistemu nisam cuo ovako kvalitetno procesuiranje bitova sa HD-a.

Grozni, urgiracu kod Mr. Neskora po pitanju ovog Yang-a. Greota bi bilo da to ode od tebe, a meni isto lepo jer vise nece biti DAC "klashova" kod tebe, pa mora da se pazljivo slusa, poredi, debatuje, a vinili da skupljaju prashinu, a ne da im bude mesto na tanjiru kako Bog zapoveda.

 :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...