Jump to content

Stereo selektor sa pet ulaza


apexaudio

Preporučeni Komentari

30 minutes ago, Alex said:

A taj pot može da bude i ALPS sa motorom, pa drugi sa motorom za volume i da se odradi daljinska kontrola preko uC-a za dva moto alpsa, eto nove ideje...

Nakon nekog vremena... sam odlučio da nadalje uređaji moraju da imaju daljinski (valjda to ide s godinama :D ).

Odlicna ideja da se na jednostavan nacin resi selektor na daljinski ;) Vidjao sam resenja gde se motorom pomera mehanicki selektor ali bi ovo bilo elegantnije i izvodivo u samogradnji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mada mislim da je lepsi osecaj u rukama kada se mehko biraju ulazi. Kada motor radi, onda je svejedno da li klakce krcka ili iskace, nema osecaja finoce.

Zanimljivije od legendarnih feather touch control.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, vladd said:

Mada mislim da je lepsi osecaj u rukama kada se mehko biraju ulazi. Kada motor radi, onda je svejedno da li klakce krcka ili iskace, nema osecaja finoce.

Zanimljivije od legendarnih feather touch control.

 

 

Slazem se ko bude koristio daljinski bice uskracen za lep osecaj pod prstima, ali mu ostaje da uziva gledajuci dva tocka kako se okrecu i menjaju ulaze tj pojacavaju ili smanjuju glasnocu :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Super je sto sklop selektora ima sopstveno napajanje :) ali nema potrebe da se postavlju na isit potencijal i signal audio ground i ta masa od sklopa koji nema veze sa audio signalom i sluzi samo za ontrolu releja koji "daljinski" preklapaju signal?

trebalo bi odvojiti negativan kraj gretza i napajanja od shucko pina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, ZZZ said:

Super je sto sklop selektora ima sopstveno napajanje :) ali nema potrebe da se postavlju na isit potencijal i signal audio ground i ta masa od sklopa koji nema veze sa audio signalom i sluzi samo za ontrolu releja koji "daljinski" preklapaju signal?

trebalo bi odvojiti negativan kraj gretza i napajanja od shucko pina.

Tacno, ovo napajanje prvenstveno je bilo druge namene ali moze da posluzi i za ovaj selektor, minus svakako nije potrebno spajati ni na masu ni na sasiju uredjaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
On 7/4/2016 at 3:05 PM, apexaudio said:

Moze na izlaze OP-ova da se doda po jedan npn/pnp par tranzistora koji bi obezbedili struju za bilo koji relej. Moralo bi sa po dva tranzistora zato sto je potrebno preklapati i na plus napajanja a ne samo na masu zbog principa rada iz tog razloga sam napomenuo da se ne mogu koristiti komparatori sa otvorenim kolektorom u izlazu. Na kraju nije najlakse dodati tranzistor najlakse je ne dodavati nista ako nije neophodno.

Napravio sam ovo onako u vazduhu i radi, lepo ukljucuje i iskljucuje releje i nema preklapanja. Probao sam sa TL072 i LM358.

Problem je sto sam probao sa nekim relejima koji nisu dupli i to radi a imam neke male duple releje koji  imaju mali otpor kalema i sa njima naravno nece da radi. 

Kako bi izgledala sema da se ubace npn/pnp tranzistori pa da oni guraju releje? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/6/2016 at 1:18 AM, RumbaKing said:

Napravio sam ovo onako u vazduhu i radi, lepo ukljucuje i iskljucuje releje i nema preklapanja. Probao sam sa TL072 i LM358.

Problem je sto sam probao sa nekim relejima koji nisu dupli i to radi a imam neke male duple releje koji  imaju mali otpor kalema i sa njima naravno nece da radi. 

Kako bi izgledala sema da se ubace npn/pnp tranzistori pa da oni guraju releje? 

Tranzistore mozes da dodas. ali pazi da ti mali releji nisu za 5V. Ako su za 5V dodaj jedan 7806 da smanjis napon napajanja.

totem pole.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 months later...

Hvala! Evo dodao sam i ostatak delova, radi!

Mali problem je preklapanje, pokusava da ukljuci dva releja ako se potrefi nezgodan polozaj, releji su 5V i izmedju je stabilizator 7805. Ako se brzo menja polozaj potenciomera lepo radi.

Da li postoji mogucnost da se dobije stampa u pdf-u, voleo bih da napravim plocicu?

Evo kako radi (pojacajte ton, cuju se releji):

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...