Jump to content

Analog heaven?


Superfi

Preporučeni Komentari

23 hours ago, Superfi said:

Par slika...

rsz_20160604_115354.jpg

rsz_20160604_115405.jpg

Auuuuuuuu.... izbor drajvera po mom ukusu.  I koncepcijski nije loše pre svega zbog nemogućnosti smeštaja odgovarajuće horne za bas u sobi. Ali onken i nije loš kompromis. Manje mi se dopada upotreba aktivne skretnice pre svega iz razlogla što je sistem predviđen za demonstraciju rada gramofona ( tu verovatno ide prvo A/D pa D/A konverzija).  Sad što se slušaonice tiče ovde je akcenat na direktivnosti (hornama) pre svega zbog ispoljavanja celokupnog potencijala gramofonskih setup-a.  A stvarno je za svaku pohvalu toliki trud oko montiranja i prezentacije velikog broja što ručki što zvučnica.

Tebi hvala što si se potrudio da nam preneseš ovo jedinstveno iskustvo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, prophet said:

Ovo je hteli da priznamo ili ne antireklama i za horne u datom prostoru i za MM.

Mozda su Acapella Triolon Excallibur horne predvidjene da rade sa Stanon 500AL? Ili je covek citao prepisku sa naseg foruma pa resio da nas razonodi...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, grau said:

Mozda su Acapella Triolon Excallibur horne predvidjene da rade sa Stanon 500AL? Ili je covek citao prepisku sa naseg foruma pa resio da nas razonodi...

 

za njega ne znam ali interesantno razmišljanje u svakom slučaju!

Prošle godine sam u dva navrata imao čast da slušam Avantgarde duo horne kod dva audiofila, gde je zvuk bio takav, verovatno zbog neadekvatnih slušaonica i bašbaš gaženja postulata zdravog razuma akustike da sam u momentu počeo da kapiram hornomrsce i da rešpektujem Bokija po pitanju mernoakustičkih fetiša, ono tipa peglanje vrištanja i biminga sa skupim kablom umesto sa absorberom i promenom pozicije zvučnika ili slušalačke pozicije...

eda, kod jednog je bio mm na gramofonu jeftin, ali mislim da ga ni Koetsu Onyx ne bi ispeglao koliko dvatričetiri dormeo dušeka i malo eksperimenta gde da se okače na zid oko-iza horni, jebemliga.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boki je tu apsolutno u pravu, druga je stvar sto se kod nas vecina oslanja na svoje slusalacko iskustvo i golden ears. Do pre tri godine i ja sam prema merenjima bio prilicno rezervisan, medjutim za vrhunski zvuk u sobi merenja su neophodna. Sva sreca, imam odlicnu sobu, simetricnu ali sa samo jednim parom paralelnih zidova (cega nisam bio svestan dok nisam poceo sa merenjima) tako da na akusticni tretman nisam morao nista da ulazem sem postojecih stvari. Drugar koji ima identican sistem kao ja ali je soba kvadratna i prilicno ziva, utrosio je oko dve godine vremena i dosta akusticnog tretmana da bi postigao slicne uslove kao kod mene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto GosnGramofondžija tek sad gradi novu kuću-sobu sa svoje horne-iz-podruma, mora da urgiram kod Igora da se raspita da li mu je potrebna pomoć domaće pameti?

Evo ja na osnovu mojih inženjerskih kvalifikacija mogu napr. da se prijavim da radim za mješalicom :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hehe,

 

Nema brige oko Acapella, to ni nije bilo slusanje nego pokazivanje sta se sprema. Prakticno smo dole ostali par min i to je to...Bice sjajan sistem kada ga namontira, nema sumnje.

 

Na zlobne opaske ne mogu da repliciram direktno, ignore opcija radi :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zflazar serbezno je radit na mješal'ci: iskljućiš mozak (to je lako) i mjehanički trpaš (ilnkuješ, troluješ i ispoljavaš se nako baš), a ostane ti sve vrijeme ovoga svijeta da vadiš ćunu na zidare i zapišavaš ih :) evo i ja ću da ti pripomognem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, grau said:

Mozda su Acapella Triolon Excallibur horne predvidjene da rade sa Stanon 500AL? Ili je covek citao prepisku sa naseg foruma pa resio da nas razonodi...

 

Ja sasvim slucajno dobih jednu Stanton 500 AL PRO na jednom headshellu koji sam pazario... Onako pride :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Woland said:

@Zflazar serbezno je radit na mješal'ci: iskljućiš mozak (to je lako) i mjehanički trpaš (ilnkuješ, troluješ i ispoljavaš se nako baš), a ostane ti sve vrijeme ovoga svijeta da vadiš ćunu na zidare i zapišavaš ih :) evo i ja ću da ti pripomognem :)

Ne znam da li je po pravilima foruma da se u nedostatku argumenata, pominje moje prezime u primitivnom i postprdnom maniru?

I  to još nakon ovakve poruke na PP?

Vidi Boki - za Tebe je bolje da te iskuliram, osim što si nevaspitan, veoma si uporan u tome.. o meni ne znaš baš ništa, a usuđuješ se da komentarišeš moje (ne)znanje.. idi svojim putem, bolje je za obojicu da se ne sretnemo.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@BokiTokiVoki ni pomenuo te nisam - opet ti se javlja nešto.. bilo svašta u prepisci:


  •  

Nemoj pogrešno da shvatiš, ali moj problem je što toliko više znam od svih vas zajedno, da čim progovorim, većini je sve to čudno. Po tome, mi smo 2 različita sveta (paralel universe). Nema načina da se u kratkom textu to sve objasni. Onda ispada da ne smem ni reč da napišem na forumu, što znači da moram da se samobanujem.

Komentarišem samo stvari koje znam. To što znam nešto na osnovu slike je tebi čudno, ali nije ti palo na pamet da pitaš: kako znaš? Već imaš stav da ja pišem negativne komentare.

ZATO sam hteo da popričamo telefonom, jer toliki text ne može da se nakuca na forumu. Znam ja vrlo dobro šta misliš, ali obrnuto je vrlo daleko od stvarnog stanja.  Možda mogu da pokušam da ti pojasnim - telefonom, kada mogneš...

 

Mi zaista jesmo dva sveta - ja se ne bih usudio da komentarišem svoje znanje o bilo čemu, na način kako si ti to učinio. Nema potrebe za bilo kakvim pojašnjenjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Superfi hvala na divnoj temi i predivnim slikama. Uživao sam a taj veliki crni CD mi ne pada na pamet da imam što govori da sam baš uživao. Za ostale lelemude, prvo ja pa ostali, ovo je tema DRUŽENJA tako da ovakvi gore komentari, i moj, nemaju mesta ovde. Pokreneš šta si uradio, tehnički opušeš koliko može i onda paljba. Žao mi je i sramota me je što i ovaj moj post zagađuje ovu temu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Superfi said:

Hehe,

Nema brige oko Acapella, to ni nije bilo slusanje nego pokazivanje sta se sprema. Prakticno smo dole ostali par min i to je to...

@Superfi

Zamolio bih te da kada budes u prilici da pitas Roberta ( iz svega ovoga sto si ovde postavio zakljucujem da ce biti jos vidjenja sa njim i dalje komunikacije ) koja je zaista i bila ideja za, ovde u potcenjivackom tonu pominjani, Stanton 500 u sistemu gde su ove horne ?

Da li je to mozda recimo, "pa hajd' da metnem nesto ovako nabrzinu, samo da svira . . . " fazon , u sta licno ne verujem ( covek ima gomilu ultra retkih i krajnje ezotericnih zvucnica ) ili je to imalo nekakvog smisla ?

Jos jedan put, molim te, napravi taj napor i pitaj coveka.

Nemoj da se iznenade pojedini kada cuju odgovor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da pojasnim:

Bokija sam pomenuo u pozitivnom kontekstu braneći koncept sveobuhvatnog pristupa audio-lancu gde džaba uturiš besne komponente ako ignorišeš slušaonicu kao deo tog lanca i ako tu nešto ne štima treba NJU korigovati akustičkim tretmanom, korekcijom rasporeda komponenti, zvučnika, fotelje a ne maničnim kupovinama interkonekta i kablova za ekvalizaciju zvuka, to fakultativno ide na kraju.

da li će se ta optimizacija uraditi mernim instrumentima ili na uvce korisnika meni je nebitno bitan je cilj da korisnik bude zadovoljan.

Ako nije zadovoljan neka menja pristup hobiju, komponente ili hobi. Meni mindegy iliti svejedno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, Doktor said:

@Superfi

Zamolio bih te da kada budes u prilici da pitas Roberta ( iz svega ovoga sto si ovde postavio zakljucujem da ce biti jos vidjenja sa njim i dalje komunikacije ) koja je zaista i bila ideja za, ovde u potcenjivackom tonu pominjani, Stanton 500 u sistemu gde su ove horne ?

Da li je to mozda recimo, "pa hajd' da metnem nesto ovako nabrzinu, samo da svira . . . " fazon , u sta licno ne verujem ( covek ima gomilu ultra retkih i krajnje ezotericnih zvucnica ) ili je to imalo nekakvog smisla ?

Jos jedan put, molim te, napravi taj napor i pitaj coveka.

Nemoj da se iznenade pojedini kada cuju odgovor.

ja mislim da je stanton 500-ka pomenuta od @ZZZ-a,da je to njemu stiglo u stilu suvenirinjihahanekukuckuzubu..il sam izgubio konce vec :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Superfi said:

. . .

Inace, na Acapellama je extra radio neki Stanton MM od par desetina eura...prilicno je smirio horne ali da budemo fair, slusali smo ih cisto informativno i idiotski je da ih ocenjujem u ovakvim uslovima. Uh...kakkva bi to tura bila kad zavrsi slusaonu? 

@paja959

Uz vec spomenutog Stanton 500 pristiglom @zzz i oni ostali koji ga poseduju, evo posta na koji sam mislio. :)

A onda je kao i obicno ovde krenula zahebancija od "dezurnih u granizonu". ;)

Btw, nigde se ne pominje koji je model Stanton zvucnice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Doktor said:

@paja959

Uz vec spomenutog Stanton 500 pristiglom @zzz i oni ostali koji ga poseduju, evo posta na koji sam mislio. :)

A onda je kao i obicno ovde krenula zahebancija od "dezurnih u granizonu". ;)

Btw, nigde se ne pominje koji je model Stanton zvucnice.

okej ,greska u koracima :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...