Jump to content

Analog heaven?


Superfi

Preporučeni Komentari

Super Fi hvala na izuzetnom prikazu i mnostvu fotografija.

Zavidim ti na tom egzoticnom audio iskustvu :)

...

btw ja sam ubedjen na osnovu informacija koje se vide i sa fotografija a i iz tvojih oblasnjenja, da taj "debeli" sistem radi sjajno. Pa narvno da je covek koji tako ispolira konstruise i izradi te sprave i izmerio sistem. Pa nije za badava napravio 3 x 2 Single ended ampa za svaku sekciju drivera. Pa onda na osnovu izvrsenih merenja procesorom ili cim vec to dotera... Naravno da su te sprave koje proizvodi isto izmerene i testirane. I to od strane ljudi koji imaju visedecinijsko iskusvo i bogate kolekcije od vise hiljada originalnih izdanja. Naravno da su konsultovani i dipl ing sa visedecenijskim iskustvom... Ne ide to bas tako...

...

Ovde je toliko ocigledno nesto drugo, sada vec to nije pitanje nego problem. Zbog cega nesto sto je vrhunski uradjeno i u sta je ulozeno more radnih sati, biva omalovazeno? Skoro uvek, ovde na forumu.

...

Dokle vise maliciozna propaganda da mediokritetski zvucnici sa plasticnim membranama u kutijama od iverice i grozomornim Push-Pull komplementarnim tranzistorima, imaju "vernu" reprodukciju a da su svi ostali budale, neznalice, ne znaju da izmere i nemaju usi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

^

Friedman Witecka :worship:

Vrhunski nemacki gitarista i "maneken" NARADA label-a nekad', a sada u Biber Records-u.

Jos sam momak bio ;) kada sam pazario, slusao i uzivao u njegovom "Aquamarine"-u.

O Starker-u ne bih, pod must za svakog audiofila koji drzi do sebe.

Belafonte - khhhmm . . .  ne bih uvredio domacina, ali bih to rado preskocio ako moze ( uz sve label "Living Stereo" ). 

Generalno, sjajan lot LP-a za preslusavanje. 

aq.jpg

Doktore,

 

Moj naklon :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, ZZZ said:

Super Fi hvala na izuzetnom prikazu i mnostvu fotografija.

Zavidim ti na tom egzoticnom audio iskustvu :)

...

btw ja sam ubedjen na osnovu informacija koje se vide i sa fotografija a i iz tvojih oblasnjenja, da taj "debeli" sistem radi sjajno. Pa narvno da je covek koji tako ispolira konstruise i izradi te sprave i izmerio sistem. Pa nije za badava napravio 3 x 2 Single ended ampa za svaku sekciju drivera. Pa onda na osnovu izvrsenih merenja procesorom ili cim vec to dotera... Naravno da su te sprave koje proizvodi isto izmerene i testirane. I to od strane ljudi koji imaju visedecinijsko iskusvo i bogate kolekcije od vise hiljada originalnih izdanja. Naravno da su konsultovani i dipl ing sa visedecenijskim iskustvom... Ne ide to bas tako...

...

Ovde je toliko ocigledno nesto drugo, sada vec to nije pitanje nego problem. Zbog cega nesto sto je vrhunski uradjeno i u sta je ulozeno more radnih sati, biva omalovazeno? Skoro uvek, ovde na forumu.

...

Dokle vise maliciozna propaganda da mediokritetski zvucnici sa plasticnim membranama u kutijama od iverice i grozomornim Push-Pull komplementarnim tranzistorima, imaju "vernu" reprodukciju a da su svi ostali budale, neznalice, ne znaju da izmere i nemaju usi?

Zoki,

Ono radi sjajno! Mislim, ja niti imam sobu za tako nesto niti imam para. Mislim da je taj srednjak u horni kritican deo jer se sve ostalo moze improvizovati; Altek bilo original bilo GPA derivat se vec moze iskopati, tweeter moze i RAAL ribon...ne mora warp speed iskljucivo na jonski pogon :D

Slusam relativno cesto zvucnik sa Sonidom SFR 200 na open baflu, gore od 10kHz ide riboncic i to radi sjajno! Znaci nije stalo sve znanje sa Dynaudio/Scan Speak drajverima/projektima. Ja sam svoj otrov odabrao i jako sam sretan zbog toga. Bolje od ovoga sto sad imam ne mogu ni zamisliti. Ali ako je horn-skeptik Dragan bio impresioniran toliko da se mozda i upusti u neki slican projekat onda to dovoljno govori o kvalitetu zvuka kod Fuchsa.

Robert i familija mu su sjajni, nasmejani i neoptereceni nasim problemima. Imaju prelepu kucu i dream sistem u dnevnoj sobi. Trebao sam slikati kako je probio zid za projektor :) Imam utisak da nikad ne gase sistem, non stop nesto svirucka (skuuupoooo)

Inace, mozda Paja Pera 959 moze reci nesto o Tube Guruu, neverovatnoo kakva kontrola Alteka...Nije mu ni preamp za bacanje, ocigledno.

 

Moze sad najbolje? Ostavio sam to za kraj :girl_devil:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa naravno da radi sjajno. Odlicno je sve to. Jeste "malo" poveliko, pa su se nekako inace veliki kabineti malo sakrili iza ali boze moj... :) Ali je to i jako velika prostorija. Mislim vidi se to lepo - jako dobro apsorbuje te grdosije od gramofona i pojacavaca.

.

RALL sigurno moze i to odlicno. I tu imam odlicno iskustvo sa dipole verzijom. I ja sam isto kao i ti dosao do slicnog zakljucka sto se tice grube topologije zvucnickog sistema. jednostavno me to najvise uzbudjuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako su Acapelle zvucnici sa skretnicama, jedan amp im je dovoljan.

Piatanje je koji amp je dostojan takvih zvucnika? Robert misli da je nasao pravog kandidata. Lokalni majstor, ne secam se imena.

SET monstrum sa 833 lampom...Neka DHT je drajverica...Steampunk :D

Obratite paznju na kljuceve od auta dole na podu za usporedbu. Ovo cudo je monstruozno veliko...

rsz_833_se_amp.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, Superfi said:

.............

Sistem je aktivan, sastoji se od trosostemske kutije sa sledecim drajverima:

............

Fala bogu, napokon neko sa aktivnim sistemom.  Superfi, vidim na slici da je skretnica Behringer DCX2496, znas li mozda da li je modifikovana?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno, dole sistem nece ostati. U planu je slusaona za ovaj sistem koja ce se graditi pored kuce. Eto, trebalo je samo sacekati malo (kraj teme) i sve bi bilo jasno B)

Da ne budemo uskraceni za vrhunski ugodjaj pobrinuo se dobri domacin i pustio nam Kiseki Purple Heart i Agaat zvucnice :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, damic said:

Fala bogu, napokon neko sa aktivnim sistemom.  Superfi, vidim na slici da je skretnica Behringer DCX2496, znas li mozda da li je modifikovana?

 

Jeste ali sam uspeo samo da razumem ''modificieren'' :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Superfi said:

Naravno, dole sistem nece ostati. U planu je slusaona za ovaj sistem koja ce se graditi pored kuce. Eto, trebalo je samo sacekati malo (kraj teme) i sve bi bilo jasno B)

 

 

E baš ti hvala. Sada je sve na svome mestu. :lol:

P.S. Čuo sam da i Karan završava namensku slušaonicu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Superfi

Malo, malo, pa pogledam naslov teme.

Ne vidim razlog za onaj znak pitanja.

Sve ovo do sada sto si nam prikazao zapravo i jeste za nas ljubitelje analogije RAJ.  :angel0:

Btw, upravo me "dotuce" sa ovom Purple Heart Kiseki zvucnicom. 

O njoj cemo natenane prvom prilikom kada se opet vidimo ( bilo u Bgd, Su ili negde vec ). 

Cudo jedno od zvucnice u pozitivu. 

"Pucaj" slobodno dalje . . . . ulepsa mi .... ma kakav dan, nedelju ... mesec.

Iskrene cestitke Draganu na gramofonu uz pozdrave. :shakehands:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Doktor said:

@Superfi

Malo, malo, pa pogledam naslov teme.

Ne vidim razlog za onaj znak pitanja.

Sve ovo do sada sto si nam prikazao zapravo i jeste za nas ljubitelje analogije RAJ.  :angel0:

Btw, upravo me "dotuce" sa ovom Purple Heart Kiseki zvucnicom. 

O njoj cemo natenane prvom prilikom kada se opet vidimo ( bilo u Bgd, Su ili negde vec ). 

Cudo jedno od zvucnice u pozitivu. 

"Pucaj" slobodno dalje . . . . ulepsa mi .... ma kakav dan, nedelju ... mesec.

Iskrene cestitke Draganu na gramofonu uz pozdrave. :shakehands:

Mnogo ti hvala i zaista bi trebalo da se vidimo...imam dosta pitanja :-)

 

Ima jos par nekih lepotica kojima sam zaboravio imena...

 

Inace, na Acapellama je extra radio neki Stanton MM od par desetina eura...prilicno je smirio horne ali da budemo fair, slusali smo ih cisto informativno i idiotski je da ih ocenjujem u ovakvim uslovima. Uh...kakkva bi to tura bila kad zavrsi slusaonu? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Superfi said:

Mnogo ti hvala i zaista bi trebalo da se vidimo...imam dosta pitanja :-)

. . .
Uh...kakkva bi to tura bila kad zavrsi slusaonu? 

Sa zadovoljstvom. 

Sto se tice ture, ja sam zainteresovan ako tada Robert bude imao visiting hours. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, milovan1963 said:

Igore svaka cast na prikazu ovog audio putesestvija, retko se ovo nadje ovako detaljno i potpuno...Nego, na cemu ce ti to kolega slusati, i kako bi sa carinom ?

Milovane, 

 

koji si ti kralj :D

 

Pa zar se ono poslednje pitanje tako postavlja???? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...