Jump to content

Baby BAF , FAK , Švajserbal..........2016


stein

Preporučeni Komentari

Alex, što se mene tiče,

ti si se JEDINI zdao u konkretnu organizaciju Sisevacbala iz tvojih krajeva.

Ako odtog ne bude ništa, što se mene tiče, imaš

a) otvoren poziv za Zrenjanin u goste kad god te put nanese u ove krajeve,

b ) gratis kotizaciju za bilo koju FAK lokaciju u Vojvodini/okolini Beograda 2017

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zlatko, da si ti meni živ i zdrav, ribolovarenje me navelo mnogo puta na taj kraj, valjda će Boga zdravlja opet pa ćemo se družiti. Hvala ti najlepše, ali nisam posebno ništa uradio, sem što sam poslao par mailova...

Da li je nezainteresovanost stvar zasićenja... ili čega već, ali jeste smor, bezveze situacija.

Razumem i finansijski trenutak prosečnog Srbende... jbg sad.

Malo sam prelistao protekle teme o švajserijadama - čini mi se da to ipak treba da bude u radijusu 50km oko prestonice, da treba da bude početak leta, i da treba da bude najavljeno par meseci unapred - da se ljudi isplaniraju natenane...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Alex, vise od ovoga ne mozes uraditi, ostalo je na drugima. Vecina uziva da sjedi na balkonu i baca kamencice na prolaznike a kad se neko okrene i pogleda onda se zalegne i sakriva ... tako je to. Najlakse je galamiti i kritikovati druge.

Meni su FAKovi interesantni samo na ljeto iz prakticnih razloga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 14.10.2016. at 10:26 AM, Alex said:

. . .

1. silentbob   1 ( odgovaraju oba vikenda. )
2. skrstic        1
3. Zflazar        1   Moguće porodično.     (odgovaraju oba vikenda, možda još više 12-13 )
4. sir Oliver    1
5. Alex (neću spavati ali tu sam oba dana)(odgovaraju mi oba vikenda)
6. majkisk      1  (više mu paše 5-6)
7. Shone (njemu možda više paše 12-13 čovek slavi slavu 8-og)
8. chakija interested ?
9. ZM interested ?
10. 2A3 interested ?
11. Vix (odgovaraju oba datuma)

12. Doktor ( odgovaraju oba vikenda )

Daklem spisak je el preliminario, da vidimo šta-kako, pa od nedelje da pozovem Gđu i vidim oko detalja, do kada je zadnji rok za konačnu prijavu, uplatu, jel mora avans, itsl.


 

U cilju pravljenja " kriticne mase " da se realizuje FAK - jug.

Navijam za to. :thumbsup:

@Alex - respect na svemu oko organizacije.

@ sir Oliver - kao sto rekoh i obecah dobijes "ucitelja" na ruke po vidjenju. Zasluzeno.

Taman da lepo mozes da "viknes" turu prisutnoj ekipi. :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, so, zbog Laze i majkisk-a da zacementiramo 5.-6.

1. silentbob   1
2. skrstic        1
3. Zflazar        1 (+3 mesta)  
4. sir Oliver    1 (+ 1 eventualno dovodi drugara)
5. Alex           1 (neću spavati ali tu sam oba dana)
6. majkisk      1 
7. Vix          1
8. Doktor  1  (+3 mesta)
__________________
9. Shone (mozda dolazi samo jedan dan?)
10. chakija interested ?
11. ZM interested ?
12. 2A3 interested ?

Mislim da je ok da nas ima 15ak full zainteresovanih (ovih iznad crte, bez znaka pitanja) pa da zovem gdju Lelu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poštovana Lela,
 
na žalost nismo uspeli da ove godine sakupimo dovoljan broj članova i održimo manifestaciju, iz raznoraznih razloga.
Izgleda da ipak lepo vreme i doba odmora određuje najvećim delom interesovanje, pa će ovako nešto biti moguće tek na proleće/leto.
 
Do tada, čujemo se!
 
Prijatno i svako dobro,
Aleksandar

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Može lock :D

...

:(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Očigledno... Ja sam s početka godine potegao priču, ništa. Probao sam kasnije, opet ništa. Svi realni rokovi u koje sam se mogao uklopiti su prošli, nije da ne bih, ali koga briga zašto ako ne mogu da se organizujem i izdvojim vreme da odem na druženje kada dođe poslednji kvartal u godini. Možda bih i mogao, ali ne mogu da se obavežem pa onda bolje da ćutim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

+1

Nadalje, podržavam ideju članova koji imaju želju da sem ominoznog trijasa FAK zvanog sedim-jedem-pijem prijave na vreme  stručnom delu sastanka napr power-point prezentaciju neke teorije, prakse, case report-a ili praktičnu demonstraciju merenja, tips%tricks, trips&chiks (poslednji predlog je šaljivog karaktera) pa na taj način da damo neku ozbiljnu stručnu notu našim sastancima.

Znači, blagovremeno, sem vremena i  mesta održavanja FAK-a bi trebalo da se jasno definišu svi parametri kojih se ni pokojni Lucijus Lucullus ne bi stideo, a to je da to bude spoj pameti, lepote i krkanluka.

štaviše, dodao bih i te  stavke na glasanje/anketu:

"Da li ste zainteresovani da prisustvujete prezentaciji/predavanju?"

"Da li ste zeinteresovani da održite prezentaciju/predavanje?"

-tu bi svako ko ima dobru volju a ima nešto da nam kaže ili pokaže mogao da poentira.

Štaviše, kad bi na vreme napravili adekvatnu priču, mogli bi da registrujemo udruženje građana po ugledu na Švedsku i možda čak na taj način i da konkurišemo za neke novce namenjene zakupu internet-stranice, prostora za okupljanje forumaša 1x godišnje itakodaljitakodalje...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljiva ideja, ali su prezentacije malo kompleksne, pogotovo zanase uslove.

Sta bi se prezentovalo i cemu bi sluzilo. 

To bi trebalo izmodelovati, ali je problem sto u Srbijici, pa i na Balkanu slabo ima audio industrije, sve je na niskom, manufakturnom nivou, da bi se pricalo onekom razvoju i sustini. Svelo bi se na eventualnu prezentaciju proizvoda.

Definisati interesovanja, osmotriti mogucnosti i odabrati tematike..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema mnogo filozofije, što se manje filozofira i piše veća mogućnost da se ponovi Švajserbal 2016. Samo konkretno.

Dakle: http://www.diyaudio.rs/topic/8309-organizacija-fak-baby-baf/

Pobedila je okolina prestonice, sledeće godine, vikend, 99% Boljevci.

Nisam bio, ali sa slika: Da se ozbiljno potrudimo u smislu akustike prostorije:
- nekoliko tepiha jel ima neko? Gde naći ako nema?
- neke abzorbere?
- akustični paneli, zavese?

Što se programa tiče, npr. prvi dan da uključimo prezentacije i merenja + slušanje. Ako se neko osmisli/ima ideju da prezentuje nešto.

Drugi dan da bude otvoren, npr. slušanje i izložba radova, pa pozovemo nekij medij da to uslika?

Ideje za merenja:

- merenja zvučnika
- merenja odziva osciloskopima...
- merenja kondova, itd...

Prezentacija može da bude i slušno - teoretska, ja bih eventualno do tada mogao (ako stignem da završim zamišljeno) da podelim nova (barem za mene) saznanja o SMPS-ovima u pojačalima A klase - kako izvesti, prednosti/mane, i onda prezentacija kako to svira?

Eto. Ajd sad još neko, ali konkretno.

Dok sam pisao, pade mi na pamet npr prezentacija za neuke: Lemljenje PCB-a nekog ampa, povezivanje sa napajanjem i puštanje u rad. Neki jednostavan amp, tipa Apex AX11 itsl...

@sax.hifi da pokaže (nama lampo-neukima) sklapanje nekog najjednostavnijeg SET-a... na primer :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK.

Ako su Boljevci u pitanju, prvo mora da padne ozbiljan tretman akustike one sobetine. Mogu da obećam nekoliko panela sa azmafonom, (ako) donosim full-tube DIY gramofonski setup, jerbo onda idem sa adekvatnim kombijem pa bi bilo mesta i za slične stvari tipa 3-4 panela.

nadalje, s moje strane imate -ako postoji interes- *.ppt prezentaciju iz domena fiziologije sluha ili sličnu zajebanciju po izboru iz fiziologije, akustike, psihoakustike...

izvolte ostali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...