Jump to content

Recommended Posts

momci, svakačast!

ja sam u BanjiZaNerotkinje, poneo svakakvu laku literaturu ali bez daha isčitavam iznova i iznova ilustrovani Žurnal Iz Vrbasa, pokušavam da dočaram sebi što bliže barem deo atmnosfere kod Wolanda :)

Deo zvuka mogu da zamislim a društvo koje je oko kamere zabeležilo je vrednije od svih tih sprava na gomili jer je doprinelo promociji koncepta gradnje vrhunskih audio sistema baziranih na znanju, iskustvu, ukusu i domaćoj pameti, dakle većini stvari koje su u poslednje vreme u debelom zapećku i koje je filozofija idiokratizma pokušala da uguši u novim naraštajima. Kao primer mogu da navedem i moj uzaludni pokušaj da sad na letovanju probam da kupim j e d a n jedini audio-magazin koji jednostavno nisam našao. Na policama zato ima dva hektara šarenih novina sa biografijama picopevaljki-u-nastavcima, kuvarica-baštovana, auto-magazina, lovačkoribolovačke periodike. Čak i dva magazina jedan posvećen automatskom oružju sa britanskim STEN-om na naslovnici a drugi koji se bavi noževima sa uporednim testom 6 brisa sa leptirastim mehanizmom... znači tu smo gde smo.

U kratkom vremenskom intervalu sam imao čast da budem gost kod Wolanda i Groznog, prosto ne znam da kažem gde mi je bilo lepše, oba sistema su strahovito dobra, slušljiva, nenametljiva, zaista ukazuju na dva cilja u koja vredi uciljati sva naša audio-oruđa pa i ako prođeš, da parafraziram Kolumbovu misiju otkrivanja kraćeg puta za Indiju tako da ciljaš Wolly-jev sistem a pogodiš Groznosistem, ili obrnuto, nisi se mnogo zajebao. Mož da piše i Mile, mož da piše i Hund, sve jedno.

Ninja mi je umakao ove godine, jbg zato je Ninja ali prvom prilikom ću ga bezecovati ranije :)

Zen dobio oklop za leđa pa ga ovom prilikom i javno zovem, kao i sve drage ljude bez izuzetka sa ovog summita da dotera leđa, što gornja što donja u Bečkerek da nastavimo druženje!

Živeli!

Da se osvrnem na muzicki materijal koji je Woland servirao.

1. Joe Strummer & Mescaleros - Streetcore

Presulsavali smo stranu B i prve dve numere " Redemtion Song " i " All in A Day ".

Odlican izbor definitivno za preslusavanje sistema. B1 - Redemption Song kao akusticna, upecatljiva numera, sa karakteristicnom Strummer-ovim vokalom, te B2 - " All In A Day " u onom prepoznatljivom furioznom tempu Meskalerosa. Gitarski reski rifovi, bubanj koji sve to drzi na mestu, bolje receno dobos sa snare-om i kratki, ali precizni prelazi. 

Bravo Woland za pocetak sesije. :thumbsup:

2. Patti Smith - Twelve

A1 numera "Are You Experienced " od Jimi Hendrix-a. "Teski" gitarski rifovi, veliki izazov za Pati i njenu ekipu da donesu Hendzinu numeru na jedan totalno drugaciji nacin. Woland nas je uputio na taj jedan stalno prisutni na momente neprijatni "hiss" u ultra visokim tokom cele numere, ali smo svi prisutni zakljucili da je to namerno uradjeno kako bi se dobila klubska atmosfera.

3. The Alvaret Ensemble ( Denovali Records ) - ovaj LP pusten na moju molbu/intervenciju sto je domacin rado ucinio obzirom da je i on sam "debelo" zasluzan za promociju ove atmosfericne grupe, kao i celokupne diskografske kuce Denovali Rec. na ovom forumu.

Naime, posle postovanja ovog band-a prakticno ovaj LP svakodnevno preslusavam u off-u na poslu. Na Woland-ovom audio sistemu muzicki materijal koji izvode AE dobija jednu sasvim drugu dimenziju. Naravno, fenomenalnu. Upecatljivu. Bilo je interesantno preslusavati tisinu u pravi nekoliko minuta numere koja otvara ovaj konceptualni dupli LP - BYD.

Mislim da je dragi nas Ninja takodje "usao" u ovu The AE "pricu" i vec vidim sta ce se slusati u Volvo office-u tokom ove jeseni. :)

4. Charie Haden & Pat Metheny - Beyond The misouri Sky - takodje moja "intervencija" i zelja. I ovaj duplui LP je Drug Woland nesebicno podelio na ovom forumu sa nama u temi "Trenutno na gramofonu". Izuzetno retka i dragocena ploca. Uobicajena na CD mediji, a narezana na vinil sa master traka u Juznoj Koreji.

Samo okoreli i ireverzibilno zabrazdeli poklonici vinila, gramofonskih baza, rucica, zvucnica, phono-a, te SUT-ova ( u koje ubrajam i sebe ) kao sto je Woland nisu ni trepnuli kada su na Discogs-u spazili ovakav "biser" i to na vinilu i momentalno ga narucili.

Zeleo sam cuti predivnu baladu, prakticno standard od Jim Webb-a " The Moon Is A Harsh Mistress " koju vrlo rado preslusavam u izvodjenju neponovljive i velike Radke Toneff i pojaniste Stiva Dobrogosz-a, ali je vec bila poprilicna galama ( ehhhhh Grozni, ehhh . . . . :) ), te me ocigledno Woland nije dobro cuo ( ova numera je na B strani, tacnije B3 ), no to nije imalo ama bas nikakve veze u vidu nekog razocaranja. Naprotiv. Preslusali smo takodje izuzetnu A stranu ovog duplog LP-a. Odlicna Hadenova numera "Valcer za Ruth " koja i otvara A stranu.

Bilo je dosta tu posla za sve nas.

Na prvom mestu smo poredili trenutni preamp u Woland-ovom sistemu sa skoro pridoslim "preview" preamp-om koji je osmislio Zen.

Interesantna koncepcija, topologija. Definitivno odican potencijal i ako se sve uradi kako se zamislja to ce zaista biti vredan paznje uredjaj.

Drug Ninja je doneo iz daleke Swe phono koji meni onako na izgled i nije ulivao neko poverenje. Medjutim, jedna fina sprava, koja je podesiva u odnosu na samu zvucnicu u gramofonskom setup-u.

Tango SUT. Ne bih trosio reci o ovom uredjaju. Treba to cuti i doziveti. Poslebno sa Bentzovom LP S.

Pa cak i ovaj SUT koji je stigao sa Zenom kao apsolutno iznenadjenje za sve nas prisutne, a ono bar zbog jos jednog zadatka koji nam se nenadano nametnuo ima neku svoju "pricu". Veoma interesantan SUT sa trafaoima za koje ja nikada nisam cuo ( jbga, Ortofondzija, sta cete ;) ).

Ima jos toga. Moram malo odmoriti, pogledati u medjuvremenu i nekog pacijenta ovde, pa pisem dalje . . . .

Stay tuned. B)

mesk.jpg

pat.jpg

ae.jpg

haden.jpg

1 hour ago, Zflazar said:

momci, svakačast!

ma bre, svakaćas i na tebe :thumbsup:

iii, kupi stripove, beš hifi periodiku, tamo samo viču kupi, kupi, kupi :D

27 minutes ago, Doktor said:

Da se osvrnem na muzicki materijal koji je Woland servirao.

Sjajno si krenuo, samo nastavi :thumbsup: mojne da zaboraviš etno momente :)

Scena xxx fadein, bez duha Hamletovog Oca, ide muzika, neka manje poznata, domaća

Grozni: ovo liči na Ođilu

W: jel?

Grozni: njihova najbolja numera su Drumovi

Grozni: jes.. napisana za neki film, ali toga nema..

kreću Drumovi, Grozni krajnjim naporom uzima vazduh, sklopi kapke i po treći put umre.. :Viannen_loungelizard::buehehe:

R-2733158-1298567654.jpeg.jpg

^

:msn-rofl:

Dakle meni ni sa profesionalne strane nije nikako jasno sta se to sa nasim dragim Groznim desava pa tako brzo, nenadano i iznenadno "pada" u san, tj. onako filmski, figurativno, "umire" ? :hmmm:

Rastavice Vas Feniks od zivota samo da dodje s posla. :msn-rofl::msn-rofl::wub:,... stvarno, da mi neko dao opkladu za 1000 E dal postoje drumovi na vinilu Odjile, ladno bih usao u to ( i izgubio pare). Inace prva stvar bila rastanak gde im gostovao Kolundzija na violini. Nisam je cuo 100 godina.... pa onda malo umro, al samo malo. Veci i kudi kamo ozbiljniji prikaz jucerasnjih dogadjanja, danas popodne cim ustanem iz mrtvih.:wave:

Ma udrite prijatelji..... daleko od toga da su Vasi postovi neozbiljni, mislio sam ja da napisem nesto vise (ozbiljnije) kad se vratim sa posla. Vasim postovima nemam sta da dodam. Dapace:msn-rofl:

Malo sa telefona i od mene :)

Kao prvo, veliko hvala dragom Woliju na prima gostoprimstvu koje je kao i uvjek na visokom nivou. (ne zapisa koje je ono vino bilo?). 

Hvala i ostalim mušketirima koji su doprineli odličnom i zanimljivom druženju,  teme su skakala sa lijeva na desno i ponekad je bilo teško pohvatati sve, posebno komentare iz horizontalne :)

Meni srce uvijek bude puno kada se družim sa dragim mi ljudima.

Wolijev sistem se od prošlog puna popeo na veliku visinu. LP (s?),  Kuzma rucka a bogami i Tango su dali taj zadnji touch. Moguće da je i membrana i filter ali på Woliju ne toliko. Pored raznih kombinacija, Tango je King sa LPom :) Žao mi sto ne probasmo JLTI MM dio sa Tango,  ali sjetih se toga tek pred Ljigom ;)

Ovakvi susreti bi trebali da su obavezni najmanje par puta godišnje.  Vrlo su korisni i vrlo zabavni i vade nas iz onog ustaljenog "trčanja u kavezu" i obogaćuju život.  Hvala jos jednom i družite se češće !

A Iron mi je ubacio nove  crve u glavu :)

Ja ocu da sam sjedalo na biciklonu moje komsinice sa treceg sprata.

Stvarno, bre, Milosave... Kakve su ono epizode sporadicnog mrenja sto videh na fotografijama, vidim cugas zestinu, vidim posle trazis horizontalnu povrsinu za spustiti onemocalo telo, vidim posle dizes se iz mrtvijeh i palis cigaru.

Sto im ne pusti Misty in Roots, Milosave, makar bi ostao u uspravnom trosed polozaju?