Jump to content

Woland


Woland

Preporučeni Komentari

Jesi probo nekad pasivni preamp u tom sistemu/sistemima? Ja kad skupim pare za digitalni pojacavac audio frekvencija ima Zen da mi napravi pasivni preamp sa shunt stepovanim atenuatorom signala pa ima da se pusis od zavist. Stavicu mu i trecu rucku za nosenje na sredinu (zbog Groznog) a i to niko nema na preampu sirine 15cm pa ce me linkuju po forumima odavde do Angole. Yamaha je ubacila petu nogicu zbog stabilizacije a ja cu da stavim tri (3) rucke za nosenje na preamp, priznaj da je ekstraordinarno genijalna ideja!

Jesvalabaš, jedino što kasniš - sve to o čemu pričaš + LR phono zavojničke sekcije za N+1 gramofon su već u fazama: od kiseljenja do pretakanja rasola [emoji1]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iron Pumpkin i jeste sort of passive

buffer - trafo 6db gain

Ja ciljam na nesto jednostavnije, recimo kao ovo

sa2_in_500f.jpg

samo sa jednim ulazom, ne trebam vise. Staznaja, dac outputuje 2V, to ja nivelisem na potu, zvucnici alarmantno stari 37 godina osetljivi bozsacuvaj sta ce mi elektronika i bufferi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Trotter said:

Ja ciljam na nesto jednostavnije, recimo kao ovo

 

samo sa jednim ulazom, ne trebam vise. Staznaja, dac outputuje 2V, to ja nivelisem na potu, zvucnici alarmantno stari 37 godina osetljivi bozsacuvaj sta ce mi elektronika i bufferi.

a toj ti pasiva cista i to jos bez gvozadja

kako god okrenes , suvoparno

bolje od toga zvuci solo AVC , a jos bolje bufferovan AVC

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a toj ti pasiva cista i to jos bez gvozadja

kako god okrenes , suvoparno

bolje od toga zvuci solo AVC , a jos bolje bufferovan AVC

 

Jasta, bas sam i mislio na cistu pasivu. Sliku ubacih nasumicno sa googlea, jos to treba simplifikastije, recimo ovako

Attenuator%202.jpg

Samo jedan ulaz direk na atenuator, nista pcb. Nisam to nikad slusao da priznavam odma.. Suvoparno moze biti, ne kazem.

Ali nekako mi deluje to fino. Znam da je tu glavna caka uskladiti impedanse no se nisam bavio jerbo je plan u fazi... predizbornog istrazivanja.

Jedno pitanje? Posto se govori o uskladjivanju impedansi preampa i ampa i tu vele mudri da valja da taj odnos bude makar 1:10 a najbolhse 1:100 ili visocije, sta ako je preamp pasivac? Gledam izlaznu impedansu dac-a, jel tako, posto pasivac nema svoju no prikazuje na izlazu isto sto i dobiva na ulazu od daceta?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne sumnjam, mnogi tako kazu za pasivne pre-ove, suvo i nezanimljivo.

Men se ucinilo interesantno, po nekoj logici, to nista ne brlja po signalu (tj. brlja najminimalnije) pa reko', sta tu moze biti lose?

Opet, nista od pozajmljivanja, nemam power amp u sistemu. Imam dva integralca. Da skratim pricu, ideja za pasivni preamp mi je pala na pamet jer se smisljam da narucim i sklopim dva mono bloka od tih malih digi ampića koje skrstic i ostali trose, to kosta ko nedelju dana za cigare. Onda se setio da mi tu nedostaje preamp pa malo istrazivao i vidim te pasivne, mogu da se spakuju u malu kutiju, da ispostuju dva eventualno mala mini mono bloka i tako..

I dalje nekako imam osecaj da to ne moze lose da svira, pojma nemam, nagadjam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izjavljavam da su mi uvek bolje isle drustvene od prirodnih nauka.

Proucicu, nisam lenj, no sam spor i generalno nezainteresovan.

Recimo, ako kazu ovi sto kupise kineze da plocica ima input impedance 60Kohm, kolika vrednost se preporucava za stepovani atenuator ako je output impedance daca 47ohm (to kaze musical fidelity ali ovi sto su ga merili kazu da ovi prednji malo lazu te da je ustvari to najvise oko 112 ohmova)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

generalni konsenzus medju FiFi rajom je 10x (ako je amp 60K < onda prethodni stepen ne sme imati vise od 1/10 toga Rout) , dok tehnicki nastrojeni uzivaoci sprava za pravljenje zvukova naginju odnosu od 100x

 

ete , ja bih rek'o da je sve sto se blizi 1K Rout vec kriticno

mozda da se provuce 5K pot na golo , ali samo kao prelazno resenje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad nesto prelistavam medj sivom masom, niti vidim da sam fifi a tehnicki nisam sigurno, ostaje da sam uzivalac. Podje misao dalje, pade mi na pamet ko sam, odakle dolazim i kuda idem ali to cu sutra samo da veceram i odspavam.

Jel zna neko ko ima te tpa311x plocice koliki je ustvari input impedancije? Kazu da promenom gaina (sto moze da se uradi na plocicama) moze da se menja i ta vrednost. Ovo od 60K je, menscini, za vrednost gaina 20db?

Eeehh, ako se moze prebaciti ove gluposti odavde u temu o tpa ampićima, sad vidim gde kucam..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Trotter said:

Ne sumnjam, mnogi tako kazu za pasivne pre-ove, suvo i nezanimljivo.

Men se ucinilo interesantno, po nekoj logici, to nista ne brlja po signalu (tj. brlja najminimalnije) pa reko', sta tu moze biti lose?

Opet, nista od pozajmljivanja, nemam power amp u sistemu. Imam dva integralca. Da skratim pricu, ideja za pasivni preamp mi je pala na pamet jer se smisljam da narucim i sklopim dva mono bloka od tih malih digi ampića koje skrstic i ostali trose, to kosta ko nedelju dana za cigare. Onda se setio da mi tu nedostaje preamp pa malo istrazivao i vidim te pasivne, mogu da se spakuju u malu kutiju, da ispostuju dva eventualno mala mini mono bloka i tako..

I dalje nekako imam osecaj da to ne moze lose da svira, pojma nemam, nagadjam.

Au pa jer ti stvarmo misliš da se ja toliko rasipam. Jok ja. Ne dam ja tolko para. :buehehe:

Striček pošto već imaš SMSL 36A Pro koji je pošteno nadograđen nećeš ili malo ćeš dobiti. Ovo je samo moje nagađanje. To je taj karakter zvuka koji već imaš. Ako već hoćeš da se igraš uradi snubber mod. Da si negde bliže da uzmeš i uporediš. Ili da bude FAK pa da se tamo uporde... Ih. Sad stvarno su smešne pare. Odluči sam. 

Za pasivni preamp ja probao 3 varijante 50k alps pot, 10k log stereo vulgaris pot i 10k log stereo dact 21 pozicija smd kineski pot. Činč ulaz , pot, činč izlaz. Opis je da nema uticaja, ko da ga nema. Upravo slušam treću varijantu. Odmah , kao i uvek, o lošem... pucka bre kad prelazi iz položaja u položaj a ne bi smelo. Alps je bio samo proba, 10k običan da li mi odgovara vrednost i ovaj posledni je trebalo da bude krajnje rešenje. Kakav sam blesav merio sam i napravio tabelu vrednosti za svaki položaj. Hteo da vidim da li se razlikuji kanali. Ako me sećanje služi 12 i 13 položaj se malo razlikuju ostalo isto. Kako me je to radovalo i kako me je razočaralo ovo puckanje pri okretanji. Uh bre.

Do sad se najbolje slaze onaj lampaški kinez sa D ampićima. Prija. Naravno ostaje neslaganje u jačini kanala pri malim glasnoćama. Kako lepo može da se podesi ovaj sa 21 poziciju.

W izvini što ti zagađujem temu i siguran sam da se ne ljutiš ali morao sam da iznesem moje gledište i nadam se da će nekom biti od koristi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Trotter said:

Jel zna neko ko ima te tpa311x plocice koliki je ustvari input impedancije? Kazu da promenom gaina (sto moze da se uradi na plocicama) moze da se menja i ta vrednost. Ovo od 60K je, menscini, za vrednost gaina 20db?

Eeehh, ako se moze prebaciti ove gluposti odavde u temu o tpa ampićima, sad vidim gde kucam..

Vako nekako. Uz ulazni kond koji se ne menja i dimenzionisan za 60k taman objašnjenje zašto vole ljudi da mu smanje gain jer tako bolje sviri.
 

tpa311x.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zahvaljujem momci!

Skrstic, kolko znam na smsl je vec uradjen bootstrap? Meni to svira odlicno, zato sam se i zainteresovao za "nesto slicno a drugacije". Nije mi jasno sto ti pucka taj atenuator, ne bi to smelo?

Manic, znam da sam negde video tu tabelu, kai i obicno, bude tamo gde i treba da bude...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jako i od srca mi je drago!

Uvek se najiskrenije radujem kad se neka sprava sa ovih prostora privodi finalizaciji na opšte uživanje kako konstruktora tako i korisnika.

Bravo još jednom!

jedva čekam da to prosviri kod Wolanda, eto onda i mene da malo guštam novu spravu, što bi rekao moj dragi prijatelj Elvis iz Zadra :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...