Jump to content

Woland


Woland

Preporučeni Komentari

pa sto ga preporucujes onda ?

vec iz podatka o prenosnom odnosu se vidi da:

ne mozes da ga spojis bez pojacanja - koje je apsolutno nepotrebno

ako ga spajas tako, Rout raste sa kvadratom naponskog odnosa, sto je apsolutno kontraproduktivno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda je zbun u tih +8dBV, to je dozvoljen napon na trafou, kako Cinemag daje, za 1% distorzije, a to je ekvivalent oko 10dBu, 2,5V RMS ili oko 7V p-p....

I vrlo nepovoljna izlazna impedansa za rad sa sledecim stepenom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema zbuna

primar je da nezavisna namotaja od 150r, pa ih spajas ili u paralelu (150R) ili redno (600R)

sekundar je nazivno 14K5

sto ce reci naponski odnos je korencic od 14K5/600 = 4.9V/V

za ovaj dac naponsko pojacanje nepotrebno

ono, kao i trafo sto je maltene nepotreban, osim za balansirani izlaz 

msm, za to je potreban, ali sekundar mora da ima CT

moze i bez CT ali lako moze doci do komplikacija

na drugi pogledic - trafo ne treba ni za bal izlaz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam na zbun odvlacenja paznje pri progresnom predlogu trafoa. :) 

I trebalo i da je trafo za opciju SE ili BAL

Onaj CMLI bi trebalo da radi na poziciji, cak i da ga iron ceka na izlazu, ali nema veze, kond je standardna opcija. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mislim da je problem što DAC sa 2 borda (dva PCM1794 paralelno u mono modu) ne može da potera kako treba 1k8 impedansu te dolazi do izobličenja i zvuk je nekako ravan, nezanimljiv. Kad povećam load na 4k7 recimo ili 10k zvuk je bolji ali pojavi se oveshoot i ringing i zvuk nije prijatan, a bas se onda subjektivno manje čuje i visoki su malo metalika. A nije bio problem samo do izlaznih trafoa nego je bilo tu i nekih drugih stvari. Posle modifikacije bolje je zvučao i sa trafoom. Ja sam svojevremeno planirao te trafoe da kupim, Woland me spasao troška.

Konstruktor Doede je preporučio minimalno 4 paralelna borda, a sam koristi 8 i to sa drugim trafoom (Sowter) pravljenim specijalno za njega po ceni 150eur komad ako nije sad i skuplje. Neki manijaci su pravili sa 16 paralelnih čipova.

Znači ja ne bih pokušavao dalje sa trafoima na izlazu, eventualno bih probao neko aktivno kolo sa tranzistorima ili lampama. Za ovo prvo čak bi se i mesta našlo u kutiji.

Nisam stigao ni da probam Cibemag trafoe na svom DAC-u sa 4 borda, mrzelo me da se zezam , a već sam dugo bio u posedu Wolandove sprave pa je bio red da to i vratim vlasniku. Osim toga DAC zvuči sjajno i analogno i ovako, ne ulaže mi se više u to da bih dobio možda malkice bolje. A možda i gore.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Zen Mod said:

zaklucak:

ako hoces trafo, ne moras kondove, ali mora bude dobar trafo - koji ne treba loading da bi bio linearan

ima i to, i nije ckupo

ja sam odgovoran za nabavku trafoa - bilo mi je normalno da nabavim trafoe koje proizvođač preporučuje u tom momentu.. greška, jbg :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bili su regularno u prodaji na sajtu uz reklamu da zvuče znatno bolje od kondenzatora, a verovatno ih nisu ni probali. Znači da Woland nije mogao znati da nisu kompatibilni. I ja sam (već rekoh) hteo da ih pazarim. 

Kad sam se pre par meseci raspitivao na big DIY o ovim Cinemag trafoima niko ništa da gukne konkretno. 

Prodavali su ih neko vreme pa obustavili, verovatno kad su uvideli problem. Trafo je dobar, mislim dobra firma je to, nego nije za ovo. Nije samo lepo od njih što su ih reklamirali kao superiorno rešenje.

Kad je Doede rekao da on koristi Sowter bez dodatnog opterećenja na sekundaru otprilike sam shvatio u čemu je problem. Soetwer trafo ima mali induktivitet i širok opseg, ali da bi dao dobar rezultat na niskim frkvencijama treba mu 8 paralelnih čipova i jače napajanje, a to je onda sasvim preterana cifra. Nemam iskustva sa trafoima tako da sam i sam bio malo iznenađen. 

Ako Zen ima neki predlog koji line trafo bi valjao za DDDAC sa 2 ili 4 boarda, a da nije preskup, rado ću saslušati. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Woland said:

onda kada budu namincali istovetnu radnu tačku za 20 sorti lampi :)

pa i Lukasz daje (ako je istina) 3 razlicita seta lampi za svoj DAC...kad se on ne mere odluciti za jednu,dje ce se DIYeri uskladiti u to...ne 20 nego ni 40 nece da bidne dosta :crazyrocker:

20210112_203958.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bili su regularno u prodaji na sajtu uz reklamu da zvuče znatno bolje od kondenzatora, a verovatno ih nisu ni probali. Znači da Woland nije mogao znati da nisu kompatibilni. I ja sam (već rekoh) hteo da ih pazarim. 
Kad sam se pre par meseci raspitivao na big DIY o ovim Cinemag trafoima niko ništa da gukne konkretno. 
Prodavali su ih neko vreme pa obustavili, verovatno kad su uvideli problem. Trafo je dobar, mislim dobra firma je to, nego nije za ovo. Nije samo lepo od njih što su ih reklamirali kao superiorno rešenje.
Kad je Doede rekao da on koristi Sowter bez dodatnog opterećenja na sekundaru otprilike sam shvatio u čemu je problem. Soetwer trafo ima mali induktivitet i širok opseg, ali da bi dao dobar rezultat na niskim frkvencijama treba mu 8 paralelnih čipova i jače napajanje, a to je onda sasvim preterana cifra. Nemam iskustva sa trafoima tako da sam i sam bio malo iznenađen. 
Ako Zen ima neki predlog koji line trafo bi valjao za DDDAC sa 2 ili 4 boarda, a da nije preskup, rado ću saslušati. 

https://www.sowter.co.uk/specs/1465.php

За овај су дали солидно употребљивих података, лепо.

bc6687ac7cc8c7b797cf61d99236c945.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onda kada budu namincali istovetnu radnu tačku za 20 sorti lampi [emoji4]

Znaci treba Zena da “uapsimo” (oduzmemo mu ostale igračke)[emoji16] jedno nedelju dana (posto verovatno jedino on to može).
Javljam se kad odlučite da dolazim iz BG svaki dan da “stražarim” da se ne “igra” sa drugim stvarčicama[emoji16].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 23.1.2021. at 16:01, paja959 reče

pa i Lukasz daje (ako je istina) 3 razlicita seta lampi za svoj DAC...kad se on ne mere odluciti za jednu,dje ce se DIYeri uskladiti u to...ne 20 nego ni 40 nece da bidne dosta :crazyrocker:

20210112_203958.jpg

bice dosta za mesto ispravljacice.....za ostalo .....:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Evo ga još jedan sa diyaudio sajta, i DDDAC 1794, ovog puta izbačeni su Cinemag 15/15.

Hi all, Ive been enjoying my 4-board DDDAC since 2017. Its time for me to do some tweaking (naturally  by implementing quite a few updates to my system like adding a Rpi for streaming and using the FIFOpi reclocker.

However, my question is specifically on the analog output of the DDDAC. My original implementation was with the Cinemag 15/15 in to balanced XLR connections, driving my Hypex NC400 Power amp (volume controlled digitally before the DDDAC). Nice sound, but I tried removing the Cinemags all together and go direct to the amp (ie. pos and neg DDDAC terminals wired direct to the XLR connectors)..... wow it was much more dynamic and that is the implementation I have used for at least 2 years (the NC400 have a DC offset protection circuit). I am now looking to start using headphones more and so looking for the DDDAC to feed an amp specifically for headphones. My concern is whether running the DDDAC directly coupled to a new amp would kill the amp or my headphones. I have no idea how to identify whether an amp is DC coupled or what the various input impedances would mean in this implementation.

Do I need to go back to using transformers? Like the 600/600 or audio creative OPT? Just to be on the safe side? How would I know if a new amp would be ok running direct? Is there actually any sound benefit to use transformers rather than direct with no transformers or caps to my amp? Im not an expert in this so really dont know! Any help would be absolutely awesome!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...