Jump to content

Woland


Woland

Preporučeni Komentari

  • 1 year later...

već sam ga predstavio u drugoj temi, ali evo ga i ovde, sada sa novim (mojim) napajanjem - dvaes kila žive vage:

Shishido LCR Phono sekcija, sa Tango EQ-600P modulima

20210122_172247.thumb.jpg.56249bad8dff07b245ee13307ed9374a.jpg

20210122_172229.thumb.jpg.2f2437a456851f1b41b433c14531b073.jpg

LCR Phono je, po mom mišljenju i ukusu, najbolja phono topologija koju sam čuo.. Tango moduli tome, svakako daju svoj doprinos, ali, imao sam priliku da čujem još jednu LCR Phono sekciju sa Silk Audio modulima - nijanse su u pitanju, a one prevagnu čas na jednu, čas na drugu stranu

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

desio se nekakav kuršlus, pa je gornji post ostao bez teksta.. idem ponovo:

nisam bio zadovoljan kako moj DDDAc svira pa sam ga poslao @NIXIE na inspekciju, a on ga je potpuno pretresao: promenio interno ožičenje, konektore, preklopnike, sredio mase, naposletku zamenio izlazne trafoe kondenzatorima, i uradio još štošta što sam zaboravio :) i sada DAC radi mnogo bolje nego ranije

posumnjao sam, a @NIXIE je ustanovio, da Cinemag trafoi (vidi oglase) sa ovim Dacom ne sviraju najbolje, pa je stavio Jantzen kondove.. treba mu malo vremena (sat) da se ugreje, i evo ga svira zaista raskošno, veoma prirodno.. okružanje je ostalo isto - Cocktail Audio x50d streamer, Marantz univerzalni player, i SBB EON box 

hvala @NIXIE :good::worship::BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo si ga duže čekao igrom slučaja i nevolja koje su sada iza mene. Drago mi je da je uspelo.:happy64:

Cinemag je odličan trafo, ali nije dobar match za taj DAC sa dve pločice, a zašto,  nemam pojma. Imao sam obe opcije u jednom trenutku u toj kutiji, menjao load na sekundaru od preporučenih 1k8 do 20k, merio sve, upoređivao sa svojim uređajem  i ništa. Uvek su bolje zvučali Jantzeni.

Zadovoljan sam zvukom veoma, mislim da svira malo bolje i čistije nego moj primerak i ako je još pomalo nerazrađen. Moj model je stariji, napajanje skroz drugačije, imaš bolju USB karticu i sve je odrađeno sa VDH, Dunavkom  i  belim kablom. 230 VAC i GND je CS12 i CS18, DC napajanje SCS18, signal beli kabal  (samo parice) i signal GND SCS18. USB kablić je od Dunavkove žice. SPDIF je KCS100. Izbačeno sve što je bilo viška.  Poveo sam malo  računa i o uzemljenju.

Sad sam spremio nešto CS i SCS VDH žica i za svoj primerak, gde je 230VAC sa LIYCY, uzemljenje je Zaječarac, a DC napajanje je sa nekom posebrenom žicom 22AWG slično Dunavkovoj. To sve mora da se prežiči prvom prilikom, a imam i na samim PCB nekih izmena koje je konstruktor primenio na novijim modelima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Mikorist said:

misliš tvoja tema za nabavku kondova :msn-rofl:

to je za psu za ampove, grdosije :D ...ovo su fensi kondovi. Ima ih svakakvih, razlicito se cuju, a i svugde mogu da se nadju...ne mora da se ceka fabrika da ih napravi :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Srecko said:

Kako uopšte odaberete šta ćete da slušate?

lako: u zavisnosti od konkretne muzike koju bih slušao odaberem medij koji imam, ako nemam ploču ili CD (imam malo CDa), tada posegnem za Tidalom ili Rutrackerom :)

ili se opredelim za medij u skladu sa angažmanom koji mogu da ostvarim

dakle, muzika je u središtu, uređaje slušam samo kad se nešto promeni u sistemu ili na njima - audiofil u meni je na sigurnom putu da potpuno odumre :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, ab said:


Можда пре овај:
CM-2560 150/600:14.5K +8dBV Consumer to Pro


Sent from my iPhone using Tapatalk

koja je ideja da bi to bolje radilo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...