Jump to content

Woland


Woland

Preporučeni Komentari

  • 1 month later...

Juče bio baš lep dan. 

Badnji dan, neradan, a pritom rezervisan za hifi-isanje.

Posle dosta vremena sam čuo Wolandov u postavci sa Sissy/Iron + gramofon + novi DAC... 

Ukratko - odličan, transparentan zvuk, sa dobrom pozicijom instrumenata i odmerenim bassom! Moglo bi se u prevremenu pemziju... 

Rakijica isto bila odlična! 

 

IMG_20200107_180834.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još jedan razlog posete je bila velikodusnost dragog Wolanda da mi ustupi na slušanje svoje čedo BJ2. 

Isto popodne se mrga našla na polici... 

Upaljen, povezan sa preampom balansiranim kabelom i ostavljen pola sata da se krčka. 

Početni utisak je daleko od spektakularnog-slelepljen, spor 2d zvuk koji nije izlazio šire od zvučnika. Daleko od onoga što sam čuo kod Wolanda... 

Amp je ostavljen da se krčka preko noći a jutros prosao kroz niz kombinacija sa 3 para zvučnika koje imam. Utisak je sa svim kutijama bio bolji nego prethodnog dana, ali opet daleko od sjajnog... 

... 

Onda sam povezao DAC direktno na rca ulaz na BJ2. 

Ovo je donelo veliku promenu u zvuku. Konačno se stvorio prostor između instrumenata i zvuk je prodisao. Zvučni potpis/timbar je izuzetno prirodan i neutralan sa vrlo malom dozom zasladjenosti. Ovo je u poređenju sa totalno suvoparnom D klasom koju inače slušam. 

Osnovne razlike u odnosu na icepower sa preampom:

+prirodni timbar 

+veoma fluidni i tačni srednji i visoki

+prijatni vokali

-kontrola u bassu

-širina scene i pozicija instrumenata

 

IMG_20200107_183206.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. ja ti rekoh da je stvar do preampa, pod uslovom da se slaze amp sa zvucnjacima , bez obzira sto si ti navikao na isti

2. vivisecirao si zvuk , a sad reci - ima li tu muzike ? ono - tapa li ti foot , krenes li se smesiti kad slusas? ako toga nema , dzaba vivisekcija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Zen Mod said:

1. ja ti rekoh da je stvar do preampa, pod uslovom da se slaze amp sa zvucnjacima , bez obzira sto si ti navikao na isti

 2. vivisecirao si zvuk , a sad reci - ima li tu muzike ? ono - tapa li ti foot , krenes li se smesiti kad slusas? ako toga nema , dzaba vivisekcija

1. Da - bio si u pravu, preamp-amp se ne vole

2. Foot taping - check, Smile on face - check 

:)

E sad još treba videti da li se i kako miš smeje ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo posle nekih nedelju dana provedenih sa BJ2 u sistemu, definitivno je pala odluka da pravim njega ili SissySit. Planove eventualno može da pomrsi BXA25. 

BJ2 mi je jako dobro legao sa svojim zvukom. Izuzetno neutralan, a u isto vreme precizan i prirodan ton. Dovoljno brz, a bass ide duboko i moćno.

Znam da je najveći mogući kliše reci da SS amp svira kao lampa, ali ovaj to zaista radi... I to jako, jako dobro. 

Ne znam kolika je razlika između poslednje verzije sa Mosfet-ima, ali sam ubedjen da svako ko može da se isprsi za izlazne Jfet sigurno neće zažaliti. Još ako je nova revizija pločica donela još koji procenat u zvuku... Ihaaaaj!!! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta bi sa onim Garardom?

Čini mi se da kada postujete neku sliku (to je postalo bezobrazno retko[emoji4]) uglavnom je na njoj Kuzma, ili grešim?

Naravno da je Kuzma prelep ali onaj Garard je ČUDO. Ne može ga se čovek nagledati.

Lenco L75 pretpostavljam da je još u fazi završavanja plinta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...