Jump to content

Woland


Woland

Preporučeni Komentari

On 10/22/2019 at 8:05 AM, Woland said:

možda će nekom biti od značaja: kutija za stepup je standardna Hammond, plastifikacija (hvala @dj.nik) urađena (odlična) u Galapagosu, za 3.6€ - poslao u petak oni odradili i poslali nazad u utorak.. boja je, bemliga srebrena neka emoji846.png imaju celokupnu RAAL paletu

43c4627b633325ff840504f429664884.jpg

Joj kad ovde neko od gostiju zavrne jedan trafo da pojača :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Nedelja 03.11.2019. 

Beograd - Vrbac - Bač - Vrbas - Beograd.

Woland i njegov audio sistem : o komponentama separatno ima napisano na ovoj temi, o samom razvoju sistema, tako da bih se ovom prilikom osvrnuo na tri albuma koja smo preslušali ovom prilikom u dve seanse ( pre i posle Bača ).

 

1. Brad Mehladu Trio - Blues and Ballads ( Nonesuch Records, 2016 )

A strana preslušavana na Garrard 401( Eci plinth)/SME M2-12R, Ortofon SPU Classic, Nagra VPS Phono. Silk Audio SUT 

B strana preslupavana na Kuzma Stabi S/Kuzma 4 Point/EMT MC zvučnica/Nagra VPS/SUT sa Haufe trafo-ima izvađenim iz EMT STX20 SUT-a koje je Zen ukomponovao u Hammond kutiju ( slika gore )

B1 numera - And I Love Her ( Lennon&MacCartney ) mi je highlight definitivno. :thumbsup:

2. The Modern Jazz Quartet - Django ( Prestige reizdanje 2012/2013 )

Ovde se B strana preslušavala sa Kuzma Stabi S/Kuzima 13.1 ručica/Ortofon Royal N/Tube Phono Allen Wright/Cotter SUT

3. E.S.T. - Live in Hamburg ( ACT 4 x LP , 2013 )

A, B, C, D, E, F, G, H strane preslušavane po principu promene zvučnice/ručice/SUT-ova 

Ovo je bila jedinstvena prilika poslušati TRI vanjserijske, vrhunske MC zvučnice.

Dve iz Ortofon "ergele" - SPU Classic u bakelitnom kućištu ( izuzetna zvučnica i sa ovim akcijskim cenama Ortofona definitivno no brainer za nekoga ko želi da uđe u te SPU vode ), Royal N - moj treći susret sa ovom XO zvučnicom koja ima, nažalost, cenu od koje zastaje dah i EMT MC zvučnicu nove generacije koja je za mene bila otkrovenje. Jedan studijski, precizan, analitičan i verodostojan zvuk, bez ikakvih koloracija u zvučnom spektru. Takođe zvučnica o kojoj treba razmišljati u rangu cene 900-1500 eura, slobodno mogu dodati i par stotina eura više.

 

Amplifikacija poznata i opisana na forumu naširoko - Iron Pre i Sissy SIT - Zen Mod Labs. Ovo je ujedno i bila moj prvi susret sa Sissy SIT-om u ovom sistemu ( onomad smo imali priliku preslušavati DEFiSIT ).

Iron + Sissy - izuzetno tonski balansiran kombo. 

Tannoy 15" u MLTL kabinetima. Ovaj put slušah sa drajverima novije generacije ( nisu bili Monitor Gold ), takođe sa AlNiCo magnetima ( ne znam im brojnu oznaku, ali drajveri iz Arden i Berkeley Tannoy modela ). 

Tonski se razlikuju od Berkeley original kabineta, ali i tu možemo polemisati, jer sam te kabinete slušao sa sasvim drugom amplifikaciom ( 300B SET, pasiva preamp, Thorens TD 126 MKII/Grace 727/Nagaoka MP-110 ). Naravno, sasvim drugačija slušaonica.

Gajtani - neki.

Što se tiče gajtana, videh kako to Kuzma lepo radi na svojim ručicama. 

Zvuk neutralan. Svi detalji, tonske finese prisutne, možete nesmetano pratiti bas deonice, segmentalno komponente drum seta, npr. hi hat ( aka kontračinelu ), timpan, o dobošu ( da li je sa snare-om ili bez) da ne govorim.

Bez jasno definisanog sweet spot-a. Sedeo sam i u "epicentru dešavanja", potom i sa strane, pa tokom druge seanse u trpezariji dok nas je E.S.T zabavljao zvukom iz slušaonice nenametljivo, ali verodostojno, sa svim detaljima koji su potrebni da se dobije zadovoljstvo dobrog emitovanja muzike.

Da se ne ponavljam, audio sistem kod Wolanda je sada praktično Sound Wall, a to je IMO ono pravo, ono kada sebi kažete - nema dalje. :)

Sporadično pratim evoluciju Wolandovog sistema i drago mi je da je praktično zaokružio svoju priču i dobio ono što je želeo.

Foto aparat ostao u rancu. Neka ga.

U prilogu slike sa net-a 3 albuma koja smo slušali.

bh1.jpg

mjq2.jpg

est3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fala Dottore, mi smo se lepo družili kao i uvek, i to je najvažnije :) 

with a little (preskromno :) ) help from my friends, došlo se do sistema kojem je u fokusu muzika, kapiram da je ovo konroverzna izjava, ali Dottore će razumeti :)

za današnje pojmove, to je veoma komplikovan sistem, i arhaičan, sastavljen od mnooogo kutija i kutijica koje sam nekako već pospajao šumom kablova (ko je gledao regletu telefonske centrale, pa blizu je :) ).. na putu signala, kako analognog, tako i digitalnog je značajan broj trafoa i autotrafoa, svakojakih namotaja i namotajčića, tu i tamo bude i poneka laNpa - pravo je čudo kako signal uspeva da pronađe put :D 

nači nije all in one, već all for one :)

msm ćeraćemo se mi još (with a little help from my friends), barem do LR Phono sekcije, sa pešes ulaza, i ko zna još čega u međuvremenu :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nedelja 03.11.2019. 
Beograd - Vrbac - Bač - Vrbas - Beograd.
Woland i njegov audio sistem : o komponentama separatno ima napisano na ovoj temi, o samom razvoju sistema, tako da bih se ovom prilikom osvrnuo na tri albuma koja smo preslušali ovom prilikom u dve seanse ( pre i posle Bača ).
 
1. Brad Mehladu Trio - Blues and Ballads ( Nonesuch Records, 2016 )
A strana preslušavana na Garrard 401( Eci plinth)/SME M2-12R, Ortofon SPU Classic, Nagra VPS Phono. Silk Audio SUT 
B strana preslupavana na Kuzma Stabi S/Kuzma 4 Point/EMT MC zvučnica/Nagra VPS/SUT sa Haufe trafo-ima izvađenim iz EMT STX20 SUT-a koje je Zen ukomponovao u Hammond kutiju ( slika gore )
B1 numera - And I Love Her ( Lennon&MacCartney ) mi je highlight definitivno. :thumbsup:
2. The Modern Jazz Quartet - Django ( Prestige reizdanje 2012/2013 )
Ovde se B strana preslušavala sa Kuzma Stabi S/Kuzima 13.1 ručica/Ortofon Royal N/Tube Phono Allen Wright/Cotter SUT
3. E.S.T. - Live in Hamburg ( ACT 4 x LP , 2013 )
A, B, C, D, E, F, G, H strane preslušavane po principu promene zvučnice/ručice/SUT-ova 
Ovo je bila jedinstvena prilika poslušati TRI vanjserijske, vrhunske MC zvučnice.
Dve iz Ortofon "ergele" - SPU Classic u bakelitnom kućištu ( izuzetna zvučnica i sa ovim akcijskim cenama Ortofona definitivno no brainer za nekoga ko želi da uđe u te SPU vode ), Royal N - moj treći susret sa ovom XO zvučnicom koja ima, nažalost, cenu od koje zastaje dah i EMT MC zvučnicu nove generacije koja je za mene bila otkrovenje. Jedan studijski, precizan, analitičan i verodostojan zvuk, bez ikakvih koloracija u zvučnom spektru. Takođe zvučnica o kojoj treba razmišljati u rangu cene 900-1500 eura, slobodno mogu dodati i par stotina eura više.
 
Amplifikacija poznata i opisana na forumu naširoko - Iron Pre i Sissy SIT - Zen Mod Labs. Ovo je ujedno i bila moj prvi susret sa Sissy SIT-om u ovom sistemu ( onomad smo imali priliku preslušavati DEFiSIT ).
Iron + Sissy - izuzetno tonski balansiran kombo. 
Tannoy 15" u MLTL kabinetima. Ovaj put slušah sa drajverima novije generacije ( nisu bili Monitor Gold ), takođe sa AlNiCo magnetima ( ne znam im brojnu oznaku, ali drajveri iz Arden i Berkeley Tannoy modela ). 
Tonski se razlikuju od Berkeley original kabineta, ali i tu možemo polemisati, jer sam te kabinete slušao sa sasvim drugom amplifikaciom ( 300B SET, pasiva preamp, Thorens TD 126 MKII/Grace 727/Nagaoka MP-110 ). Naravno, sasvim drugačija slušaonica.
Gajtani - neki.
Što se tiče gajtana, videh kako to Kuzma lepo radi na svojim ručicama. 
Zvuk neutralan. Svi detalji, tonske finese prisutne, možete nesmetano pratiti bas deonice, segmentalno komponente drum seta, npr. hi hat ( aka kontračinelu ), timpan, o dobošu ( da li je sa snare-om ili bez) da ne govorim.
Bez jasno definisanog sweet spot-a. Sedeo sam i u "epicentru dešavanja", potom i sa strane, pa tokom druge seanse u trpezariji dok nas je E.S.T zabavljao zvukom iz slušaonice nenametljivo, ali verodostojno, sa svim detaljima koji su potrebni da se dobije zadovoljstvo dobrog emitovanja muzike.
Da se ne ponavljam, audio sistem kod Wolanda je sada praktično Sound Wall, a to je IMO ono pravo, ono kada sebi kažete - nema dalje. [emoji4]
Sporadično pratim evoluciju Wolandovog sistema i drago mi je da je praktično zaokružio svoju priču i dobio ono što je želeo.
Foto aparat ostao u rancu. Neka ga.
U prilogu slike sa net-a 3 albuma koja smo slušali.
bh1.jpg.546af06bfc30c7d4b49e2ee8748bc333.jpg
mjq2.jpg.194f9d7eb68b6c43649a8edeb99d4c1b.jpg
est3.jpg.232d341c1805b37014ea527c045b636d.jpg

Jedan od najlepših postova koje sam procitao.
Doktore, ovo Vam ništa nije trebalo, ubiste me u pojam[emoji4].
Čitajući poslednjih godina belosvetske forume ubedio sam sebe da (za godine) solidno čujem i da je dovoljno to sto će mi se nešto slušno dopasti ili ne.
Nažalost sada vidim da za sve ovo treba “fakultet” [emoji4].
Džaba i trud i rad na sebi kada minuli rad ozbiljnih zaljubljenika (poput Vas, Zena, Wolija ...) ne ostavlja vam nikakvu mogućnost do, da koliko god da ste napredovali, se sramite svog nepoznavanja materije.
Ali čvrst sam ja, nedam se[emoji4].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako nekako treba da izgleda vrh Olimpa...

Odabrane komponente, zvucne po imenu ali ne prezvucne ili prelakirane marketingom, pre svega funkcionalne i kvalitetne a ne primarno pomodne, pa sve to doradjeno usaglaseno i upodobljeno nameni zvuka i medjuinterakciji u radu...

Masala za igracke.

 

P.S>

Mikumu bacena rukavica sto se tice eseja.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, vladd said:

. . . 

P.S>

Mikumu bacena rukavica sto se tice eseja.. :) 

Ke..ash po obicaju . . .  pozdravio te i Mikuum, a i svi napisani eseji ovde na forumu. :D

Koji si ti definitivno freak.

Maltretiras tamo onog "mucenika" @krca44 sa kojekakvim sitnicama, glupostima, umesto da mu se ponudis, da mu na pm pokazes kako to ide, kako bi to moglo . . . ali ne . . . ti si taj shatro "Veliki", expert, kome je bolje da nastavi sa tlapnjama, pridikama, kometarima da to nije vise uopste produktivno. Dominacija u tvom ataru, pa to ti je.

No, trpe te ovde i dalje administratori, moderatorima polako doqrcujes, pa cekam . . . ke vidime dalje dokle ces dobaciti.

Nisam Vanga, tek nisam iz genealoskog stabla Tarabica, ali mogu da ti potpisem da ostajes ovde. Trenutno. Status tvoj - smisli sam. :)

Medjutim, provaljen si . . .  ono, pa definitivno od clanova foruma. B)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Doktor said:

Maltretiras tamo onog "mucenika" @krca44 sa kojekakvim sitnicama, glupostima, umesto da mu se ponudis, da mu na pm pokazes kako to ide, kako bi to moglo . . . ali ne . . . ti si taj shatro "Veliki", expert, kome je bolje da nastavi sa tlapnjama, pridikama, kometarima da to nije vise uopste produktivno. Dominacija u tvom ataru, pa to ti je.

Doktore nemoj tako i ja sam se zalio kad to nisam smeo da radim ( ponudio je lemilicu ja sam odbio )   :D

P.S.   Lep ti je ovaj opis slusanja kod Wolanda a vala i njegov sistem za skidanje kape.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eh , da sam ja neki pravi Admin , sad bi ja u Sin Bin na nedelju dana i Doktora i Vladd-a ; uvek mi je bila izuzetno enigmaticna roditeljska praxa - kad se deca svadjaju - kazna je kolektivna ......

 

tema otvorena , ja iskulirao i nisam nikog binovao 

 

kako cemo dalje , ce vidimo

 

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

eh , da sam ja neki pravi Admin , sad bi ja u Sin Bin na nedelju dana i Doktora i Vladd-a ; uvek mi je bila izuzetno enigmaticna roditeljska praxa - kad se deca svadjaju - kazna je kolektivna ......

tema otvorena , ja iskulirao i nisam nikog binovao

kako cemo dalje , ce vidimo

ZM

nema tvoje duse na ovi svijet :connie_38:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo već kod putovanja i Nelsona Passa, na fejsbuku naleteh na ovaj oglas 

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala-snage/Pass-Labs-XA-100-5-85452179-oglas.htm?filter_id=103594785&fbclid=IwAR1Sty4QEDEeY1ssR8165xqevFw4Lq0acCFSMvf8gzDqwWhsth4mJGHgCy4

Ništa moćnije nisam video, zna li neko nešto o ovoj aždaji?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, dejanco32 said:

Kad smo već kod putovanja i Nelsona Passa, na fejsbuku naleteh na ovaj oglas 

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala-snage/Pass-Labs-XA-100-5-85452179-oglas.htm?filter_id=103594785&fbclid=IwAR1Sty4QEDEeY1ssR8165xqevFw4Lq0acCFSMvf8gzDqwWhsth4mJGHgCy4

Ništa moćnije nisam video, zna li neko nešto o ovoj aždaji?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...