Jump to content

Woland


Woland

Preporučeni Komentari

  • 1 month later...

kurčio sam se Telefunken lampama, što mi ih je skoro poklonio @Zflazar , a on ih dobio od @Zen Mod ECC83 su.. nosio sam ih kod Zena da ih proveri, sve 4 su olične.. uzeh danas nasumično jednu, pa stavih u Nagra Phono, u njega idu po jedna ECC83 i ECC81.. zamenio EH 12AX7 gold pin, Nagra selektovala, štagod to značilo.. 

dakle turio Telefunken lampu i veoma se prijatno iznenadio.. može ovde da se stavi: progledao, pao na dupe, otvorile se čakre i još ponešto iz audiofilskog arsenala, ali dovoljno je reći da phono sada svira primetno bolje, muzikalnije..

naravno, sada sam u problemu - treba mi Telefunkenova ECC 81 :) koji sam je i stavljao, jebomeotac, nije dovoljno što sam hipster, postaću još i tube roller :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

novina, ne baš da je od juče, imam ga duže vreme, ali mi ga sin oslobodio, pa ga priključih na treću ručku - Trafomaticova iteracija FVP5A, dobro ispretresana od kolege[mention=47]Insides[/mention], uz Zenovu asistenciju..

 

veoma interesantan Phono, cevno ispravljanje, 3 × E88CC, nešto malo manji gain od Nagre, ali to nije problem.. uparih ga sa Zen made plisi (bemliga - valjda je taj[emoji3]) step-up povezan kao AVC i uzemljen posebnim kablom do Phono sekcije, i EMT TSD15 zvučnica.. mislim da je prenos 1:10 ili možda i manje.. TSD15 bi mogla i sa 1:7.

 

bez mogućnosti da se igram sa loadingom, ovako as - is svira odlično..

 

kolegion @Simplicius mi dade na slušanje njegove folijske zvučničke kablove, koji pisle 20 godina čučanja u fioci obrisaše pod sa Kimber 4TC - dakle ono što se govori o folijama je tačno

 

d2659cb315d9b3070e415eef825e9b3d.jpg&key=1414f12e246d8364c3c4e025cf1df1f53ed1d707fbcdd0c10258353e7366ae44

 

79d701dbfe5647c5708b4bc601ec984e.jpg&key=89d353835d3d4b5ac9e22d06eb5666e7fe825b984d552aabfd10f15ed604a30c

 

ab0da0cda97f3d0e87b0e3af8348017d.jpg&key=eefc2b6fa1da18238694fe2d0421376605e11c332e94632a0fe2c6a5ddc5ec0c

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Woland said:

^ nisam.. mislim da baš i ne može bez intervencija da se zameni

Tvrde neki da moze, bez obzira na napon grejanja. Izgleda da imam nekoliko PCC88, moram da proverim, pa bi im trebalo naci radno mesto!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Woland said:

bemliga, valjda neko ima iskustva, pa će da odgovori

 

 

Ma može da radi bez problema na 6.3V, za PCC je nominalno 7V grejanje. Radi i ECC88 na  manje od 6v grejanja. Neće se ništa loše desiti. Mnogo je bitnije da budu same lampe u dobrom stanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naci moze , al ja volem da greem P lampe sa LM317 ccs

 

edit ...... sta pricam - volem i E lampe da greem sa LM317 ccs ..... tako da je svejedno kad ja pravim - samo se presteluje za jedno oli drugo

ionako se male lanpe ne menjaju bas svaki cas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li smanjen napon grejanja može da utiče na trajnost cevi, to ne znam.  Znam da E88CC Siemens mogu da rade dugo sa blago umanjenim naponom grejanja, recimo 6V umesto 6,3V, tako je kod mene bilo u Danijelu godinama bez ikakvih problema. To je 5% manje od nominalnog, a za PCC88 bi 6,3V bilo 10% manje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

+/-10% varijacija napona , za naponski definisane grejace , je normalna stvar

PCC88 jeste deklarisana na oko 7V , ali to moze i ne mora biti , jednostavno je 300mA primarna stvar ......... neophodna je provera sta stavljas i gde stavljas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nek proveri napon dal je 6,3 nije mi poznato jel grejanje AC ili DC, pretpostavljam da je DC, u tom slučaju verovatno može malo i da se digne da bude bliže 7V. Mislim ako bude zadovoljan zvukom PCC88.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, NIXIE said:

Da li smanjen napon grejanja može da utiče na trajnost cevi, to ne znam.

Imas o ovome materijal u knjizi Nikole Vukusica.

Meni Sindric rece da u moj phono ne smem stavljati PCC88 umesto ECC88/E88CC poradi razlicitog grejanja i da bi moglo doci do havarije  ( dakle ja sam ovo razumeo da zavisi od aparata do aparata ).

W. izvini za off.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, krca44 said:

Imas o ovome materijal u knjizi Nikole Vukusica.

Meni Sindric rece da u moj phono ne smem stavljati PCC88 umesto ECC88/E88CC poradi razlicitog grejanja i da bi moglo doci do havarije  ( dakle ja sam ovo razumeo da zavisi od aparata do aparata ).

W. izvini za off.

Ma nije off.

Elem, ako ti je grejanje urađeno sa CCS onda je 365mA podešeno za ECC88 previše za PCC88 (300mA). Mora se znati tačno šta je urađeno u svakom konkretnom slučaju, tako da ne bude neko iznenađenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, krca44 said:

Imas o ovome materijal u knjizi Nikole Vukusica.

Meni Sindric rece da u moj phono ne smem stavljati PCC88 umesto ECC88/E88CC poradi razlicitog grejanja i da bi moglo doci do havarije  ( dakle ja sam ovo razumeo da zavisi od aparata do aparata ).

W. izvini za off.

netacno.

sme da se stave PCC88.

bilo grejanje AC ili DC.

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, sax.hifi said:
12 minutes ago, krca44 said:

Meni Sindric rece da u moj phono ne smem stavljati PCC88 umesto ECC88/E88CC poradi razlicitog grejanja i da bi moglo doci do havarije  ( dakle ja sam ovo razumeo da zavisi od aparata do aparata ).

W. izvini za off.

netacno.

sme da se stave PCC88.

Sax tako mi rece u nekom razgovoru prilikom kupovine cevi od njega... i mislim da se to odnosilo samo na njegov aparat a ne na sve... e sad priznajem ne poznajem materiju da bi mogao dalje diskutovati niti znam kako je tacno uradjeno grejanje ( sem onoga sto videh, 4 diode i neki regulator plus otpori i kondovi ).  

Mozda je receno preventivno posto sam menjao cevi da cujem sta mi najbolje radi a da ne pokvarim aparat... postoji mozda i ta mogucnost ... ?

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...