Jump to content

Woland


Woland

Preporučeni Komentari

1 minute ago, Woland said:

Classic ne može na Kuzmu pošto je u bakelitu, ali imam bolji predlog za ferku, ostvariv ako poneseš dve iste ploče, kada budeš dolazio:

Royal vs Royal :)

na istoj phono sekciji, ali jbg, biće različiti stepupi, mada ako se potrudimo, možda i neće :)

. . . . 

 

Pretpostavljao sam. Šteta.

Za dve iste ploče - dogovoreno. To je namanji problem. Msm da ću poneti nekoliko parova LP-a. :BeerMugCheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

glede svih tih gramofona .... koji je bolji ........

bilo koji da imas , dobar si

ako imas dva , jos si i bolji

ako imas 3 , ihaj

A imaš i jednostavnije rešenje ( naravno, to to voli, kome se to sviđa vizuelno ). Jedna baza, a dve, čak i tri gram. ručice okolo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stavljanje dodatne rucke na bilo koju fabricku bazu ima svoje komplikacije - nekome je lakse imati 2 ili vise gramofona

nekome drugome nije problem dodatio rucku ni na fabricku bazu ni na custom bazu

e sad - meni licno je lako i jedno i drugo , ene sto nije lako naci vremena uopste se pozabaviti gramofonom (pitanje izbora , sta li)

na EMT930 je izvanredno lako dodati rucku sa zadnje strane , ima slika na netu surnajs

msm , meni stvarno svejedno - pored EMT930 i jednog Lenca L75 (koje jos uvek imam) , imao sam i 1210 i 1400 i  Garrard 401 i jos par Lencova je protrcalo ...... a o sitnijoj boraniji i ne vodih racuna .....

 

kojem god korektnom gramofonu posvetis malo brige , vratice ti velikim uzivanjem ......  a koji je bolji - neka ostane na akademskom nivou rasprave o licnim preferencama ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Woland said:

pa nije velika šteta, uporedićemo dva Orofon SPU Royala :)

 

msm,tema za tamnu stranu meseca..ashes to ashes,dust to dust...401-ca,SPU negde generacijski/filozofski se slazu (makar SPU bio novije produkcije,vuce neke korene od svojih predaka),nova SME M2 serija ima vise (opet) dodirnih tacaka sa starom SME serijom 3009/3012,no sa ovim magnezijumskim varijantama,po sonicnom pitanju isto..rec sinergija je zabranjeno voce,necem' je pominjati..:cheers:

wrong cartridge.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hajmo i dodatno objasnjenje mog iznetog subjektivnog zapazanja.

Poredjenje je bilo samo gramofonskih baza, na svim gramofonima rucka, glava, SUT i phono preamp je isti.

Rucka je bila Schick od 12", glava Ortofon SPU Gold, SUT Ortofon T3000 i Shishido LCR Phono DIY 

Ne vidim sta je tu neozbiljno.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajde doktore , ko je jos ozbiljan trazio objektivnost ( i objektivne testove) kod gramofona ?

msm, sve se vrti oko hedonizma ...... znam ljude koji su se sa Tosca 20 nauzivali vise nego neki sa postavkama od 20KE

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Zen Mod said:

ajde doktore ,. . .

OK. Povlačim se sa teme. 

21 minutes ago, neskor said:

Jedna rucka, jedna glava

Rucka je dodatno ( eksterno ) stavljena na EMT plinth.

Hvala na odgovoru. Btw, odlične su sve komponente koje si gore naveo. Respect za njih. :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Doktor said:

OK. Povlačim se sa teme. 

......

ne znam sto bi ...... :smesna:

lighten up , lep dan , samo da prodje tmurno prepodne

a popodne sloboda i Vinyl planina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Woland said:

Classic ne može na Kuzmu pošto je u bakelitu, ali imam bolji predlog za ferku, ostvariv ako poneseš dve iste ploče, kada budeš dolazio:

Royal vs Royal :)

na istoj phono sekciji, ali jbg, biće različiti stepupi, mada ako se potrudimo, možda i neće :)

OK, samo nemoj da se biješ NHF :D

 

Razumno !  !   nevezano  , da nebi ispao čudnovata biljka  ,  ?  što je  bitnije  masa ili  zrakič  ?   , po pitanju  Kuzme ? : , ajoj   ma  jebebi se ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, black coffe said:

Razumno !  !   nevezano  , da nebi ispao čudnovata biljka  ,  ?  što je  bitnije  masa ili  zrakič  ?   , po pitanju  Kuzme ? : , ajoj   ma  jebebi se ! 

 Ovde sada zaista imam dilemu o čemu se zapravo radi ?

Dioptrija . . . nedovljno veliki ekran od mob-a + sitni dugmići tastature mob-a, a debeli prsti . . .  etil . . . ili je nešto jače u pitanju ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...