Jump to content

Woland


Woland

Preporučeni Komentari

@black coffe ma i to oko posla, rada, zalaganja je precenjeno: u socijalizmu je rad bio podrazumevajuća kategorija, ispevali mu i pesmu (.. da nam živi rad..), u liberalnoj demokratiji rad je postao fetiš - ono: sledeće godine, u ovo doba bićemo bogati :) pesma je ista, ali grubo remasterovana :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, skrstic said:

Odi kod @dj.nika.

Bio sam ja kod dj. Nik a i cuo njegov OB. Sasvim lepo to zvuci, ali OB bas je OB bas, volite ga ili ne, u stvari zavisi od muzike, za nesto je neprevazidjen, al za neke vrste muzike bas i nije. (Generalno za OB). Open baffle nije ultimativno resenje, zato sto takvo ne postoji, birate ga ako vam se taj "ukus" zvuka svidi, kao vrsta sladoleda :) Zato treba imati po par zvucnika u svakoj sobi. U jednoj OB, u drugoj horne, u trecoj kompresija, a u kuhinji ML TL :). Ali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Vix said:

Bio sam ja kod dj. Nik a i cuo njegov OB. Sasvim lepo to zvuci, ali OB bas je OB bas, volite ga ili ne, u stvari zavisi od muzike, . . . 

Za ljubitelje bass-a, generalno - kompresija je "majka". :)

Msm ono, dzigerica . . .  bubrezi . . . zadnja loza . . . .

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Vix said:

Bio sam ja kod dj. Nik a i cuo njegov OB. Sasvim lepo to zvuci, ali OB bas je OB bas, volite ga ili ne, u stvari zavisi od muzike, za nesto je neprevazidjen, al za neke vrste muzike bas i nije. (Generalno za OB). Open baffle nije ultimativno resenje, zato sto takvo ne postoji, birate ga ako vam se taj "ukus" zvuka svidi, kao vrsta sladoleda :) Zato treba imati po par zvucnika u svakoj sobi. U jednoj OB, u drugoj horne, u trecoj kompresija, a u kuhinji ML TL :). Ali...

Najbolji bas iz OBa sam čuo kod mr. Dj. Nik-a. Možda je problem što su sve ostalo bile Eminance Alfe. PA zvučnici su PA. Kod Nika mislim da nisu PA a imaju gumeno vešanje (nisam pipao ali zakleo bi se da je gumeno) i imaju svoj amp. Da ne zagađujemo više temu Wolanda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prvo bi trebalo razluciti o kojoj verziji OB se radi, da li je sa pasivnom skretnicom ili je aktivno pogonjen sa dodatkom dspa, razlicitim korekcijama itd...

Ovo drugo, aktivni pogon, dsp, korekcije itd mislim da se ne razmatra?

Trebalo bi se ograniciti na OB kao nezavisni pasivni zvucnik - kao i bilo koji drugi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, skrstic said:

Najbolji bas iz OBa sam čuo kod mr. Dj. Nik-a. Možda je problem što su sve ostalo bile Eminance Alfe. PA zvučnici su PA. Kod Nika mislim da nisu PA...

Slazem se 100%. Kaka bih krenuo slujajno da pravim OB od nule, a imao mugucnosti pa da ne stedim i idem na sirotinjske varijante, napravio bih to sto d.Nik ims. Osim basa,pohvalio bih i onaj koaksijalac, jako lepo i neutralno se cuo. 

Mislim da je to to:

http://gr-research.com/v-2.aspx

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Vix said:

Slazem se 100%. Kaka bih krenuo slujajno da pravim OB od nule, a imao mugucnosti pa da ne stedim i idem na sirotinjske varijante, napravio bih to sto d.Nik ims. Osim basa,pohvalio bih i onaj koaksijalac, jako lepo i neutralno se cuo. 

Mislim da je to to:

http://gr-research.com/v-2.aspx

Što ne napraviš ripol sub sa onim 15 icama što imaš, za to na treba puno materijala? Kombinuješ njega sa D klasom i tom aktivnom skretnicom što si pravio, a za ostalo neki od tih širokopojasnih što imaš sa TDA.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Osnovni razlog zbog kojeg sam odustao od OB-je je njihov (nepromenjiv) los polozaj u sobi u stanu u kojem sam sada. Jednostavno su zvucali lose. To se popravljalo kada sam ih odvlacio od zida ako bih kojim slucajem bio "sam u kuci" a to se u praksi retko desava. Znaci, waf i deca, prilagodjavanje okolnostima. Jeste da me kopka kako bi se ripol cuo, ili Nelsonov SLOB (Slot loadad Ob), ali cak i da valja, opet bi morao do zida a malo mi i dosadio taj OB zvuk. Lepo to moze da zvuci ali se ne oseca u bubrezima :D

Mada, prethodno sam bio napravio neki kvazi-U frame, pa cu odneti na doradu, da se napravi zatvorena kutija/sub pa iznad njih, CSS 125fr u zatvorenim kutijama...

IMAG2336-947x1683.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, skrstic said:

PA zvučnici su PA

To lutko! Samo meći etiketu da se lepo vidi ;) 

A šta je sa Paudio (ako se ne varam) koaksijalcem koji kod njega svira? Jel to isto spada u kategoriju PA ili je skrenuo možda u svadbarski razglas? 

9 hours ago, Vix said:

Slazem se 100%

Vid sad ovog izdajnika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, chakija said:

 

Vid sad ovog izdajnika...

Ja pokusavam biti sto vise "open minded" sto bi rekli, u principu pokusavam da ne ogranicim sebe da stvari tipa"to ce dobro svirati zato sto je OB ili A klasa" ili "mali zvucnik ne valja, ili PA driveri ne valjaju, itd" posto sve zavisi od konkretne implementacije. To sto sam cuo kod dj. Nik-a je stvarno dobro sviralo, aili ipak je to OB, A opet kazem da me je onaj koaksijalac prijatno iznenadio, mozda sam i ja zreo za koaksijalac, da ne kazem Tannoy.

Bas juce pricamo sa drugarom, on inace radi kao DJ u slobodno vreme, i kaze mi da nije zadovoljan njegovim kucnom hifom. Ima B&W 601 sa dva subwoofera i neki Denon risiver. Njemu je bitna dinamika zvuka pre svega, ali ne vili "Tipicne PA zvucnike" a ovi FI-Fi su mu nekako slabi, gube se. Pita on mene da li moze da napravi nesto sto bi imalo veliku dinamku zvuka, ali sto bi zvucalo lepo, blize fi-fi ju neko PA. Ja se nesto razmisljam pa mu pokazem Wolandove ML TL sa Tannoyima. 15-ca mu je prevelika, dok bi 12-tica bila ok, ali...drugar ima jos jedan "zahtev" a to je da zvucnik bude u visini usiju, ali maltene u stojecem poloozaju, posto on cesce stoji nego sto sedi, a i vise voli kada mu zvuk dolazi iznad usiju, a ispod ne moze da ga svari, pa mi kaze da bi mu ti ML-TL-ovi ipak bili ispod nivoa usiju. I sad se ja razmisljam, mogao bi se napraviti "Flat ML-TL" na zidu, pa  bi se postavio na zeljenoj visini, ali kad bi ga pravili sa 12-nim tannoyem to bi bilo glomazno i pretesko za neko "kacenje na zid", tako da bas razmisljam sta bi mu mogao preporuciti. Isto tako mi kaze da bi vise voleo "jedan veliki zvucnik koji ce da odradjuje sve" nego sub-sat sistem, sto nas opet dovodi do nekog tannoy ML -TL-a. sad razmisljam da li je moguce napraviti nesto nalik klasicnom TL-u s'tim da bi kutija bila visoka, nema problema, a driver u visini tipa 180-190 cm od poda...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...