Jump to content

Woland


Woland

Preporučeni Komentari

4 hours ago, grau said:

slusaj, u zivot sa jednom zvucnicom su upetljani razni parametri te psiho auditivne jednacine. kada kupis novu zvucnicu, treba ti 50-100-150 sati da to pocne da svira. onda to svira narednih xxx ili xxxx sati ali se posle nekog vremena u zvuk uvlace nesavrsenosti na koje se covek navikne. nekom vuce antiskejting ili lezaj rucke sa luftom, pa se onda gubi tacan balans a mi ne zelimo da prihvatimo ono sto cujemo i onda ubedjujemo mozak da je to bas taj balans kakav treba da bude. onda razni drugi faktori, prljanje igle od stroke u ploci, macor skrecovao plocu dok si isao u wc i slicno, tek krvlju garantujem da u poslednjih par stotina sati zivota igle slusas zvuk koji je distorziran, aljkav ovakav onakav - ali ne u kolicini koja pali crvenu lampicu (i proveru bankarskog salda). to dolazi kasnije kada distorzije postanu upadljive, evo woland pisao gore, distorzija na kraju ploce, to na rucki od 11 ili 14 ili ne znam vec koliko cola ne bi smelo da se pojavi niti tako dramaticno. okreni obrni kada iz takvog stanja memorije posaljes glavu na servis i dobijes dva meseca kasnije nesto sto odjednom svira sve sto moze da svira, mnogima od nas vise ne odgovara da to cuju tako, pogotovo sto su u ovom procesu prilagodjavanja propadanju igle krenuli da stimuju sve sto moze oko gramofona, menjaju kablove, sut, nogice za tehniksa, otezavaju, olaksavaju itd.

eto to bi bilo to po meni. naravno ne odgovara svima da zajebavancija pa je lepse kupiti MM kojim dobijes deo zabave a mozes bez problema usisivacem oko kantilevera, ako ga usisas steta je samo 50 a ne 500 evra.

  

sve tacno, sem mozda zadnjih par reci, npr zamena igle na najboljoj MM Nagaoka je navodno isto 500e. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, grau said:

to dolazi kasnije kada distorzije postanu upadljive, evo woland pisao gore, distorzija na kraju ploce, to na rucki od 11 ili 14 ili ne znam vec koliko cola ne bi smelo da se pojavi niti tako dramaticno

i nije bilo dramatično, ali je bilo veoma primetno, zato što je druga zvučnica na drugoj ručki, na istom gramofonu naprasno radila mnooogo bolje nego inače :) to je prvi signal (možda ih je bilo i ranije ali nisam prepoznao) koji treba ispravno protumačiti.. suština je u direktnom poređenju zvuka - veoma brzo, ko to hoće, može da primeti promene

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, milovan1963 said:

sve tacno, sem mozda zadnjih par reci, npr zamena igle na najboljoj MM Nagaoka je navodno isto 500e. 

ovi sto rade retipovanje MC zvucnica,manje vise za slicne pare rade osvezavanje istih..nemojmo misliti da je MMisanje dzabalesku,i celu pricu svoditi na cenovne razlike..JICO SAS/R high grade profil za V15/V je 467 US,dodaj troskove carinjenja+slanja:

https://www.jico-stylus.com/product_info.php?products_id=1701

Soundsmith Ruby igla za F9 je 500 US :

https://sound-smith.com/parts/grace-f9-replacement-stylus

11 hours ago, Zflazar said:

kod Nagaoke je usisavanje u rangu MC usisavanja :)

"I had an (Nagaoka)MP500 and sold it. It does not rock like an (Shure) M97xE. "..ovo uzeto sa jednog drugog foruma,post od pre par dana... ja imao tu M97-cu dosad 3x,i svaki put sam je prodavao,nema mooda (po meni) za pravi R n R,jer je previse ugladjena :D

EDIT: "I had an MP-110 and it (depressingly) slaughtered my Shure V15MkV for boogie and cutting to the heart & soul of the music. I still miss it for Rock, Indie etc."

kolko ljudi tolko cudi...

:loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Woland said:

bolja je ona o ženama i sisama :svakatidala::)

 

:) ma siroko nam polje svima,sa drugarem smo mi onomad zaciljali MP-500 po principu fifti-fifti da je okrenemo svaki u svom sistemu,i da se nakon toga smislimo sta cemo sa njom..otisle cene u pizdince u medjuvremenu,a i vec tada smo pronalazili tolko kontraverznih komentara za nju,da smo ostali na onoj i tri losa ubise Milosa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zflazar baš to, Zen izšvajsovo :) trebaće mi nekoliko sesija slušanja i podešavanja da namincam pravu vrednost, mada sam već unutar razlike od 1,5K.. barem mi se čini tako :) očin interesno.. ubio me bez metka, sad ću da se igram do besvesti :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...