Jump to content

Quad sistem - 1968 g.


Doktor

Preporučeni Komentari

4 hours ago, vladd said:

Doktore, imas vrhunski evropski komercijalni gramofon. Najkompletniji vrhunski inzenjering.

Zakaci mu neku plocu od granita na zid i preseli ga na tu policu. To je univerzalna preporuka, sta god da se vrti.

I  uzivaj u kubicima ploca :D

Kada te vec posetio deda MraZen :D 

ajd sad , nek se zna - nije MraZen , nego Highwolander

 

sad , dal' je cena Dedamrazovska ne znam , al' znajuci njih - niko niko nije maladeca :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ za sve zainteresovane na ovoj temi :)

 

Imao TD126 MKIII spec. Porodicni komad, kupljen svojevremeno u Kontaktoru u Bgd.

Kupac ujak, koristio brat, nikada nije bio ni priblizno u ovoj prici kao sto je nasa.

Njegov sistem tada : Thorens TD 126/MK III spec. sa njegovom rucicom, Samo Stanton-i i to : 680, 681, te na kraju i 881. Marantz risiver 2252B. Tannoy Oxford dvosistemac.

Na zalost, nije dobro nivelisao policu, kada sam od njega kupio Thorens-a nikako nisam uspevao namestiti na strob-u tacnu brzinu.

Otisao za Kuzma Stabi 2 uz doplatu. 

Da se razumemo, moja penzionerska gramofonska baza je VPI HW-19 MK III ( Thnx to @Eci sto ga je pronasao za mene :worship:).

Eto je kod mene 5-6 god. Sve na mestu. Nikakav kvar. Sto bi @Kuja rekao za njegove SME rucice, VPI je radio kod mene kao workhorse.

Pokusao da ga rasteretim sa Heed Orbit 2 externim PSU, jer sam procitao na jednom UK sajtu da uspesno radi sa VPI HW-19.

Nije bilo tako. Krenuo je da "stuca" sa plocama na 45 obrtaja. Otisao u Pestu na servis direkt u Heed ( sve bilo OK, nista nije bilo u defektu, ali od konstruktora dobijena preporuka da nije tacno da on moze bezbedno da radi sa VPI. @paja959 - :worship: na svim kontaktima i nesebicnim i nadasve korisnim savetima ). Prodat Orbit 2 u roku od 35 min. na HUN forumu. :)

Doslo vreme za pregled/po potrebi servis HW-19. Postavilo se logicno pitanje : a sta raditi dok radovi traju ?

Dodatno, da ne otvaram i ponavljam vec ispricanu pricu o rucicama, komplijansama, glavama . . . 

VPI je otisao na servis. 

Nisam postovao izvesno vreme na temi " Trenutno na gramofonu ". @Woland se nasao da pomogne prijatelju. Doneo forumskom ( a i ne samo forumskom :) ) drugu Thorens/SME bez ikakvih uslova, vremenskih termina, ikakvih obaveza. Prethodno je ovaj gramofonski set odneo na pregled/servis. 

Slike koje ste videli je jedno, a uzivo ovaj primerak TD 126 je kao da je upravo izasao iz vremenske kapsule. Nije da je mint, nego kao da je upravo sisao sa prozivode trake. Nesto neverovatno.

Vratila su se secanja na onaj porodicni komad. SME M2 9 rucica mi je bila totalna nepoznanica. Rekoh sebi, jbte, eto prilike da i to poslusas kod sebe ( cuo sam je na par sati jednom prilikom u Vrbasu ). Citah o njoj i ovakve i onakve komentare. Po principu Heed Orbit 2 PSU ne treba to sve bukvalno shvatati.

U ovih par dana preslusavanja sa Grace F-9/E nema apsolutno nikakvih neuskladjenosti tipa mistrakinga, nestabilnosti.

Meni i definitivno treba jos jedan gramofonski setup. Neko se moze upitati, a zasto ne 2 ili 3 rucice na jednu bazu ?

Pa one od 12 cola ? 

Ne volim to. Sta cu. Jedna baza, jedna rucica i to velicine da se moze poklopac spustiti , znaci 9".

@grau - razgovarali smo, divanili o svemu tome . . . koraci unapred . . . koraci unazad . . .  SME R . . .  SME "banana" . . .  Jelco . . . nastavljamo sledece nedelje (po dogovoru) na ovu temu u nekoj od izbi blizu Kalenica ( jedini uslov sa moje strane za izbor izbe je - dobre pihtije, korektno ukiseljen kiseli kupus, a za zestinu ce da obojica zakeramo ako nije dostojna klope )

@neskor - pozvan si i ti. Ko koga, zasto i zbog cega jede za dorucak od gramofonskih baza, nebitno je apsolutno. :rofl:  Thnx i tebi na savetima.

Za kraj poslednje informacije vezane za ovu pricu - moj primerak Rohmann-a je pregledan u KORATO-u i pri kraju je. :(

Nije mi zao uopste. Slusao sam ga bas mushki, redovno, bez pardona. Na prolece ce ici na svoje izvoriste ( nesto poput lososa ) do Danske na ponovni kompletan remont.

Napravljen je upit za Jelco SA-750 iz jednostavnog razloga sto su ga svi ovde pominjani stavljali kao no brainer soluciju, nesto sto bi moralo svakako biti u najuzem izboru. Malo mi je zao one FR-54 sto mi je onomad @grau nasao na ebay-u u Splitu, ali neka je. :)

Cekam odgovor za Jelco posle nove godine.

Eto, ukratko . . .  nadam se da su sada neke stvari jasnije. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Do danas sam preslusavao Grace F-9/E na M1 slot-u od Disk card Quad 33.

Uhvatim oba manual-a te nadjoh sledece : M1 slot je za Low Output Magnetic 0.5-2.0 mV/Cm/Sec. , a M2 slot je za High Output Magnetic 1.5/6 mV/Cm/Sec.

http://oldradio.tesla.hu/rajzok/erosito/quad33/quad 33 - user manual.pdf

( strana 21 )

Grace F-9/E je High Output MM Phono Cartridge

Specifikacije u pdf-u na strani 3.

Pre nekih 30 min. sam citajuci sve ovo prebacio sa M1 na M2. 

Da li tripujem, tj. opet iz teme o psihoakustici, ali ovo meni sada posle nekih 15-20 min. brzometnog usviravanja korektnije svira ?

Pitanje - elektronski, onako po datim vrednostima iza obe spec., koji bi bio izbor slot-a ? M1 ili M2 ?

 

 

ve_grace_f9.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tautologija : svaka atenuacija degenerise signal

 

hipoteticki , cifre okrugle da se lako prati

signal amplitude 2V ulazi u preamp , tebi treba za trenutno zeljenu glasnocu da posaljes na amp signal od 10V

sam sklop preampa ima pojacanje 20x

da bi dobio 10 V na izlazu , prvo treba da oslabis signal polozajem pota na 0.5V , pa ide u gain stage gde ga pojacava 20x i dobijas na izlazu 10V

 

sad izvedi istu racunicu a da gain stage ima pojacanje 10x , pa skontaj koliko manje moras atenuirati signal pre pojacavanja u gain stage-u

 

jos prostija analogija - sa 5-og sprata treba peske da uzneses dzak cementa na 10-sprat

jbga , zakljucan krak stepenista pa moras malo da se spustis do otkljucanog kraka

 

da ga bem , lakse je da se spustis samo do 4-tog pa sipci na 10-ti , nego da se spustas na prvi pa sipci na deseti

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, Zen Mod said:

tautologija : svaka atenuacija degenerise signal

. . . 

Heh, . . .  neka te. :)

 

Medjutoa, ovo sada "opgorelo", ocigledno da na ovom ( M2 ) slot-u nije nikada ni "kadilo".

Lepo fino radilo na tiho, sprem'o rucak . . .  ruc'o . . .  upravo zaseo . . . turio ni manje, ni vise, Deodato "Kec" album. :worship:

Radi to sada definitivno na ovom M2 podeoku.

Btw, o dzakovima, cementu, spratovima . .  . thnx 4 naravoucenije. 

d1.jpg

d2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Btw, setih se @grau-a i one njegove opaske vezane za UK komade, spec. za Quad firmu.

Pokusacu da ga citiram : " . . . a onda promenis, pustis neki drugi sistem i kao da je neko otvorio prozor . . . provetrio . . ." :D

E pa, upravo tako se dobilo ovim promenom slot-a na Disk Card. 

A da, defintivno se smrklo ovde, te ide " Ostrvska " muzika iskljucivo do kraja vecernje vinil seanse . . . 

sm1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

nači Quad 33 303 57, Thorens, SME, Grace i hiljade ploča.. ej bre - HILJADE :) odokativno, između 5 i 10.. na zidu - polica puna ko oko, a eno ih i na terasi :)
@Doktor bi, čini mi se, i žmureći uspeo da za 15 sekundi pronađe baš onu ploču koju traži.. sa otvorenim očima mu treba 10 sekundi :)

slušasmo muziku, pričasmo potpuno neopterećeni audiofilijom.. sistem i zvuk mi je poznat, ali ipak, ono što je napravilo razliku je Grace MM zvučnica - baš prefinjen komad, bio sam impresioniran..

kao i uvek Doktor je sjajan domaćin, a ni ja nisam loš gost: bez snebivanja i blama sam počistio sve što je turio pred mene :)

hvala Doktore na prijatnom popodnevu [emoji106]

ecec7848f24e09d7e41492b9acaf6510.jpg95cc5dabd4c48d113ae369e79d23b1a3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma tjuner je tek tu da sam svira.

Fascinantna je gorostasna posvecenost muzici i plocama, a sistem je deo Hall of fame istorije hife...pride fetis, ima svoje specijalno mesto u kompletnom utisku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Woland said:

nači Quad 33 303 57, Thorens, SME, Grace i hiljade ploča..

slušasmo muziku, pričasmo potpuno neopterećeni audiofilijom.. sistem i zvuk mi je poznat, ali ipak, ono što je napravilo razliku je Grace MM zvučnica - baš prefinjen komad, bio sam impresioniran..


hvala Doktore na prijatnom popodnevu emoji106.png

 

Bilo mi je iskreno zadovoljstvo ugostiti te.

Drago mi je da ti se Grace F-9/E svidela, iako si iz hard core MC ekipe. :)

Moje MM putovanje još uvek traje, i ostalo je još par zvučnica koje želim imati i preslušati.

V15/III stiže, a Red, Maroon, London, a možda i Gold su još uvek u planovima.

Ima tu još par detalja, komponenata za nabaviti, uklopiti, ugraditi.

Trenutno je na prvom mestu još jedna gramofonska ručica za VPI bazu.

Upravo ovaj naš jučerašnji susret je i bila prilika da se iskristališe, targetira brend, model.

Stay tuned.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...