Jump to content

Quad sistem - 1968 g.


Doktor

Preporučeni Komentari

ma ja volem te zvucnjake s točir ..... dobar taki dobro radi kako god gi turiš

 

nego žabari moraju da zakomplikuju , pa to ti je ..... :P

kad naprave zvučnjak koji radi a nije FiFi , onda ga baš ubodu , pa možemo da se zezamo ...

mislim na ono , da  je Sonus Faber tu (nesrećnim slučajem) ...... ne bi se smejao okolo glave

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, ninja said:

Odlično izgleda! Nego, kako akustika?

Meni super.

Polica od parene bukve, pa nagruvana plocama ( spoljnji zid ). Ranije sam na tapsanje imao onaj odjek, sada nix. ;)

Sutra dolazi i novi tepih, pa ce to dodatno da mu ga dá. Valjda ce ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Kuršum said:

A čemu služi ona ćasa u sredini police? Prilog za nabavku novih se u nju tura ili estetika? :)

Kada je već postavljeno pitanje da i odgovorim :

Ćasa je unikatni ćup. Kupio sam ga početkom 80-tih godina u prodavnici "Amfora" za neku suludu sumu majci za 8. mart ( Bog da joj dušu prosti ).

U to vreme sam profesionalno i aktivno svirao u jednom beogradskom bendu, gde sam finansijski bio u takvom statusu da je ovaj predmet bio po principu money is no object.

Ćup se dugo motao po ćoskovima da bi evo konačno dobio pravo mesto.

Da rezimiram - ovaj ćup u centralnom delu police prvenstveno ima sentimentalnu vrednost, a zatim i estetsku.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja vidim 9 kolona i 6 redova što je 54 box-ova

u svakom ima oko 50 ploča...možda više, ne znam, ali nije svaki pun

no, nema veze, ima puno vinila :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Woland said:

kod mene, a dimenzije boksa su veoma slične, može da stane 70 - 80 vinila u boks

Yeeeeep. :thumbsup:

To sve zavisi od nekoliko stvari.

Debljina spoljnog omota ploce ( pr. tvrd karton, recimo prva US izdanja ).

Box Set-ovi ( kartonske kutije su razlicitih debljina ).

Spoljne plasticne folije ( u tu ih ima raznih ). Nosim se mislju sada kada sam ovo sve napravio da sve te folije poskidam, ali ima nekih starih, skupih, retkih vinila koje te folije suvaju od dodatnih, novih ostecenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Woland said:

a ja planirao da nabavim spoljne folije, ali ništa tim povodom nisam preduzeo :)

. . .

Ono sto znam o tvojoj kolekciji je to da su jedno 90-95% novokupljeni vinili, tj. mint stanje.

Ja njih licno ne bih ubacivao u folije.

Onaj mali broj polovnjaka bih ubacio u spoljasnje folije iz razloga koje sam naveo ( dodatno ostecivanje spoljnog omota ploce ).

E sad, i tu ima ovakvih, onakvih folija. Ove koje ovde prave u Srb mi se nisu dobro pokazale ( klizaju se, izvlace se omoti iz njih kada ih vracas, vadis iz police ).

One koje valjaju sam dobijao uz Windam Hill i NARADA izdanja ( ploce stizale iz Kanade ). Slikam danas kad stignem kuci, pa ih ovde postujem za info.

Sto se tice unutrasnjih omota, na tu smo temu vec meditirali ( pranje, pa menjanje starih, neispitanih pairnih unutrasnjih omota ili plasticnih za nove, proverene ). :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

oni prvi omoti su losi. Ovakve kao na ovim poslednjim fotografijama sam kupovao pre 30 godina u Novom Sadu u nekoj radnji, ne secam se vise gde. i dan danas su kao prvog dana. u Somboru postoji firma koja radi uloske za konditorsku industriju za Srbiju i okolne zemlje. Popravljao sam im nesto i pitao da li bi mogli zavarite omote za ploce. To je bilo pre godinu dana i posle toga se nisam interesovao. Da li je interesantno da proverim ponovo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Impuls said:

oni prvi omoti su losi. Ovakve kao na ovim poslednjim fotografijama sam kupovao pre 30 godina u Novom Sadu u nekoj radnji, ne secam se vise gde. i dan danas su kao prvog dana. u Somboru postoji firma koja radi uloske za konditorsku industriju za Srbiju i okolne zemlje. Popravljao sam im nesto i pitao da li bi mogli zavarite omote za ploce. To je bilo pre godinu dana i posle toga se nisam interesovao. Da li je interesantno da proverim ponovo?

Ovi prvi omoti su vrhunski, IMHO. Tvoje iskustvo apsolutno nije kao i moje. 

Pazario ja te vinile sa sve ovim "gacama" od pobratima, kolege po dirkama, kada kod' je dolazio iz Kanade polse "tezgi", pa pre nego sto je usao u SKC ja pravio "carinu". :)

Evo ih, nepromenjeni, nedeformisani, sluze svojoj svrsi.

No, kako bilo da bilo, hajd' te druge iz NS, raspitaj se, moze neki uzorak, pa ce uzmemo ako je iole kao ovi sa poslednjih mojih photosa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...