Jump to content

Quad sistem - 1968 g.


Doktor

Preporučeni Komentari

32 minutes ago, Zflazar said:

sad slušaš samo QUAD ESL?

Poslednjih par nedelja - DA. :)

Cekalo se citavih godinu dana na reparaciju istih. 

Znas me, moram sve postepeno i komponentu po komponentu ukljucivati i slusajuci donositi zakljucke.

Kao sto sam vec spomenuo, Quad 33 preamp i Quad 303 amp su jos uvek upakovani i cekaju da "iscrpim" preslusavanje sa 211 SET-om, pa ce i oni doci na red.

Magna Ac. FR kutije trenutno odmaraju. Ziveo sam dobrih 6-7 godina sa njima, tacno znam sta da od njih ocekujem i sta dobijam i one ostaju u ovoj mojoj "bulumenti" uredjaja. 

Na svu srecu, supruga me jos trpi, ali ne znam kako ce biti kada na red dodje jos par komponenata koje mi nedostaju. :)

Bice reci i o tome.

 

Nego, kada si me vec pitao da li slusam samo ESL, moram ti reci da se svakim danom iznenadjujem zvukom koji oni emituju, narocito radio programom gde su zivi spikeri. Naravno, pozitivno. 

Takav osecaj u sobi, zadovoljstvo koje osecam je neprocenjivo. Evo, na Bgd 202 trenutno "siba" The Cure . . . . sve na mestu, duvaci, solo trubica, Robertov prepoynatljiv vokal . . . . ma. . . . . . loodnica. :happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, vladd said:

Ne znam kako ce supruga da komentarise, ali je komplet...

. . . 

Ma ove "grejalice" su dobro prosle sasvim. ;)

Bilo malo na pocetku otpora, ali kada su se vratile kompletno reparirane i sa odradjenom drvenarijom i oribanim i "nakix"-anim grill-ovima, spustila je malo loptu.

Najveca frka ce biti za jos jedan gramofon, a vezan za ovaj sistem.

U potrazi sam za ovim, pa da kompletiram '68 liniju. :)

 

J-A-Michell-Hydraulic-Reference-Turntable.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

^

Nije platno, vec grill od aluminijuma. 

To radi "hard-core ekipa" Quad ESL-ovaca. :)

Narocito oni koji "stack"-uju 57-ice. Bolje zvuci, tako bar kazu.

Ovi alu grill-ovi mogu kod nekoga za "zazvone", da prave neku interferencu, da smetaju slusno.

Ne hajem licno za to. Kao sto vec u vise navrata rekoh, idem na "old school vintage" varijantu u full-u.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Doktor said:

^

Nije platno, vec grill od aluminijuma. 

To radi "hard-core ekipa" Quad ESL-ovaca. :)

Narocito oni koji "stack"-uju 57-ice. Bolje zvuci, tako bar kazu.

Ovi alu grill-ovi mogu kod nekoga za "zazvone", da prave neku interferencu, da smetaju slusno.

Ne hajem licno za to. Kao sto vec u vise navrata rekoh, idem na "old school vintage" varijantu u full-u.

 

hint....onako iz miloste.. :)

quad esl 57 2.jpg

esl 57 vintage marantz 6.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
17 minutes ago, Zflazar said:

opabato, Quad jaše again?

Jase, nego sta. Jasta. :)

Jahalo to i u startu, . . . pa bila fina epizoda preslusavanja sa Bent TVC & 211 SET-om.

Fino to, meraklijski, pa mogu slobodno reci i ezotericno, ali . . .  pocetna ideja o full Quad-u je nalagala da se svaka sprava ( ESL 57, Quad 33, Quad 303 ) detaljno pogleda, pregleda, podesi na tacne vrednosti iz manual-a, uredno servisira.

Sada to sve i tako radi : Quad 33 preamp ( njegov Disk card iliti njegova RIAA ), Quad 303 , Quad ESL-57, Ortofon T-3000, VPI HW-19 MK III, Mozart Jelicic 9", Ortofon Rohmann.

Naravno, da ne zaboravim kablove - strujni i interkonekti - oni njegovi pripadajuci sa DIN-DIN, DIN-RCA, zvucnicki kablovi koje sam dobio uz ESL-57 su odradili svoje i baceni su, a trenutno u setup-u rade kablovi koje je radio zaljubljenik u Quad-ove iz Peste ( covek sa "stakovanim" 57-icama ), a metnutne bananice koje Quad preporucuje na krajevima. Pod obavezno onaj kabl za ground sa "krokodilkom" povezan sa SUT-preamp, te nema bruma ni gram'. :)

Trenutno ide testiranje sa :

pl.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, sir Oliver said:

Quad poslat. Teachers se čeka.

^

Dobio si sinoc i zahvalnicu, a i info.

Iskljucivo licna primopredaja uz trenutno otvaranje i neutralisanje. ;)

 

Btw, da pojasnim : radi se o "niskom" combo-u 33 & 303 koji stize u nedelju (drugi par).

Vec je zakazan pregled "na kanalu" za ponedeljak u ordinaciji Gox co. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...