Jump to content

Quad sistem - 1968 g.


Doktor

Preporučeni Komentari


Mladalacka zelja koja je u zrelim godinama postala stvarnost. 

Zahvaljujuci druzini ( Woland, Grozni & Ninja ) pre nesto vise od godinu dana samo bili u gostima kod Sava Velikinca.

Negde u dubini radionice, u cosku su camile ove "lepotice" prekrivene folijom.

Ja sam prosao pored njih, ne videvsi ih, ali ostre oci Ninja-e i Groznog su spazile ovaj izuzuzetno ocuvani par Quad ESL- 57. 

Hvala Savu na ustupanju istih, obzirom da je ozbiljan kolekcionar vintage uredjaja koji su obelezili jednu izuzetno dobru epohu u audio-u.

Reparacija radjena u Soltanus Audio ( Zoltan ) na preporuku ( Dragan iz Lajkovca, Retro iz Cro, potom Mile iz Su ), prethodno objasnjenje o kvalitetu u odnosu na "Gang of Five" ( http://www.quadesl.org/index.php/home/reviews/gang-of-five ) koji su : pod 1 - van Srbije, pod 2 - znacajno skuplji, pod 3 - kvalitet izrade originalnim materijalima i delovima koji ne zaostaje za "petoclanom bandom", naprotiv. 

Trenutno se "pune" 57-ice strujom i laganom muzikom.

Grozni, Paja959 i Ninja su insisitirali da pod obavezno prvo pustim ESL-e sa 211 SET-om i pored moje ideje da od samog starta bude "Full Quad Story".

Prvi sat rada  je u toku  . . . 

 

qq2.jpg

qq3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, Doktor said:


Mladalacka zelja koja je u zrelim godinama postala stvarnost. 

Zahvaljujuci druzini ( Woland, Grozni & Ninja ) pre nesto vise od godinu dana samo bili u gostima kod Sava Velikinca.

Negde u dubini radionice, u cosku su camile ove "lepotice" prekrivene folijom.

Ja sam prosao pored njih, ne videvsi ih, ali ostre oci Ninja-e i Groznog su spazile ovaj izuzuzetno ocuvani par Quad ESL- 57. 

Hvala Savu na ustupanju istih, obzirom da je ozbiljan kolekcionar vintage uredjaja koji su obelezili jednu izuzetno dobru epohu u audio-u.

Reparacija radjena u Soltanus Audio ( Zoltan ) na preporuku ( Dragan iz Lajkovca, Retro iz Cro, potom Mile iz Su ), prethodno objasnjenje o kvalitetu u odnosu na "Gang of Five" ( http://www.quadesl.org/index.php/home/reviews/gang-of-five ) koji su : pod 1 - van Srbije, pod 2 - znacajno skuplji, pod 3 - kvalitet izrade originalnim materijalima i delovima koji ne zaostaje za "petoclanom bandom", naprotiv. 

Trenutno se "pune" 57-ice strujom i laganom muzikom.

Grozni, Paja959 i Ninja su insisitirali da pod obavezno prvo pustim ESL-e sa 211 SET-om i pored moje ideje da od samog starta bude "Full Quad Story".

Prvi sat rada  je u toku  . . . 

 

qq2.jpg

qq3.jpg

kao novi, prava klasika...Znaci, zreo si za pemziju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, Doktor said:


Mladalacka zelja koja je u zrelim godinama postala stvarnost. 

Zahvaljujuci druzini ( Woland, Grozni & Ninja ) pre nesto vise od godinu dana samo bili u gostima kod Sava Velikinca.

Negde u dubini radionice, u cosku su camile ove "lepotice" prekrivene folijom.

Ja sam prosao pored njih, ne videvsi ih, ali ostre oci Ninja-e i Groznog su spazile ovaj izuzuzetno ocuvani par Quad ESL- 57. 

Hvala Savu na ustupanju istih, obzirom da je ozbiljan kolekcionar vintage uredjaja koji su obelezili jednu izuzetno dobru epohu u audio-u.

Reparacija radjena u Soltanus Audio ( Zoltan ) na preporuku ( Dragan iz Lajkovca, Retro iz Cro, potom Mile iz Su ), prethodno objasnjenje o kvalitetu u odnosu na "Gang of Five" ( http://www.quadesl.org/index.php/home/reviews/gang-of-five ) koji su : pod 1 - van Srbije, pod 2 - znacajno skuplji, pod 3 - kvalitet izrade originalnim materijalima i delovima koji ne zaostaje za "petoclanom bandom", naprotiv. 

Trenutno se "pune" 57-ice strujom i laganom muzikom.

Grozni, Paja959 i Ninja su insisitirali da pod obavezno prvo pustim ESL-e sa 211 SET-om i pored moje ideje da od samog starta bude "Full Quad Story".

Prvi sat rada  je u toku  . . . 

 

qq2.jpg

 

vala doco ne zavidim ti na nabavci ... ispunjena mladalačka želja ... što normalno dođe kad tad ... uživaj ... znam kakav je to osjećaj

al što ti zavidim na ovome nemereš ni da pomisliš:( ....

ploce-2.jpg

jedno tisuć komada po slobodnoj procjeni:wub: ... bar par godina da je čovjek miran;) ... mada čisto smljam da ćeš na ovome stati ... dobro si ti inficiran :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, revox said:

. . .

al što ti zavidim na ovome nemereš ni da pomisliš:( ....

 . . . jedno tisuć komada po slobodnoj procjeni ... bar par godina da je čovjek miran:wub:

To je samo jedan od coskova u sobi. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dan za preslusavanje digitalnog sektora. :)

Schubert (11 CD Box Set ) Piano Sonatas & Impromptus & Moments Musicaux. Dosta korektno Brilliant izdanje.

Audial The Model DAC + "Shiga" clone CD transport 

Bent Audio 102M TVC preamp + 211 SET 

Anticables interkonekti. Cardas Twinlink zvucnicki.

s1.jpg

s2.jpg

U startu sam napravio preskok, te krenuo sa omiljnim impromptuima. :)

Posle ide od CD 1 regularno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, ninja said:

Morat ces sad tri dana da ispiras zvucnike od digitalije :)

Definitivno. 

Zato sam i krenuo u nedelju da preslusavam, pa od srede krece "ispiranje".

Nego, dobro ovo radi.

Za ovaj sistem definitivno mesto digitalije ce imati Cambridge Audio CD 3 ( 16x16 oversampling sa Philips 1541, pa x 4 komata ).

Stari "lisac" i "lazov" sto se tice emitovanja digitalije. :)

Druzim se sa njim jos od 1990 god. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, Doktor said:

Njegov autenticni.

Ima i drugih, ali sa ovim su usli u audio istoriju. ;)

grill_small.jpg

Znaaam, bio kod coveka ima dva para.....:rolleyes:

 

Voli covek, kaze to je to, zvuk koji je zapamtio ko klinac, sad mu se ko i tebi ispunila zelja.;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, bata bane said:

Znaaam, bio kod coveka ima dva para.....:rolleyes:

 

Voli covek, kaze to je to, zvuk koji je zapamtio ko klinac, sad mu se ko i tebi ispunila zelja.;)

Who knows ?

Mozda mi je to neki brat blizanac, a da nisam do danas znao za to ? ;)

Salu na stranu, istu "pricu" imamo on i ja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...