Jump to content

Kupujem polovno ili novo DIY pojačalo


peravsp

Preporučeni Komentari

Bilo bi dobro da možeš da čuješ kombinaciju koju je pomenuo Skrstic, tpa 3116 double mono )realnih 60w po kanalu, plus mali 6N1 lampaš-predpojačalo, napajanje može i smps od oko 30Eura, to su sve gotovi moduli, lako moćeš da ih sam povežeš, beš ga to je samo spajanje žica... Ne verujem da ćeš biti nezadovoljan zvukom. Novo je a ne polovno, pomalo diy, i neki iskusni audiofili su bili iznenadjeni kako to lepo svira

Grozni u petak -

Ako je neko tandrkao protiv D klase i prcvoljaka od ampova to sam bio ja.  Poslusao sam Krsticev ampic, i ostao zabezeknut. Il se potrefilo, il ko zna sta bi, al to malo cudo radi ko djavo. teralo i moje kutije sa 2 hektara membrana, sasvim ok.  Jeli to bolje od neke ozbiljne skalamerije u A klasi il nekog SE ....naravno da nije, ali opasno to dobro radi, i opasno se priblizava kvalitetom. Jos kad pogledam koliko utucah para..... lepe su to spravice za nezahtevne i recimo srednje zahtevne korisnike. Ne bih bez slusanja bas tako opljuvao.  -

Poenta je u zadnjoj rečenici... Probaj da čuješ , kod sebe u svom sistemu, pa odluči...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tu je negde i nesporazum, svako tretira drugacije pojam "dobro".

Diy komponente se obicno rade na nekoliko nacina.

Koncepcijski dobro i pristojno skutijano, zatim koncepcijski dobro a samo poklopljeno, ili cak i na dasci, ili nesto na brzinu, od restlova ili rasute furde, onako da se proba, ili samo svrbe prsti....

 

Dobro skutijani krsic se ne pravi, pojedinacna izrada kutije je skupa i neisplatljiva, a da se u nju ubaci neki low level..Samo hardver moze da dobaci 100 evra...

To je tzv konfekcija, tipa dayens, ili polovna industrijska roba..od te polovne, Zen je preporucio nesto stovredi da se poseduje..

 

Tu "ampino" koncepciju imas kod kineza 

http://www.aliexpress.com/w/wholesale-2sa1943-2sc5200-amplifier.html

pa cak i 400W+400W, sa 40-ak $, nedostaje hladnjak, kutija i trafo.....pot i dugme

Sa 100-150VA trafoom,moze da se racuna na 30-50W na 8 oma...

Alps je 10 evra, trafo(100-200VA) od 25-30, hladnjak 20-40, konektori 10-30...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...