Jump to content

JC-80, UGS


shonne

Preporučeni Komentari

  • 3 months later...
On 1/9/2022 at 10:00 PM, shonne said:
In general use 5-6V more DC input than output for good performance, the 20k trimmer is alright for 32V range also. When you first test make sure the dummy load resistors don't consume more than the current limit you decided. Else it will not reach target output in test. Example, if your final real load will be 32V/100mA don't test with less than 390R dummy i.e. 82mA.

CCS target setting is 0.58V/R1=mA or R1=0.58V/mA i.e. when you want 150mA R1=0.58V/0.15A=3.866 (3.9R)
 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Gledam ovaj nelsonov preamp i komponente. 

Regulator...

Kupis jedno 20 vrste komponente u velikim kolicinama i od toga pravis vrhunske uredjaje. Bilo to preamp, amp...sve je slicno. Samo lepo ubaceno. Sjajno 😁

IMG-69ae53dfb1b722e959c42f27ddd589a5-V.thumb.jpg.7be95f746c7e7e7041fd8755d14de6e6.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam, meni je nekako čudno da u današnje vreme proizvođači ne izbacuju i daleko bolje komponente od tih - niži šum, veća brzina, bolje performanse, itd - baš naprotiv  - pre mislim da je kod Neleta, a bogami i dosta drugih konstruktora takvog tipa, zastupljena praksa da se kupe dobr obsolete komponente u ogromnim količinama, tipa for life bukvalno. I onda kada hoćeš i da kopiraš takav uređaj - ne može, nema tih komponenti više prtz ;) 

Nebitno što sigurno ima boljih - zamenskih - vernici će reći da nije to to, original komponenta ipak zvuči bolje, eee...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nele se koristi tome da nema copy. Ako jos ukinu IRFP nema sta vise da se pravi. 

Ono sto je meni bilo interesantno na ovoj slici, vrednosti komponente i tip. Sve je isto, bilo to u preamp, amp...samo su konstrukcije drugacije. Svaka cast. 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

celokupna produkcija PL je dokaz da pored delova mnogo svira i znanje

obaska sto se Firma vodi pamecu

msm, nista drugo nego sto Grunf kaze na majici

 

Nele je stari macak - vrlo dobro zna kako radi advertising i sta je psihologija ciljne grupe kupaca ........ ne bi poverovao do kojih sitnica se to uzima u obzir, da bi na kraju mogao da slozi pricu u kojoj nece nista slagati, nece prodavati mooda za boobrege a imace sta da donese novo da opravda postojanje proizvoda

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Aleks said:

 

Nebitno što sigurno ima boljih - zamenskih - vernici će reći da nije to to, original komponenta ipak zvuči bolje, eee...

Problem je sto te stare komponente sviraju. Nemaju zamene. Toshiba je imala svoj pecat i njihovi mosfetovi se 'otvaraju' na odredjenoj voltazi i zvuce sjajno. Ako pogledas karakteristike mozda neke novije komponente po datasheets deluju bolje ali zvucno ne.

Sam znas da u point 5 koji mosfetovi idu, i tu nema kompromisa. Ti onsemi mosfeti su skoro postali obsolete, a i oni sami ne mogu u point 8, nikako. 

Papa je kupio kamion, i moze mu se. 

Ja sva sreca sto sam nabavio 2 okteta, pa u buducnosti jos mogu da se igram. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

primer - Aleph J - All JFet amplifier

CCS za LTP moze da se izvede i elegantnije i bolje nego  2 ili 3 paralelna 2SK170 koja rade kao CCS

al onda ne bi mogao da napise All JFet Amplifier

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slazem se sa svime.

Ja sam npr do 'juce' bio ubedjen da oni u svojim preampima koriste obicne regulatore, npr tipa 7815 i tako...kada video skoro ovu sliku sa komponentama, mogu da se slozim skroz sa tvojim vidjenjem u prezadnjem postu. Ipak je PL takoreci mozak i nije prevara. 

Godinama smo pravili uredjaje i sa druge strane slusao mnostvo drugih...ono sto sam cuo,...za sad nista nije moglo da nadmasi PL. Zato i odlucio da pravim te uredjaje. Za svoje slusanje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, shonne reče

Problem je sto te stare komponente sviraju. Nemaju zamene.

Ama fizika svira u komponenti a ne logo na njoj. 

 

pre 6 časa, Aleks reče

niži šum, veća brzina, bolje performanse

i to po 10 puta bolje....bukvalno.

primer
844-IRF9610PBF/844-IRF610PBF Vishay/Siliconix su izašli 16-Aug-2021 ispod čekića (četvrta generacija)

2024-03-27_06-07.png

8, 10 i 15 nanosekundi...

Ne isplati se vaditi iz liftova više delove :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, shonne said:

Steta sto jedni kostaju blizu eur komad i cuju se ko tranzistor, dok su drugi u oktetu oko 100 eur 😁

zavisno od kola u kojem su ugradjeni

ako je follower, male su zvucne razlike izmedju IRF i 2SK/J

ako je UGS stage, razlike ima ali zato sto je sa IRF (razlika u Ugs) veci OLG samog UGS stage, samim tim veca kolicina NFB za pretpostavljeni CLG

ako se izvrsi korekcija UGS kola sa par trikova, da OLG sa IRF bude isti kao u slucaju sa 2SK/J, onda i nije neka znacajna razlika ...... postoji ali nije kvalitativna nego se svodi na pitanje ukusa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, shonne said:

Gledam ovaj nelsonov preamp i komponente. 

Regulator...

Kupis jedno 20 vrste komponente u velikim kolicinama i od toga pravis vrhunske uredjaje. Bilo to preamp, amp...sve je slicno. Samo lepo ubaceno. Sjajno 😁

IMG-69ae53dfb1b722e959c42f27ddd589a5-V.thumb.jpg.7be95f746c7e7e7041fd8755d14de6e6.jpg

Meni je kod tog uredjaja interesantno da se koristi `ground plane` PCB, kao da je za neke RF aplikacije . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Zen Mod said:

zavisno od kola u kojem su ugradjeni

ako je follower, male su zvucne razlike izmedju IRF i 2SK/J

ako je UGS stage, razlike ima ali zato sto je sa IRF (razlika u Ugs) veci OLG samog UGS stage, samim tim veca kolicina NFB za pretpostavljeni CLG

ako se izvrsi korekcija UGS kola sa par trikova, da OLG sa IRF bude isti kao u slucaju sa 2SK/J, onda i nije neka znacajna razlika ...... postoji ali nije kvalitativna nego se svodi na pitanje ukusa

Ma znam da je Mikin follower vec pricali. Zmicek mu u dzep za bolje komponente 😁

Definitivno se toshiba i onsemi uklapaju u tu pricu sa drugim radnim tackama i njihovim otvaranjem. Nisam video za sad da je neko radio sa IRF. Verovatno je stvar ukusa. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, BANAT reče

Meni je kod tog uredjaja interesantno da se koristi `ground plane` PCB, kao da je za neke RF aplikacije . 

 

Sve što je projektovao Wayne Colburn izgleda tako. Čak i pojačalo za slušalice. 

Baš sam razmišljao šta će mu tolika površina :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko

taj Wayne C. je to uradio tako radi dobijanja efikasnog elektrostastickog oklopa , ali se na slici ne vidi kako je stampa napravljena sa donje strane , kod RF -PCB se obavezno radi da i sa donje strane postoji `ground-plane ` bakrena povrsina , koja je na svakih oko 10-15mm galvanski spojena linkom sa gornjom `ground-plane` bakrenom povsinom , sad kako se tu radi o audio uredjaju verovatno da dupli `ground-plane` PCB nije ni potreban .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...