Jump to content
shonne

JC-80, UGS

Recommended Posts

veci OLG ne mora da znaci nista bolje ......... samo smanjuje marginu stabilnosti sklopa

probano je svasta u Bundevi ......... 2SK170BL, 2SK369BL, BF862 ......

razlike su ....... pa bem ga ko ih cuje

kada se radi o sklopovima gde je signal reda velicine linijskog ( a ne phono) , J309 i J271 su dostojan ekvivalent Toshibama , jos narosito kad su biasovani CCS-om , pa vrednost source otpora ne utice na pojacanje/parametre u konstrukciji , kao sto bi bio slucaj da je JFet u autobias rezimu

UGS_V3a.gif

Duzan sam bio da izbacim semu preampa koji me interesuje.

Imam nekoliko pitanja ako neko moze da mi odgovori. Na velikom DIY za pot kazu da se stavlja 50K na ulaz ili 10K na izlaz. Sta je pametnije da izaberem, ili uopste nije bitno na kojoj poziciji ide?

Na nasem forumu Sipi je nekad pisao da umesto ZTX450/550 moze da se stavi BC550c/560c...nikada nisam imao dodir sa ZTX...da ih jurim ili da stavljam zamenu, mozda se nesto bolje cuje? :D

Cheff  je na svom serveru izbacio pdf izgled plocice. Mozda neko od hrckova sacuvao da mi prosledi? Imam slikane plocice ali bi lakse doslo da precrtam iz pdf :)

-pot uvek na ulaz , sem kad je sklop namerno konstruisan da (niskoomski) pot ide na zilaz , sto ovde nije slucaj ; 25K log recimo

BC umesto ZTX , ovde zamena kao saka na oko , sto ce reci - taman

hrcak vidi za pdf veceras

eve, uskoro ce bude uplodan , https://dl.dropboxusercontent.com/u/20665608/For DiyAudio.rs/preamp_ugs.rar

rar od 80-ak MB

sutra cu ga obrisati

napomena : obrati paznju na razlicite pinout-e ZTX i BC

verovatno i znas , ali od viska glava ne boli

lelele...ovo je sve. Sve sto su francuzi radili All inclusive...onaj spejs satl. Koliko vidim u rar ima izgled plocice, kontrola, displej, in/out, soft... da se crta i crta...hm.

A ja mislio kao dzudza da stavim jedan 4 gang Alps, daljinskom kontrolom i zavrsim posao, sa jednim ulazom i izlazom. Sad si me bacio u ocaj.

Hvala Zen, imas pivo. Sto se mene tice ja skinuo.

nisam zagledao odavno ali mislim da imas i gerbere

edit: zagledao sam sad - imas gerbere  bar za UGS i napajanje, zip u pcb folderu

ja se prvo zaleteo za UGS da li ima i sta...malo listao video pdf-e i za druge stvari pa pomislio bice crtanja. Kada se pazljivo zagleda, u folder "Atours" ima gerbera i za druge stvari, plus soft za ATMega-u...

koliko je bitno staviti hladnjak na UGS modul, da li offset bas toliko varira bez njega?

generalno,UGS je dosta stabilan (mislim i na oriinalni i Chef-ov , sa current mirrors) , pod uslovom da je kuciste zatvoreno - tj. nema promaje kroz njega

hladnjak ces tesko da napravis bas tako - posle promene na pojedinacne JFete (umesto duplih ) i stavljanje BC umesto ztx

no , kako rekoh , nije to pod muss

citas mi misli. Zato i pitao. "originalni" jfets i ztx imaju kucista koja su bas idealna za ono sto su radili.

Modules1.jpg

proba se bez, ako bude bilo potrebe se pravi neka ikebana...