Jump to content

JC-80, UGS


shonne

Preporučeni Komentari

moram da pocnem ko Mikum da hvalim ovo...ne skida mi se osmeh sa lica :).   Bice interesantno, sad uporediti ovo sa original pass preamp.

ova prica sa dc biased caps-om, elektrolitom...sa few 100mV offset-om je pun pogodak. Elna silmic svira kao Duelund... :D :P

ko nije upoznat, evo jos jednom dokument za citanje :D

Bateman EW 01 2003 mar2003 10 to 100uF caps and 100 Hz measurements_0.pdf

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 1 month later...

svak radi ono sto zna

evidentno logicari oce da imaju dobar preamp

onda uzmu sto ne znaju, a preinzenjerisu sto znaju

al neka, bitno da su srecni - sebi prave kako im se pravi

ja, sto mi ni stap ne treba kao daljinac, nisam merodavan :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Zen Mod said:

svak radi ono sto zna

evidentno logicari oce da imaju dobar preamp

onda uzmu sto ne znaju, a preinzenjerisu sto znaju

al neka, bitno da su srecni - sebi prave kako im se pravi

ja, sto mi ni stap ne treba kao daljinac, nisam merodavan :)

Jedina dobrobit u ovoj verziji u odnosu na realy atten je Muse chip koji ima manja izoblicenja. Vredi da se proba i meri. Igramo se malo. 

I naravno, redosled kriticnih stavki. Ovde ce da se ubaci atten-gain-buffer. Niko nije razmisljao o tome. 

Sto se tice daljinca, sobe su vrlo male tako da jos uvek se radi klececi i sas noge preko encoder 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neces cuti razliku izmedju korektnog relejnog i Muse, ako je sve ostalo isto

ja sam potrosio nedelju dana  vremena, da bih to na kraju ustanovio

sa druge strane, postoje trikovi implementacije .......... koje evidentno prepoznaje malo njih - msm prvenstveno na relejni atenuator

no, ne moram ja bas za svaku sitnicu da se mecem ....... a tebi nece ni koristiti jer radis sa Muse

 

opet, bitna je zabava, to sto rekoh je cisto sa teh. strane .... a znamo da se ne bavimo ovim samo zbog tehnike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Zen Mod said:

neces cuti razliku izmedju korektnog relejnog i Muse, ako je sve ostalo isto

ja sam potrosio nedelju dana  vremena, da bih to na kraju ustanovio

sa druge strane, postoje trikovi implementacije .......... koje evidentno prepoznaje malo njih - msm prvenstveno na relejni atenuator

no, ne moram ja bas za svaku sitnicu da se mecem ....... a tebi nece ni koristiti jer radis sa Muse

 

opet, bitna je zabava, to sto rekoh je cisto sa teh. strane .... a znamo da se ne bavimo ovim samo zbog tehnike

Jedina stvar koja kod mog finisiranog relejnog preampa nervira su klikovi na neke deonice. Sa ostalo sam prezadovoljan kao sto rekoh u predjasnjim postovima...postoji soft za delay ali to jos uvek nisam seo da istrazim u detalje. 

Ono sto mi je mnogo bitno kod ove nove verzije jeste uticaj i polozaj delova kao sto sam napisao, koliko uticaj imaju. Jer ako mi DAC daje full swing od nekoliko V na ulaz u gain koliko mogu da sa tim poremetim ravnotezu svega ostalog. 

Bice merenja za to sto mene interesuje. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

klikovi su od koda

srecom mene Vinko naucio kako i gde, jer ja sam vec znao iz mehanicke verzije IPumpkina da mora make-before-break

detalji su najvazniji, cudom , ne overall concept

sto rece Vinko - ako to nije sve ispeglano, dzaba trud, bolje da nista nisi radio

dakle samo sredi delays za otpustanje prethodnog relea i najo puc

takodje obrati paznjui na Vpp signala, ne znam na kom nivou Muse pobudali

davno je bilo kad sam se igrao sa tim

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Zen Mod said:

klikovi su od koda

srecom mene Vinko naucio kako i gde, jer ja sam vec znao iz mehanicke verzije IPumpkina da mora make-before-break

detalji su najvazniji, cudom , ne overall concept

sto rece Vinko - ako to nije sve ispeglano, dzaba trud, bolje da nista nisi radio

dakle samo sredi delays za otpustanje prethodnog relea i najo puc

takodje obrati paznjui na Vpp signala, ne znam na kom nivou Muse pobudali

davno je bilo kad sam se igrao sa tim

 

 

 

 

Ne javlja se u celom opsegu prekidanja releja. Mozda samo na 3 mesta kada vrse veci prelazi. To pucketanje izmedju nema, ali opet to pomalo iritira.

Postoji u soft opcije za to sredjivanje, ali za sad nisam sam nesto pokusao osim onog sta su drugi radili. Cini mi se da ti veci prelazi najverovatnije nece moci da se rese. 🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Nesic said:

Moćiće, samo treba uskladiti i vremena okidanja. Ja sam se borio s tim neko vreme i sad je sve OK, čak se i na sluškama ne čuje.

à Mbb turn Off delay (Play on the switching time of the volume relays, and minimize clocks at the volume setting).

 

à Mbb turn On time (The volume relays are activated one after the other, with an adjustable time interval. It allows to refine the previous setting if necessary.)

Te dve opcije imam...igracu se jedan dan. Za sad mi sve nesto drugo zaokupira vreme. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...