Jump to content

JC-80, UGS


shonne

Preporučeni Komentari

Curl preamp JC-80

 

http://www.diyaudio.com/forums/analog-line-level/206797-jc-80-ebay-pcbs-power-train-16.html

 

UGS preamp

 

http://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/86300-ugs-adventures.html

 

Je li neko imao prilike da cuje? Neka iskustva, saznanja bi mi dobro dosla.

 

Hocu drugi sistem da mi bude full balansiran, znam koje pojacalo, DAC, ali se dvoumim da li u buducnosti da radim neki preamp.

 

Mozda nesto trece, da je isto balansirano a dobro :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam sta te interesuje

 

mislim , ja se valjam u tom blatu toliko dugo , tako da ne znam sta bi sad tu valjalo pricati

 

sem toga , malo sam biased** , s obzirom na to da sam imao prilike da slusam i Pumpkin i UGS bazirane preampe i ampove kao i JC-80 iteracije

 

nemam pojma , hvalospeve mozes da nadjes na sve strane .........  a tvoje je za cega ces da se odlucis

 

 

osnovnu dilemu si resio - SE ili ballanced ........

 

naravno , podrazumeva se da pozitivne stvari koje se dobijaju balansiranom konstrukcijom isterujes do kraja samo ako je ceo lanac u potpunosti balansiran - od izvora (vise od dva puuuuticaaaa!! ) , preko preampa , pa do pojacala ........

 

koji god od gore  navedenih da izaberes , neces pogresiti

 

** licno mislim da Pumpkin spaja najbolje od dva pristupa , dobijas sve prednosti full balanced , a jos uvek ostaje dovoljno flavor-a od SE , sto ce reci THD spectra koja ipak malo vise prija tj. manje klinicka slika ; sem toga , nijedan od navedenih projekata nema tako razradjen PSU

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene mi pumpkin liči kao mnogo lepo pretpojačalo, al onaj shunty, mogao si još malo da ga zakomplikuješ, jbg :D

Jel može u bundevin ulaz BF862, bez da se nešto mnogo menja?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a sto bi trazio u bundevu nesto bolje od J309 ?

 

Shunty uopste nije komplikovan - ispravljac , serijski prereg , CCS , shunt reg

 

i onda to u ogledalo

 

imaju negde u kompu i merenja sto Shuntija sto Pumpkina  , no kome je do toga ........

 

sam Pumpkin ima svega dva aktivna elementa po strani - jedan Jfet i jedan mosfet

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

veci OLG ne mora da znaci nista bolje ......... samo smanjuje marginu stabilnosti sklopa

 

probano je svasta u Bundevi ......... 2SK170BL, 2SK369BL, BF862 ......

 

razlike su ....... pa bem ga ko ih cuje

 

kada se radi o sklopovima gde je signal reda velicine linijskog ( a ne phono) , J309 i J271 su dostojan ekvivalent Toshibama , jos narosito kad su biasovani CCS-om , pa vrednost source otpora ne utice na pojacanje/parametre u konstrukciji , kao sto bi bio slucaj da je JFet u autobias rezimu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

UGS_V3a.gif

Duzan sam bio da izbacim semu preampa koji me interesuje.

Imam nekoliko pitanja ako neko moze da mi odgovori. Na velikom DIY za pot kazu da se stavlja 50K na ulaz ili 10K na izlaz. Sta je pametnije da izaberem, ili uopste nije bitno na kojoj poziciji ide?

Na nasem forumu Sipi je nekad pisao da umesto ZTX450/550 moze da se stavi BC550c/560c...nikada nisam imao dodir sa ZTX...da ih jurim ili da stavljam zamenu, mozda se nesto bolje cuje? :D

Cheff  je na svom serveru izbacio pdf izgled plocice. Mozda neko od hrckova sacuvao da mi prosledi? Imam slikane plocice ali bi lakse doslo da precrtam iz pdf :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

-pot uvek na ulaz , sem kad je sklop namerno konstruisan da (niskoomski) pot ide na zilaz , sto ovde nije slucaj ; 25K log recimo

BC umesto ZTX , ovde zamena kao saka na oko , sto ce reci - taman

hrcak vidi za pdf veceras

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eve, uskoro ce bude uplodan , https://dl.dropboxusercontent.com/u/20665608/For DiyAudio.rs/preamp_ugs.rar

 

rar od 80-ak MB

 

sutra cu ga obrisati

 

napomena : obrati paznju na razlicite pinout-e ZTX i BC

verovatno i znas , ali od viska glava ne boli

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lelele...ovo je sve. Sve sto su francuzi radili All inclusive...onaj spejs satl. Koliko vidim u rar ima izgled plocice, kontrola, displej, in/out, soft... da se crta i crta...hm.

A ja mislio kao dzudza da stavim jedan 4 gang Alps, daljinskom kontrolom i zavrsim posao, sa jednim ulazom i izlazom. Sad si me bacio u ocaj.

Hvala Zen, imas pivo. Sto se mene tice ja skinuo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja se prvo zaleteo za UGS da li ima i sta...malo listao video pdf-e i za druge stvari pa pomislio bice crtanja. Kada se pazljivo zagleda, u folder "Atours" ima gerbera i za druge stvari, plus soft za ATMega-u...

koliko je bitno staviti hladnjak na UGS modul, da li offset bas toliko varira bez njega?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

generalno,UGS je dosta stabilan (mislim i na oriinalni i Chef-ov , sa current mirrors) , pod uslovom da je kuciste zatvoreno - tj. nema promaje kroz njega

hladnjak ces tesko da napravis bas tako - posle promene na pojedinacne JFete (umesto duplih ) i stavljanje BC umesto ztx

 

no , kako rekoh , nije to pod muss

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...