Jump to content

MQA novi hi res format


kurgan999

Preporučeni Komentari

Pročitao sam i sam članak na tu temu neki dan. Nemam mišljenja dok se stvar ne zavrti ine postane dostupnija masama. Taman da je najbolji format na svijetu, ako nema dovoljan izbor glazbe na njemu i ako ga nemamo na čemu reproducirati onda nama i ne vrijedi puno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Nije problem napraviti novi format i da on bude bolji od prethodnog, vec je problem da se masovno prihvati. Malo ljudi zeli da nesto menja, jer i sa postojecim je zadovoljan. Poseban problem, sto se muzike-glazbe tice je sto nazalost umire kreativnost i nema novih ideja. Mozemo imati najbolji format, ali sta sa tim. Zar da se iznova i iznova prave nekakvi remasteri i tako u nedogled. Nostalgican sam za vremenima gramofonskih ploca i analognog snimanja. Da li ljudi drugacije cuju nego nekada ili su im prioriteti drugaciji, ali moderna produkcija, em sto je manje-vise nesto vec slusano, em je ocajno isproducirano i snimljeno. Za referentne snimke proglasavaju nesto sto se kosi sa prirodnoscu zvuka. Da li danasnji ton-majstori idu u koncertne dvorane i da li se trude da verno snime zvuk ili su neka vrsta menadzera, kojima je cilj da naprave proizvod za potrosacko drustvo? Plasim se da je ovo drugo i ne vidim da ce se u skorije vreme nesto promeniti. Cemu onda novi format?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li danasnji ton-majstori idu u koncertne dvorane i da li se trude da verno snime zvuk


To možda otvara novu temu.
Nemam puno toga za reći i i nisam siguran je li slijedeće točno:
Imam dojam da se produkcija radi tako da zvuči prihvatljivo dobro na telefonskim slušalicama, u automobilu ili na kućnom boom boxu odnosno 2.1 PC konfiguraciji.
Produkcije za hifiste su relativno rijetke, a ni to ne treba čuditi. Mi smo posljednji mohikanci. Ima nas šaka jada u odnosu na ciljanu grupu potrošača i nismo dovoljno ekonomski bitni da se masovna produkcija zamara našim mišljenjem.
Mi smo čudaci, ljepšim riječima - marginalna supkultura koja je iako benigna, zapravo predmet sprdanja među "normalnim" svijetom.....jbt pa mi čujemo distorziju kad se elektron očeše o izolator. 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...