Jump to content

P: Super Linear Cathode Follower


Nesic

Preporučeni Komentari

Kao klasični cijevni preamp sa niskom izlaznom impedancijom samo što nema pojačanje.

 

Ako koristiš CD i imaš pojačalo čiji je gain veći od 26dB uglavnom nikada nemaš potrebu za dodatnim pojačanjem iz pretpojačala pa je u tom slučaju ovo pametnije rješenje. (najaudiofilskije ;))

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbga ninja - izgleda te krece udarati prolece u glavu , vec razmisljavas i sanjas vetar u kosi i brkovima :rofl:

 

pa ne postizavas da se setis ni onoga sto znas

 

to mu dodje ono poznato kao "pasivni preamp" , al napravljeno posteno , jer se posle pota stavi buffer stage koji nema pojacanje ali transformise impedansu

 

tako da pot vidi visoku impedansu (lako mu lelemudu) a prema ampu je niska izlazna impedansa , tako da ne dolazi do gubitka  dinamike

 

podatak je da u najnezgodnijem polozaju pot od ,recimo , 10K ima izlaznu impedansu od 2k5 , sto je malo mnogo

 

ko vrabac da upravlja FAP-om

 

 e tu mu onda turis buffer , pa ispadne kao u crtacu , kad mali macak diriguje a veliki odradjuje

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još je to u pola stvarne cijene.

 

70% ovih HI-END proizvođača nebi uopće znalo kako napraviti ovakav binarni attenuator, a da na displeju nešto piše vidjeli samo u filmovima :)

 

Nema sanse :) ... ne smije nista kostati preko kikiriki cijene  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zainteresovan sam gosn Nesicu za Vas izuzetan uradak. Da li je moguce slusanje u mojim uslovima?

 

Naravno. Kontaktiraću Vas preko poruka za dalji dogovor. Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel postoji negde building thread ovde, ili je to pincov na hrvatskom DIY forumu?

 

mislim, lepse si ga skockao od pincovog, nema greske, samo niste morali tu jednu cevuljagu da provlacite napolje kad se vec ionako ne greje previse:)

 

na temi o SLCF bilo je reci o cevnom ispravljanju, koliko vidim od toga se odustalo....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema buiding thread, ja san se žurija tada da ga dovršin do triode festivala u Šibeniku, mislija san i pojačalo, al bilo je knap sa vrimenon, i ima san probleme sa njime, gura san oba paralelno. Kutija je malo drugćija, a zapravo je sve slićno, meni se više svidija retro dizajn, lampa da se malo vidi i drvo sastrane, a naprid je alu ploča dok je Boban koristija pleksi. Lampa nije vanka radi grijanja, nego efekta, štaće ti lampa ako se nevidi :)

Neke bi stvari danas drugćije rješija, unutra svakako, možda i oko dizajna, najbitnije je da radi dobro. Ista je i cijev koja je prva ubodena, ne zamaran se oko toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...