Jump to content

Domaći proizvođači i tjuneri


dvv

Preporučeni Komentari

Ma kave provere tim simulatorima, spice i bakracima, - nista to nije tacno...  :whistle2:

 

Istina, mada san se iznenadija kolko je sim dobar, kad se napravi konačni sklop. Prošli smo 300 verzija na radnome stolu, dok se nije iskristalizirala konačna verzija, dok sve nije  silo baš onako kako smo očekivali.  Sim je samo da smjernice....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno, sim daje samo smernice, a na stolu komponente krecu da vode svoju politiku i da dokazuju kako im je model nekompletan. :)

 

Kada bi sve radilo kao na papiru, ili na ekranu, ihaj..ne bi bilo zabave. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Karanova ciljna grupa nije gologuzija i diy-eri nego imaoci novaca koji hoće/mogu da plate i dobru završnu obradu a on čovek neće sebi da dozvoli kiks kad je već napravio ime.

Izvozi opremu na zapad i daleki istok i zadovoljno trlja ruke. Da je više takvih u ovom Srbistanu... ...ako mogu italijani i švajcarci da prave skupu i luksuznu robu, može i neko odavde.

 

Ja mu svakako nisam mušterija ali očigledno nešto radi kako treba. Po meni za primer kako se radi posao.

Tačno tako, po sred srede. Vreme i moda su takvi da se High End danas ponajviše diferencira po tome ko koristi moćnije CNC mašine pa njegoca kutija može da podrži više kila aluminijuma nego drugi. Uskoro će i oni kao i Ortofon, pojačavač u verziji "Blue" nravno eloksiran u plavo, a jeftiniji model u "Red" varijanbti, eloksiran u crveno, da svi odmah mogu da vide da beg nije cicija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve perfekat.

 

Čast izuzecima ali trenutno ovde uglavnom bofl. Na moju veliku žalost.

Slažem se. Poslednji put kada sam kupovao dve table podgoričkog aluminijuma, između dve čiste i ispravne je bilo 6 feleričnih, sa velikim masnim crnim flekama po njima, i to povećim. Time se nakon odsecanja toga cena aluminijuma bar duplira ako ne i više. A tebi kao kupcu pripada čast da podržavaš još jedan beskrajno gladan državni projekat i naravno da bofl dovedeš na minimalni nivo nazovi kvaliteta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izmedju 4 evra po kili i 15 evra, ima dovoljno prostora i za nesto otpada(koji se reciklira). Nisam imao problem sa Nisalovim aluminijumom, istina nisam ni kupovao velike kolicine.

 

Kod Astaca je moguce i secenje, pa ne treba kamion za dostavu.

 

Za kutiju pojacala je poprilicno nepotreban cnc. Mislim, moze i da se rezbari, da se radi duborez i inkrustracije, ali to nije sustina. 

 

Uostalom, lako je moguce raditi odlivke aluminijuma, nakon eloksaze se ne vidi razlika.

 

To je biznis, 10% razvoji 90% marketing. Neki su se malo vise potrudili u onih 10%, a neki ne..

Tako da ne vidim sta bi tu diy zajednica imala kao obavezu da "pomaze".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uostalom, lako je moguce raditi odlivke aluminijuma, nakon eloksaze se ne vidi razlika.

 

Burazeru zla rabota. Ne zelis da znas kolko bi te kostalo. Ja probo. Radim sa Sevojnom, nije mi se svidela cifra, uz sve ljude koje poznajem, Hteo sam da iz bloka aluminijuma na CNC-u odradim kutiju F3  iz jednog dela. Odustao....zbog 90% marketinga naravno  :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Za kutiju pojacala je poprilicno nepotreban cnc. Mislim, moze i da se rezbari, da se radi duborez i inkrustracije, ali to nije sustina. 

 

 

Prave ljudi kutije pa ko hoce racionalno, uglavi uredjaj u neki od njihovih modela

 

http://www.petmk.co.rs/proizvodi.php

 

al vidi ovo kako je luuuuudo,........

 

http://www.stereophile.com/content/ayre-kx-r-line-preamplifier-page-2#GFXZ2VTojH6G3vaK.97

http://www.stereophile.com/content/ayre-mx-r-monoblock-power-amplifier-page-2#2vhGzsVVErmCUSt2.97

http://www.stereophile.com/content/carved-solid-ayres-mx-r#lewB3dmYSvargDVz.97

http://www.theaudiobeat.com/ces2014/ces2014_ayre.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam za 5MK jos od nastanka. Popunim ja mesecno koju kutiju, nazalost ne za audio.

 

Odlicno izgledaju ove kutije, naravno, za njih je lakse raditi cnc, naravno pokupiti spon i uzeti nazad jedno 100 evra :)

 

To moze lepo da se odradi slojevito, pa da se blokovi zasrafe.

 

Ali je malkice nepotrebno, to se radi kada su u kombinaciji precizna kretanja, motori, blokovi i sl, uz elektroniku, ali za pojacalom gde su potenciometri jedino kretanje...nesto sto stalno radi i zahteva trajnu preciznost medjusklopova

 

Mada je dobra ideja za neki modularni sistem, da se odradi mreza i ispravljac, da se odradi blok za potove, posebno za prikljucke, i ostaje modul pojacala sa hladnjacima..

Interesantno.

 

I ako bi se prodavalo za nekoliko hiljada, onda je i opravdano ponuditi ovakvo nesto..da bar ima vidljivu egzotiku...

 

A ne krivu stampu na 4 nosaca :)

 

Lepo je to, ali mene vise zanima sam rad pojacala

 

P.S.

Na poslu imam Inolas-ov laser, ovako uradjen, ali tu je optika, sateri, prizme..sve mora da je precizno u osi...

kopati ovo za trafo...ali preterivanje nije zabranjeno :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pinco i ja radimo na jednom integrisanom pojačavaču koji će uskoro uzdrmati naše tržište, a možda i šire. Cenovno će biti veoma pristupačan, a nudiće daleko više. Držite nam palčeve  :good2:

Dobro je, izgleda da će malo da živne  atmosfera ovde kod nas. Vidim na Audioberzi izloženi cevni uređaji, lepo upakovani kao za serijsku proizvodnju. Spremaju se za plasman i jedni mali zvučnici. Ma divota :thumbsup:

 

 

post-579-0-64789100-1457380175_thumb.jpgpost-579-0-13198200-1457380189_thumb.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad rece 5MK, kod njih sam do sad uradio nekoliko kutija, poslednja je kod mene 6 godina i nema nikakve fleke ni crvenilo, kao da sam juce kupio.

Jedino sto mora da se daju dimenzije i rapored rupa za busenje i sve stigne tip top, samo montiram.

Jednina mana (ako je to mana) je sto tada nije imao deblje prednje ploce nego stavlja standardnu (koja nije tanka) ali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mono blokove, kao i preamp koji se ne vidi na slikama

je radio moj drugar Dule Susurin, audiofil i proizvodjac

svetlecih uredjaja. sedeo je zajedno sa Dunavkom preko

puta mene na berzi. lepo se izdruzismo i ispricasmo.

:drinking-2:

Lepo i svedeno izgleda!

Pošto je ovo i p a k tema o domaćim proizvođačima/tjunerima, ako nije bogohuljenje, da li ima negde o pojačalu/konstruktoru negde/nešto detaljnije?

Za početak, dopada mi se što vidim c3m i 307a (DH pentoda) na uređaju!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...