Jump to content

Domaći proizvođači i tjuneri


dvv

Preporučeni Komentari

Bilo bi interesantno da se izjasnite sa cime obezbjedjujete kruh na stolu. Cisto da vidimo da li kruh treba da kosta ili paradajiz ili meso ili struja ili ... koliko kosta.

 

Prica se i racuna bez ikakve veze sa zivotom i stvarnoscu. Cak sta vise, racunica je lopovska u mislima bez ikakvih dadzbina a djecu bi u skolu slali ili penziju dobivali i jos trazili da svo to ide uz to da se "spava" na drzavnom poslu a pravi sa strane ...

DIYer se buni sto se kupuje uredjaj a isti kupuje komponente za iste uredjaje umjesto da ih sam pravi.... itd

 

Ako se gleda na sve to sa nekog moralnog "pogleda" onda treba isti pogled imati u svemu u zivotu, bez selektivnosti.

 

I sto bi felne za Porshea bile skuplje od kutije za uredjaj? Cisto baljezganje bez ikakve osnove ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Euro standard 5754

 

http://www.alcumetali.rs/aluminijum.php?cat=lim_AlMg3

http://www.astaco.rs/b2b/product_info.php?cPath=2_38_53&products_id=726

http://www.nissal.co.rs/noIntro.html

I sta god jos treba za petljanje oko aluminijuma kod NASEG,,, Nisala iz Nisa

 

Odlazak u Bec je upitna aktivnost.

Posto nema potrebe po pitanju aluminijuma, mozda je razlog pirkanje para preplacivanjem proizvoda?

 

To je poznat manir privrednika..kako se iznose devize iz zemlje. 

 

 

Pa sta sad, karan bi da gura kintu austrijancu, a mi da ga hvalimo kao naseg...neka ga beclije hvale..:)

 

Mislim da je sve receno..:)

O "nasoj pameti"...:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Bajlag

Onda je jeftinije kod Karana. :)

 

Urezivanje rupa, mislim da kosta 20 evra, koliko kostaju setovi ureznica M3,4,5 i 6, po 500din, plus drzac za 650 din!

 

I moze da se urezuje u aluminijumu bar po 5000 rupa...

 

Ako je vec "diy" u pitanju.

 

 

Vidi ovako, ja nemam potreban alat za čeono bušenje rupe u AL, recimo u flah od 10mm debljine u čelo rupa sa navojom.

Za to bi mi trebala minimum stubna busilica i odgovarajuce stege.

Nije da ne umem i ne mogu sam to sve iz ruke da uradim i da bude koliko toliko precizno, al znajuci sebe po rupi mi treba iz ruke 15-20min,

dok razmerim, kirnerujem, zapocnem manjom burgijom da mi ne pobegne, pa razbusim vecom, pa ureznice prva, druga treca,....

na kraju se smorim,.... dovoljno sam i burgija i ureznica polomio radeci iz ruke.....

 

Probao sam i rucnim frezerom da glodjem Al, moze i to ali,,..... nisam bas toliki DIY entuzijasta.

 

Kad bih tako radio dok stignem do elektronike kiselo na Q bi mi izaslo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo bi interesantno da se izjasnite sa cime obezbjedjujete kruh na stolu. Cisto da vidimo da li kruh treba da kosta ili paradajiz ili meso ili struja ili ... koliko kosta.

 

Prica se i racuna bez ikakve veze sa zivotom i stvarnoscu. Cak sta vise, racunica je lopovska u mislima bez ikakvih dadzbina a djecu bi u skolu slali ili penziju dobivali i jos trazili da svo to ide uz to da se "spava" na drzavnom poslu a pravi sa strane ...

DIYer se buni sto se kupuje uredjaj a isti kupuje komponente za iste uredjaje umjesto da ih sam pravi.... itd

 

Ako se gleda na sve to sa nekog moralnog "pogleda" onda treba isti pogled imati u svemu u zivotu, bez selektivnosti.

 

I sto bi felne za Porshea bile skuplje od kutije za uredjaj? Cisto baljezganje bez ikakve osnove ...

 

Mislis da je varanje nacin da se obezbedi kruh na stolu?

 

Felne bih voleo da su skuplje, ipak cuvaju glavu, onda ni salata nije vazna.

 

Nema razloga da prost proizvod bude precenjen bez povoda ili zarad neke mastovite price. To ima svoj termin, "zmijsko ulje". Ili domace, rog za svecu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ninja,

 

ajd i ja da baljezgam bez ikakve osnove;

 

posmatram slike na avatarima dva ljuta krstaša pa ne mogu da se otmem utisku da su oni u sukobu i sa samim sobom, jer,

 

-Prvi Genije stavio za avatar oko Boga Ra, a ograđuje se od nehrišćanskih izreka ko da je stavio za avatar oko Svetog Haralampija

 

-Drugi Genije je stavio za avatar englesku zvučnicu za čiju proizvodnju i servis je potrebno bukvalno sve, čega se on ovde gadi, plus kenja na one koji se lože na kojekakve audio mitove, legende i kojekakve fine audiofilske magle.

 

I da odmah rasčistimo, radi mentalne higijene: i dalje ću da budem na forumu ali samo u odeljku za leptire, cveće, zen-baštu i kolekciju vinila.

 

Biznis-plan mi je da svaki mesec uložim cenu jednog kanala pojačala Prvog Genija u ploče.

 

Sa sve PDV-om. I PTT troškovima. I original tečnošću za pranje ploča. Na originalnoj mašini za pranje ploča.

 

Budite srećni i zadovoljni u svojim Petrijevim šoljama. Tamo je sve super za rast, jer vas drugi hrane i greju. Ali vas posmatraju samo kao interesantne mikroorganizme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, nego da ti potenciras varanje.

 

Ja da bih izrezao aluminijum ili probusio rupu treba da kupim prvo masinu.

 

Felne ne cuvaju glavu nego glavu cuva ispravan mozak u istoj ... to je najveci uzrok.

 

Sa druge strane, meni muzika daje melem za dusu i lijeci me pa mi je i cijena opravdanija ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi ovako, ja nemam potreban alat za čeono bušenje rupe u AL, recimo u flah od 10mm debljine u čelo rupa sa navojom.

Za to bi mi trebala minimum stubna busilica i odgovarajuce stege.

Nije da ne umem i ne mogu sam to sve iz ruke da uradim i da bude koliko toliko precizno, al znajuci sebe po rupi mi treba iz ruke 15-20min,

dok razmerim, kirnerujem, zapocnem manjom burgijom da mi ne pobegne, pa razbusim vecom, pa ureznice prva, druga treca,....

na kraju se smorim,.... dovoljno sam i burgija i ureznica polomio radeci iz ruke.....

 

Probao sam i rucnim frezerom da glodjem Al, moze i to ali,,..... nisam bas toliki DIY entuzijasta.

 

Kad bih tako radio dok stignem do elektronike kiselo na Q bi mi izaslo...

 

 

Razumem ja tebe, ni meni nije gust da turpijam, lepse mi je da lemim ili dizajniram stampu, sto me vec premara, sto vid sto spondiloza.

 

Trudim se da pojednostavim kutiju, koristim detalje iz furde, ako nesto mora da se plati, busenje nezgodnih rupa, ljustenje rebara hladnjaka, to se plati. Urezivanje svakako ne, neka se izbuse rupe 0,8x nazivni navoj, postoje i preciznije tabele, i urezujem sam.

 

Ali ako se placa bas svaki detalj izrade,onda se treba zapitati, dalijejedankomad granica, ili ce se raditi vise, pa se prilagodjava tehnologija.

 

Jedan komad, za licni gust, moze se i pozlatiti..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZF, sta ja znam,  pisem da napucam broj postova i da dobijem zvjezdicu :)

 

 

..... a, mozda mi reakcija dolazi sto sam (po)mislio da je vladd jedan pozitivan vjetar na forumu a i o Banatu sve slicno pa me ovo malo povuklo da pisem .... ali necu vise. Odoh da mastam o vjetru u kosi i da vidim sta ima od crne plastike :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Karanova ciljna grupa nije gologuzija i diy-eri nego imaoci novaca koji hoće/mogu da plate i dobru završnu obradu a on čovek neće sebi da dozvoli kiks kad je već napravio ime.

Izvozi opremu na zapad i daleki istok i zadovoljno trlja ruke. Da je više takvih u ovom Srbistanu... ...ako mogu italijani i švajcarci da prave skupu i luksuznu robu, može i neko odavde.

 

Ja mu svakako nisam mušterija ali očigledno nešto radi kako treba. Po meni za primer kako se radi posao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Al što volem kad odem na H.End sajam ovdenak  a ono sve ime do imena a u nekoliko soba kutijetine belosvecke a kara gi Karan sam tako, a na kutiče odzada piše nešto kao Made in Serbia.

Pa Raal pa ......

a tek srpski kajmak i ostalo!

 

Pa ako toliko volis domace  pa vrati nam se

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta ga bre ovaj DVV stalno toliko filuje po tom Karanu ? , jel on to mora nekako da opravda uzetu proviziju za reklamu ? ,

 

 pa sve peni....  za Karana neki specijalni aluminijumi iz Germanije , specijalni alati , eloksaze , trte mrte ....

 

 nekada dok sam radio u fabrici aviona Utva Pancevo, skoro sav aluminijum za pravljenje trupova i krila  borbenih mlaznjaka i sl.  dolazio je iz kombinata za proizvodnju aluminijuma iz sadasnje Podgorice , prva klasa materijala za avione  ,a sto ne bi moglo biti za tamo neko pojacalo ?,

nego mora bash specijalno iz Germanije ?,

ponekad smo drustvo i ja iz zabave pravili razne kutije i hladnjake pojacala kakve god smo hteli od tog i takvog krupnijeg Alu otpada .

 

alati za obradu aluminijuma nemaju nikakav problem sa kako on kaze krzanjem , glupost , nego najcesce sa lepljenjem aluminijuma za celicni alat , nema on pojma sta prica ...

 

eloksaza po najstrozijim vojnim normama tog domaceg Alu. se radila bez problema u samoj fabrici u  nekim ogromnim kadama , sve domaca tehnika .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZF, sta ja znam,  pisem da napucam broj postova i da dobijem zvjezdicu :)

 

Evo, dadoh ti zvezdicu i like.

Za postove moraš sam, ne mog' ti pomognem :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo rece ManicP, to je roba za parajlije, nego je tema zaceta u cilju da mi diyercici kao nesto treba da im pirimo pod krila, i da ih kao bodrimo i hvalimo..

Porque?

Su nasi?

Nas je i Miskovic, daleko uspesniji od Karana, ne pitaju nas da hvalimo zasluzeno Djokovica, nas je i Nisal..?

 

Evo ja cu da pohvalim sis cevap u ulici hrane..:) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

@ninja

 

Da je muzika samo melem, ne bi bila vazna eloksaza i cnc..ali lice prodaje... :)

 

Evo jos jedna i necu vise.

 

Sa ovim, podcjenujes mnoge i proglasavas ih idiotima a i mene. Sta mislis da ja (i mnogi) komercijalne stvar ne uzmem kuci na probu pa slusam par dana dok ne odlucim? Mislis da ja ne znam da ocjenim je li to dobro, pogotovo da li je to dobro za mene? Tvoje usi i oci mi nisu nikakav reper. 

Eleoksaza me nikada nije specijalno privlacila a ni odbijala a bogami ni moju saputnicu ali ima puno vise onih drugih kojima je i to vrlo vazno .. a i neka je. 

 

Samo, sto to tebi smeta? Don Kihot sindrom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...skoro sav aluminijum za pravljenje trupova i krila  borbenih mlaznjaka i sl.  dolazio je iz kombinata za proizvodnju aluminijuma iz sadasnje Podgorice...

 

...eloksaza po najstrozijim vojnim normama tog domaceg Alu. se radila bez problema u samoj fabrici u  nekim ogromnim kadama , sve domaca tehnika .

 

Sve perfekat.

 

Čast izuzecima ali trenutno ovde uglavnom bofl. Na moju veliku žalost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Ninja

 

Ne, izvini ako si odvukao misli na tu stranu, samo sam se prisetio moje mladisti, kada sam sastavljao pojacalo, klon HSR48, koliko je bilo zabavno kada je proradilo. Kutija je bila sacuvajboze...

Slatko smo se naslusali.

Prolece-leto 1983..pred odlazak u vojsku...

 

Kasnije sam radio nesto preciznije, bolje su seme, znanje i novci bili, ali se retko desavala ona radost...

 

Sada cu svakako znacajno vise paznje obratiti i na kutiju, ali je daleko da je imperativ, mislim da ce se kombinovati i neka  limarija sa pc napjnja, jednostavni, a ne ceoni spojevi, dosta L profila...nesto lampaske furde...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ako toliko volis domace  pa vrati nam se

Hvala na pozivu, no mislim da uopšte nije bitno gde čovek živi da bi voleo svoju zemlju.  Obzirom da trenutno radim u najmoćnijoj srpskoj firmi koja donosi najveći devizni bruto priliv u Srbiju, neka me još malo, do pemzije nadam se  :acute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvozi opremu na zapad i daleki istok i zadovoljno trlja ruke. Da je više takvih u ovom Srbistanu... ..

 

Dosta je primera i u proizvođačima opreme za pecanje. Lav MD, Goldy, Calypso, Alex (ne ja :D nego Aca iz Čačka), Mato i da ne nabrajam,,,

eto ovih 6-7 koje sam nabrojao izvoze ukupno u jedno 120 zemalja, uključujući, neverovatno ali istinito, i jedan Japan (gde je najteže na svetu prodati bilo koju varalicu za pecanje koja nije Made in Japan),

ali šta mi je najjače, na forumu koji se bavi ovom tematikom nema ovakvih tema, a i da se nekad jedan neki lik pojavi koji bi rekao "Šta taj Dragan Lav zna, ja znam bolje trte mrte" a u životu napravio 2 leptira krojačkim makazama, odmah bi ga jedno 20 ljudi napušilo najstrašnije,, da bi mu bilo žao da se uhvati za web browser ponovo.

 

Samo ovdi vidim gomilu pametnog naroda (al nema mi ga nešto Crni, Crni esi živ bre??) koji bi sve to bolje i zna bolje, ili koji se bezrazložno pljuju u diy, pa posle menjaju mišljenje...

 

Pa gospodo izvolte, uradite kad znate bolje, ko vam brani.. Kupite tuđe, iselite se iz Srbije, ne znam.

 

Samo da zaključim, pa idem na konačan over & out iz ove teme:

1. Najviše volim na svetu da vidim da je neko od naših uspeo u nekoj (bilo kojoj) oblasti u inostranstvu

2. Diy radim jer nemam para za kupovno, a i da imam verovatno bih opet radio diy jer me neverovatno privlači, i žao mi je što nemam više vremena za to

3. Poštujem SVAKOG ko se osmeli da otvori firmu za proizvodnju nečega (vrednosti), makar proizvodio i prodavao parče žice zapakovano u kesu za 500e - ako to uspeva i ako to prolazi - skidam mu kapu, najiskrenije, šta sad...

 

Jer ova zemlja ima i više nego dovoljno raznoraznih nekakvih uvozika i preprodavaca svega i svačega, a malo je proizvođača.. proizvođača vrednosti pre svega.

 

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na pozivu, no mislim da uopšte nije bitno gde čovek živi da bi voleo svoju zemlju.  Obzirom da trenutno radim u najmoćnijoj srpskoj firmi koja donosi najveći devizni bruto priliv u Srbiju, neka me još malo, do pemzije nadam se  :acute:

 

Sta ta tvoja silna firma pravi i prodaje ? , neka skupa pojacala ?  :shinymj5: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...