Jump to content

Domaći proizvođači i tjuneri


dvv

Preporučeni Komentari

ja od njega ništa loše nisam pročitao...a šta radi privatno ne zanima me jer me isto tako ni filteri ne zanimaju

 

Pisao sam za njegov novinarski opus, za filtere koje radi, to je posebna prica, opet nekima poznata, a ko ne zna verovatno ce koristiti par informacija da se upozna sa doticnim:

 

Posiroko:

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/1042-dezorel-u-beogradu/#comment-10736

 

 

Ukratko:

Uvod

 

DVV:   Cet Dec 30, 2004 8:37 pm

"Fama oko mene i DeZorela je pocela na TNT sajtu. Ni tada, ni kasnije, niko nikada nije bio u stanju da pokaze niti jedan, jedini dokument, bilo kakav (priznanica, akt, dopis, pismo, noticu, utd, itd, itd) koji bi mene na bilo koji nacin povezivao sa tom firmom - niti kao vlasnika, niti kao suvlasnika, niti kao akcionara, pa cak niti kao saradnika po ugovoru.

 

Mogu samo da ponovim - ako neko ima bilo kakav takav dokument, pozivam ga da ga javno pokaze, mene prvog bi to jako zanimalo da vidim. Ako pak niko ne moze da pokaze bilo sta konkretno, onda je svakome ko zeli da vidi jasno da se radi o cistom podmetanju, sto je samo po sebi zla namera necasnih ljudi."

 

Razrada

DVV:    01.svibanj.2005 u 22:07

"Uz svo postovanje, DeZorel je trzisno ime registrovano kod Saveznog Zavoda za Intelektualnu Svojinu, a vlasnik sam ja. To je lako proveriva cinjenica.

 

U pocetku sam ga radio sa jednim kolegom, ali je on onda postao i previse pohlepan. Sada bespravno koristi to ime, sto ce naravno epilog imati na sudu. Ja cu, sa svoje strane, ponovo pokrenuti proizvodnju, ali ovaj put, kao jedini i iskljucivi vlasnik svega."

 

DVV:   14.lipanj.2005 u 00:22

"2000-2004 smo te filtere radili bivsi kolega i ja. Onda je on odlucio da je sve njegovo. Trzisno ime, iliti brand name, je registrovan na mene - prema tome, on protivpravno koristi to trzisno ime, moze slobodno proizvoditi, ali ne i prodavati pod tim imenom. Sto znaci da cemo se videti na sudu.

 

Za sve prodato do pocetka moje prodaje, odgovara i support daje pomenuti bivsi kolega na pomenutim sajtovima (naravno, on ne moze koristiti sajt dezorel.com, jer je i on, kao i samo ime, registrovan na mene, pa mora da izmislja bravure)."

 

 

Zakljucak

 

"Jedva smo pocistili dvv-a sa foruma. Ne veruj u sve sto taj lik napise, to je samo mrtvo slovo na papiru, niko ziv u svetu audija ga ne zarezuje 2 %. Svi se ogradjuju od njega jer se jezivo iskompromitovao na sve strane. Covek ima redak talenat da se sa svima zakaci, cak su ga najurili i sa TNT-a"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čisto da se zna, ja sam, koliko je meni poznato, PRVI i JEDINI novinar koji je na TV ekranu preporučio zainteresovanima da jedan proizvod (neki interni CD čitač za PC) zaobiđu u širokom luku jer je po svojim osobinama dalko iza čak i proseka konkurencije. Negativna preporuka do tada (a to je bilo 1998. godine u emisiji "Profi bajt" na RTV Politika) nije bila neviđena bilo gde. Tu svoju preporuku sam potkrepio serijom tabela i grafikona koji su pokazivali probleme proizvoda.(užasno spor slučajni pristup, jako spor prenos podataka, itd). I moram reći da se NI JEDNA firma nije posle nećkala da li da nam da nešto za test, ili da pokloni neku video karticu kao nagradu gledaocima. Sci su znalo da samnom "ne mogu da se dogovore", pa se nisu ni trudili. Iste scene sam imao i kasnije, kada sam na radiju držao dve sezone emisiju "Bez izobličenja", posvećeu samo audio tehnici, niko me nikada nije uslovljavao bile čime u vezi njihove opreme. Iako sam posle toga prestao da se bavim tom deltanosti, jer je broj ljudi sa kojima se moglo dogovoriti postao ubedljiva većina u svim (meni dostupnim)  redakcijama pa sam potpuno izgunio želju da se sa njima družim i budem povezan na bilo koji način.

:msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj post je objasnio nas Srpski mentalitet...

1)nisam pojacalo cuo

2)niko me od domacih ne interesuje

3)znam da su prevaranti

4)ja mogu

Uz duzno postovanje zasto komentarisete u ovoj temi? Ne zanima vas da cujete, ne interesuje vas niko , znate da su prevaranti i vi mozete. Sta je poenta vaseg posta?

Sta tacno zelite da postignete?

Vi mozete da napravite, postojimo mi 99%ljudi koji volimo zvuk a nismo u stanju/mogucnosti da napravimo nego nam je jedina opcija da kupimo gotov ptoizvod.

Iphone se sklapa u kini za 100$ , prodaje se za 800$ , zasto?jer smo mi glupi i apple je prevarantska firma? Ne. Razlog je marketing i vise bilionsko ulaganje u brend.

Jordan pravi patike u kini za 5$ a prodaje ih za 179$i ja kao strastveni kolekcionar sam budala sto placam 179$ patike?

Tako imas firme koje se bave hifijem i sklapanje ih kosta 300 prodaju ga za 2000 na vama je da li cete to kupiti ili ne. Ja ne ulazim u to da li me je neko prevario i koliko njega kosta da napravi dokle god sam ja zadovoljan kupljenim proizvodom.

My 0.02c

In a world of compromise some dont

 

  `Srpski mentalitet ?`

 

- Definicija tog stereotipa je vrlo rastegljiva i tokom vremena vrlo promenljiva, tako da licno ne bih olako neciju osnovanu kritiku stavljao  pod taj naziv ,

ali sta ti mislis ? , da li bi i fenomen univerzalne ljudske pohlepe nekako tu mogao da se smesti ?

 

-  Nacelno Ne slusam i Ne gledam nesto sto ne mogu sebi da kupim , pogotovu ako kao strucnjak procenim da odnos cene proizvoda naspram nudjenog kvaliteta proizvoda nisu u prihvatljivom balansu ,

 

`Uz duzno postovanje zasto komentarisete u ovoj temi? Ne zanima vas da cujete, ne interesuje vas niko , znate da su prevaranti i vi mozete. Sta je poenta vaseg posta?`

 

 - Mislim da bi jos jedanput trebao da pazljivo procitas moje postove da bi shvatio moju akciju ovde , moj je motiv vrlo jednostavan.....

izmedju ostalog citajuci pametan covek koji se ne bavi DIY moze  sebi da postavi na pravo mesto neke realne odnose stvari i reda velicina cena na trenutnom trzistu ....

 

- Da , ako hocu mogu da napravim sebi uredjaje mnogo kvalitetnije i vrednije od raznih skupih komercijalnih  za objektivno prihvatljive novce, to je jedna izuzetna velika prednost DIY ... ali DIY ima i drugih prednosti , recimo moze i da se nauci puno toga korisnog.

 

Iphone telefon i Jordan patike ? , hm ... iskreno ne koristim te proizvode i ne interesuju me previse , tako da ne bih da to komentarisem previse , mozda ...

ipak to sto te patike kostaju u Kini 5$ a prodaju se negde po 179$ , ili taj telefon sto opet u Kini kosta toliko a prodaje se po onoliko to meni znaci  samo sledece ,

 

 - Kinezi su zesce exploatisani od nekoga tu , odnosno svedeni su tako na nivo tegljece marve bez grama inteligencije ,

 - Neko sa strane zesce stavlja ogroman profit u svoj dzep i bogati se ,

 - Znajuci sve ovo nikada necu kupiti te proizvode niti cu ih pomenuti bilo gde bilo kome ,

 - Ipak me cudi kako vrla Komunisticka partija Kine dozvoljava takvu neljudsku exploataciju svojih Kineza ? , nesto mi tu zesce smrdi ! ,... znas komunizam i exploatacija ljudi bi trebali da su nekako u suprotnosti .....bar na papiru ....

 

ps ,desavanja u Kini ne bi trebalo da imaju bilo kakve veze , niti da opravdavaju trzisna desavanja ovde kod nas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potpuno saglasan sa BANATOM.

 

Nije u pitanju mentalitet nego nekakav tehnicki kodeks. Svesni smo fenseraja hipsterisanja i slicnih marketinskih imputacija potreba.

 

Kao drugo, ovde smo sa lemilicama, tranzistorima..itd, ne sa platnom gumom i kanapom, niti smo se zalepili za izucavanje lepkova za patike i sl.

A i da jesmo, i da smo nesto sitno naucili, ne bi se slozili da se lepi lepkom za drvo..npr, vec da postoje neki tehnicki standardi.

 

Ako neko prodaje prosto pojacalo, pravnicima i ekonomistima, vredno 500 evra za 2000, to nije problem, ali se ne moze ocekivati od DIY zajednice da to nesto tapse po ramenu, makar i iz nekog sentimenta..zabole me za patrijotizam te vrste, da gladim prevaranta ako je i iz bliskog dvorista.

 

Za 2000 evra,meni a i bilo kom diyeru, mora da se ponudi zlatna stampa, inventivni unutrasnji dizajn, da odise pamecu i snagom izrade, a ne blebetanjem o metafizici zvuka, hocu helikoil ili rifti, ili neki inventivni dizajn, a ne urezane rupe u al-u, hocu dow corningov rizain preko stampe, inventivno vezivanje i obezbedjivanje komponenti kao u mil uredjajima...

 

Hocu recimo prgavu crnu mat stampu sa pozlacenim vodovima, prikljucni pin na svakom mestu(ne obavezno, navodim primer "bahate"  izrade)..hocu neke specijalne nosace, a ne kineske selne za kondove...

 

A ne da mi se baju bajke o svilenim visokim, prostoru i dubini, pa ako se ne dozive takve dubine, a onda nisi koristio van den kur interkonekte, bolji je paladijum od zlata, mora da se izbace ne znam sta, pa da hipsteri proglase ko zna sta, pa ce se videti doticna dubina...

A zelena stampa kao gudalo, stedelo se na distancerima, lemilo se aljkavo, komponente lose i amaterski rasporedjene...

Pa ako su vec registrovani profi, neka plate nekom profiju za savet i unutrasnji dizajn...enterijer :)

 

Ili ne odgovara bas zvucnicima, ili ne znam kom preampu, ili nekom cvrc uredjaju?? Pa sta se nudi za 2000...magla?..

Sto to nepise u specifikacijama, bozanski dizajn, ali koristiti osetljive kutije, sa stabilnom impedansom

 

Ili da zgutam..to je to, za te "sitne pare", a to sto bi hteo, e to kosta kao garsonjera...ma vazi.. :)

 

Prave kinezi i ploce za racunare, nemerljivo slozenije mogu da zamislim koliko bi kostale daje neki spretni hifi brend zamislio cenu..magicnih transfera bajtova.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za 2000 evra,meni a i bilo kom diyeru, mora da se ponudi zlatna stampa, inventivni unutrasnji dizajn, da odise pamecu i snagom izrade, a ne blebetanjem o metafizici zvuka, hocu helikoil ili rifti, ili neki inventivni dizajn, a ne urezane rupe u al-u, hocu dow corningov rizain preko stampe, inventivno vezivanje i obezbedjivanje komponenti kao u mil uredjajima...

 

Hocu recimo prgavu crnu mat stampu sa pozlacenim vodovima, prikljucni pin na svakom mestu(ne obavezno, navodim primer "bahate"  izrade)..hocu neke specijalne nosace, a ne kineske selne za kondove...

 

Može, to će te koštati 25.000 evra :rofl:

 

Šta ste se uvatili za Korata, ajd na primer šta reći kada Sven Boenicke naplaćuje zvučnike 5000$, a drajveri koštaju jedva 200 evra (pitanje koje popuste dobija na veliko).

A šta sa recimo Sonus Faberom - čisto sumnjam da drajveri i materijal za one Lilium kutije koštaju više od 10.000e. A prodaju se za 120.000e.

 

Primera je premnogo, ali fakat, takva je to industrija, šta sad. Ko ne ume da napravi mora da da za pojačalo 2000 evra. Ko ume, napraviće ga za 150 i uživaće. Razlika između umeti/ne umeti = 1850 evra. Jbg.

 

Imam drugara, ne ume sijalicu da zavije. Zove majstora koji mu to naplati 500 din. Šta mu prodaje majstor za 500 din, maglu? Jok brate, jednostavno čovek ume da zavije sijalicu i to košta 500 dinara.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Ogradio sam se od te opcije. :)

 

Nema tu stofa da kosta toliko,ali, posto postoje potrosaci zlatnih slavina, red je i za zvucnike da plate masno. Kopaju naftu, valjaju drogu, muvljaju na berzi, nisu oni za lemilicu i skop. :)

Neka plate srodnim dusama. Kakve oni veze imaju sa diy..

 

Inace, drustvene nauke imaju sveza istrazivanja za pseudo profound bullshit.. :wink2:

 

http://qz.com/566050/people-who-like-pseudo-profound-quotes-are-not-so-smart-says-science/

 

http://www.valuewalk.com/2015/11/on-the-reception-and-detection-of-pseudo-profound-bullshit/

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Kakve to veze ima sa proizvodnjom praziluka u Brazilu? :D

 

Pričamo o stvaranju nove vrednosti, i ma koliko ona ocenjena/procenjena/precenjena od strane stvaraoca bila, ne bi smela da bude predmet omalovažavanja, podsmeha i osporavanja.

 

Zašto Bugatti Veyron košta 1.400.000 evra :crying: Kako su bezobrazni oni iz Bugatija, bagra najobičnija :angry-yell:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može, to će te koštati 25.000 evra :rofl:

 

Šta ste se uvatili za Korata, ajd na primer šta reći kada Sven Boenicke naplaćuje zvučnike 5000$, a drajveri koštaju jedva 200 evra (pitanje koje popuste dobija na veliko).

A šta sa recimo Sonus Faberom - čisto sumnjam da drajveri i materijal za one Lilium kutije koštaju više od 10.000e. A prodaju se za 120.000e.

 

Primera je premnogo, ali fakat, takva je to industrija, šta sad. Ko ne ume da napravi mora da da za pojačalo 2000 evra. Ko ume, napraviće ga za 150 i uživaće. Razlika između umeti/ne umeti = 1850 evra. Jbg.

 

Imam drugara, ne ume sijalicu da zavije. Zove majstora koji mu to naplati 500 din. Šta mu prodaje majstor za 500 din, maglu? Jok brate, jednostavno čovek ume da zavije sijalicu i to košta 500 dinara.

 

Sabiram cene od tih raznih domacih proizvoda i ispada da ako hocu da napravim sebi solidan audio sistem  sastavljen od njihovih ` high end `komponenti trebace mi oko recimo bar 200.000E ,  yik ! ,

 

pa nesto dalje razmisljam da cu mnogo jeftinije da prodjem ako svakog vikenda platim po jedan renomirani domaci muzicki sastav da mi licno sviraju u recimo mom dvoristu , sobi ,a moze i na uvce ,

cenim da nema nista bolje od uzivo originala u odnosu na sve te `high end`skalamerije koje mogu ipak samo da naprave neku zvucnu iluziju i nista vise ,

imam racuna i da castim i okitim novcanicama pojedine muzikante ako mi se njihova muzicka umetnost skroz dopadne ,

o sporednim ali vrlo interesantnim i uzbudljivim semama sa pojedinim zgodnim pevaljkama ne bih sada jer mislim da nije ni mesto a ni vreme za to,

 

  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može, to će te koštati 25.000 evra :rofl:

 

Šta ste se uvatili za Korata, ajd na primer šta reći kada Sven Boenicke naplaćuje zvučnike 5000$, a drajveri koštaju jedva 200 evra (pitanje koje popuste dobija na veliko).

A šta sa recimo Sonus Faberom - čisto sumnjam da drajveri i materijal za one Lilium kutije koštaju više od 10.000e. A prodaju se za 120.000e.

 

Primera je premnogo, ali fakat, takva je to industrija, šta sad. Ko ne ume da napravi mora da da za pojačalo 2000 evra. Ko ume, napraviće ga za 150 i uživaće. Razlika između umeti/ne umeti = 1850 evra. Jbg.

 

Imam drugara, ne ume sijalicu da zavije. Zove majstora koji mu to naplati 500 din. Šta mu prodaje majstor za 500 din, maglu? Jok brate, jednostavno čovek ume da zavije sijalicu i to košta 500 dinara.

koje budalaštine čovek ovde može da pročita, za medalju

druže, a kad je u životu, u istoriji industrije, marketinga, šopinga, qrca-palca...kad je skup materijala odrđivalo cenu? ajde pčelice majo, kaži. da li je ikad bilo?

koliko košta materijal za luj viton torbu ili ajfon? da možda ajfon nije od kriptonita koji je supermenu ispao u prolazu pored zemlje?

ajde bre, smislite nešto pa pravac tržište...šta palamudite tu po vazdan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E napisao sam vazda nešto, al obrisah - jebem ti mene kad pogazim svoju reč da neću više da pišem pa opet seram u patkometriji temama!

 

Mnogo sam najebao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e pa ta patkometrija je vaš najveći problem

a zašto?

zašto turate nos u svaku kutiju kroz koju prolazi struja? šta vas boli kita šta je unutra? jel to neka profesionalna deformacija ili vrebate iz žbuna svakog kolegu koji je uhvatio lemilicu?

pa neka je stavio rec, trec, šta god...stavio je sebi, tj meni, nije tvojoj ženi, da prostite

jebote, ako već volite da kupusate tuđe radove, ajde bar malo kolegijalnosti. dragi kolega jes ti siguran da treba taj i taj kond, jesi li ti izmerio to dobro, ja sam dobio druge rezultate, pa se jave još dvoje troje sa sličnim sugestijama, razmene se iskustva, rezultati i tako to.

a ne odmah đon, zajebancija, pljuvanje, kenjanje...aman zaman više

ja stvarno imam želju da svoj sistem skrojim kao grozni, da sve što može bude naših tj vaših ruku delo, ali brate, ovakvim raspravama odbijate od sebe. kupim mf a-1 i neki proac i kažem doviđenja prijatno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e pa ta patkometrija je vaš najveći problem

a zašto?

zašto turate nos u svaku kutiju kroz koju prolazi struja? šta vas boli kita šta je unutra? jel to neka profesionalna deformacija ili vrebate iz žbuna svakog kolegu koji je uhvatio lemilicu?

pa neka je stavio rec, trec, šta god...stavio je sebi, tj meni, nije tvojoj ženi, da prostite

jebote, ako već volite da kupusate tuđe radove, ajde bar malo kolegijalnosti. dragi kolega jes ti siguran da treba taj i taj kond, jesi li ti izmerio to dobro, ja sam dobio druge rezultate, pa se jave još dvoje troje sa sličnim sugestijama, razmene se iskustva, rezultati i tako to.

a ne odmah đon, zajebancija, pljuvanje, kenjanje...aman zaman više

ja stvarno imam želju da svoj sistem skrojim kao grozni, da sve što može bude naših tj vaših ruku delo, ali brate, ovakvim raspravama odbijate od sebe. kupim mf a-1 i neki proac i kažem doviđenja prijatno

 

Mojne da generalizuješ, niko od švajsera koje sam pomenuo nije izvadio patku na ovoj, a ni na bilo kojoj drugoj temi.. ljudi rade i idu svojim putem, ne obazirući se.. menščini da se ja više potresam od njih :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znao sam da cu biti docekan na noz... Ja sam samo jedan u nizu , tj. krajnji konzument ili ti kupac.

Nisam u mogucnosti da napravim pojacalo od 150e koje ce svirati kao ovo od 2k ili kolko vec , moram da kupim na zalost to sto mi nude.

. Kao krajnjem kupcu na meni je da se raspitam, pregledam , vidim i cujem pre nego se odlucim o kupovini i dam 2k e za pojacalo .

Zasto ovakve teme postoje na forumu ako ste svi anti komercijala/mass proizvodnja?

Ja, kao krajnji kupac, sam usao u ovu temu u nadi da cu procitati vasa iskustva vezano za neki komercijalni(pod komercijalni mislim da prave i plasiraju ga na trzistu) proiZvod koji nasi proizvodjaci nude.

Nadao sam se da cu procitati utiske kako to zvuci , procitam poredjenje neko , ali je 90% postova pljuvacina i podistavanje tudjeg truda i rada .

Ja se i dalje pitam da li mislite da je neko lud da kupi zvucnike (boenicke posto ste spomenuli) i da da 5k $(po vasim recima izrada ga ne kosta vise od 1k)a da to ne radi kako treba? Da li mislite da taj proizvodjac stavlja u prodaju takav proizvod kako bi sisao ovce? Jedan njegov kiks(prevara , uvaljivanje svog proizvoda ili sta vec) on moze sebi da ugasi karijeru.nesto sumnjam da ide u tom pravcu.

Mozda nisam strucan kao vi za diy , ja vam se divim , jer to sto vi uspevate je za mene magija, ali znam kako stvari vezane za biznis funkcionisu mozda jednako kao sto vi znate o diyu.

Jos jednom no offense samo sam trazio bilo kakve informacije/utiske i tema je krenula tim tokom , a onda je nastao pakao .

In a world of compromise some dont

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svi da zahebemo ovaj diy forum i svi pravac u Dayens...on prodaje uredjaje sa PEC kondovima :D

vezano za PEC kondove - ne ulaziti u doticnu problematiku bez dovoljnog znanja materije.

 

jer, na primer, ne svira samo kondenzator u pojacalu, sviraju i neki drugi elementi.

 

a ja, licno i konkretno, samo mogu da zavidim Dayens-u.

 

da ga mrzim ili pljujem - ne.

 

iskreno.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pogresno je traziti smisao zivota u ovakvim temama

 

niti imamo vremena ni volje da se bavimo organizovanim deljenjem znanja i iskustva , niti imamo naviku da se (globalno gledano ) izrazavamo kratko ali i jasno i zaokruzeno , e da niko ne moze pogresno tumaciti ..... samim time i ne nastavljati se u nedogled

 

 

ono najvaznije i najvrednije sto ne- DIY-er moze da dobije viseci na ovom forumu je prilika da - bez kostanja i troska (sem za benzin i pivo eventualno) svojim usima prosudi sve ono sto se tu kao nesto pravi

 

a onda - u se i svoje ušese , donosi zakljucke sam i ne daj nikome da ti ispira mozak

 

a subjektivna mudrolija na webb-u su samo malo manje korisna od objektivnih mudrolija , da ne kazem merenja ; i jedno i drugo predstavljaju , tako prezentovana , iole vaznu informaciju samo nekome ko i onako ima dovoljnu kilometrazu

 

zakljucak - jebo te , sve ovo je samo zabava

 

:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

au, jebote.

 

ne da si srocio, nego svaka ti dala.

 

:drinking-2:

 

kazes zabava. naravno, zabava.

 

evo ja bio danas do groznog cike.

 

lepo se druzili i zabavili.

 

i dalje cemo.

 

nista bez zabave.

 

uskoro imam u planu i do tebe.

 

ne sumnjam da ce nam manjkati zabave.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...